Sayfa 556/601 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566 ... SonSon
Arama sonucu : 4808 madde; 4,441 - 4,448 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Aksen battimi aq bu ne da cok komik ya bilancoda kotu birseymi var bilen arkadas varmi

2. 2 aylik habere gore Kamerunda ki 350 MW lik santral ihalesi icin Aksen teklif vermemis. Aksen ihale icin son 5 li listeye kalan firmalardan biriydi. Ihale de tek basina yeterlilik alan Cin firmasi ise elenmis. Iki ihtimalden bahsediliyor, ya devletle pazarlik usulu yap-islet-devret, ya da tekrar ihaleye cikilmasi.

Acaba yap islet devret icin pazarliklar basladi mi? Aksen bu isin neresinde? Ihale yeniden yapilirsa Aksen teklif verir mi? Bilemiyorum. Ancak bilancodaki yatirim giderleri kisminda Kamerun yatirimlari notu dikkatimi cekti.

https://www.investiraucameroun.com/e...ul-prequalifie

(Kamerun'da İş) - Artık şirketin güneybatı Kamerun'daki Limbé termik santralinin (350 MW) inşası için Devlet ile yapılan görüşmelerde ön yeterlilik kazandığını biliyoruz. Su ve Enerji Bakanı Gaston Eloundou Essomba'nın Eylül 2021'de kısa listeye kalan beş şirketten yaptığı basın açıklamasına göre, yalnızca Çin-Gana konsorsiyumu Sunon Asogli Power Limited (Gana)/China Energy Engineering Corporation Limited. Gana'daki Tema merkezli, korundu.

Merkezi Kamerun'da Douala'da bulunan Sino-Kamerun konsorsiyumu Folder Energy Partners Limited-China Machinery Engineering Corporation (CMEC) ve Chengongzhuang West Road (Çin) merkezli Chinese Power Construction Corporation of China Limited (Power China) elendi. "uyumsuz teklif" için. Türkiye'nin Aksa Enerji Üretim A.Ş. ve Dubai merkezli Acwa Power, " teklif vermeme " nedeniyle elendi.

Tek bir ön yeterlilik sahibi şirket ile iki sonuç mümkündür: Çalışmaları, inşaatı ve işletmeyi "Yap İşlet Devret" modunda yürütmek amacıyla hükümetle kesin bir diyalog veya anlaşmazlık durumunda, ihale çağrısı yapılabilir. başarısız ilan edilir ve seçim süreci baştan başlar.

Taraflar arasındaki diyalog için bu ön yeterlilik aşaması, Kamerun hükümeti ile Eranove grubu arasındaki bu projedeki işbirliğine son veriyor. Nitekim, 22 Nisan 2014'te Kamerun Eyaleti, Emerging Capital Partners yatırım fonu tarafından kontrol edilen bu bağımsız elektrik ve su üreticisi ile bu projenin gerçekleştirilmesi için bir mutabakat zaptı imzalamıştı (% 57). Ancak Eranove ve Kamerun arasındaki ortaklık, şu ana kadar açıklanmayan nedenlerle gelişmedi.

Su ve Enerji Bakanlığı'ndan alınan bilgilere göre, gelecekteki Limbé gaz yakıtlı elektrik santrali, Littoral, Batı ve Güney-Batı bölgelerinde elektrik enerjisi arzını iyileştirmeyi hedefliyor. Resmi takvime göre projenin kendisi en geç 2024'e kadar teslim edilmelidir.

3. Piyasa bilancoyu begenmemis gorunuyor. Saglik olsun.

Ben kendi adima begendim. 3. ve 4. ceyreklerde rekor ustune rekor gelecek (Mevsimsellik nedeniyle daha yuksek yurtici elektrik uretimi, Yuksek PTF ortalamalari, Ozbekistan daha fazla kapasite, Yukselen doviz kuru vs.)

Zugurt tesellisi gibi olmasin ama asagida kisa ve uzun vade beklentileri tekrar paylasiyorum. Unuttugum varsa eklerseniz sevinirim.

Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    Yakin, orta ve uzun vade Aksa Enerji icin somut gundem maddeleri ve beklentiler. Iyi haftasonlari..

Guclu 2. ceyrek bilanco, ve daha guclu (tam kapasite ozbekistan + dolar kuru) 3. ceyrek bilanco
    Kazakistan 240 MW uretim ve isi santrali kurulumu (ihale alindi, 2025 devreye alinma tarihi)
    Gana mevcut santral icin sozlesme uzatma gorusmeleri devam,
    Ukrayna 2 terminal yaklasik toplam 500 MW niyet mektuplari (genel kurulda bahsedildigi uzere savas bitmesi durumunda muhtemelen santral sayilarinda ihtiyac artisi)
    Libya 1000 MW santral muhendislik ve yapim isleri,
    Angola imzalanan niyet mektuplari
    Congo santral rehabilite ve devreye alma (100MW toplam, elektrik ihracat sozlesmesi tamam, elektrik iletim sozlesmesi gorusmeleri suruyor)
    Congo yeni santral gorusmeleri (yaklasik iki ay once Congo Enerji bakaninin Antalya santrali ziyareti)
    Irak enerji ihracati (bunda son durumu bilen var mi?)
    Turkiye ici yekdem (35MW) ve bolu goynuk gunes enerji sistemleri (35MW) kurulumu

Soyut gundem maddeleri
    Avrupa da yenilenebilir enerji santralleri icin arastirma ve takip
    Kirgizistan da ve diger orta asya ulkelerinde yeni santral isleri icin arastirma ve takip
    Guney amerika da potansiyel pazar arastirmalari
    Elektrik depolama projesi
    Surdurulebilir temetttu dagitma istegi

Metallurgist hocam, aynen katılıyorum. Faaliyet raporunda benim de Kongo ve Kamerun için paylaşılan notlar dikkatimi çekti.

2021 yıl sonu faaliyet raporunda; Şirket’in %100 bağlı ortaklığı Aksa Energy Company Congo ile Kongo Cumhuriyeti arasında imzalanan sözleşme kapsamında Kongo’nun Pointe-Noire şehrinde bulunan 50 MW’lık kurulu güce sahip doğal gaz çevrim santralinin 30 yıl süreyle işletme hakkının alınmasının yanı sıra 50 MW’lık kapasite artışıyla santralin kurulu gücünün 100 MW’a ulaştırılması yer alıyor. Santralin devreye alınması için çalışmalar devam ediyor. şeklinde bilgi geçilmişti.

Dün paylaşılan faaliyet raporunda ise hem 11. sayfada devam eden yatırımlar kısmında

"(*) Afrika’da yapımı devam eden Kongo ve Kamerun yatırımları ile diğer santrallere ilişkin yatırımlardan oluşmaktadır."

hem de 12. sayfada bağlı iştirakler kısmında Kongo ve Kamerun için

"(**) İlgili şirketler yatırım döneminde olup; 30 Haziran 2022 itibarıyla elektrik üretim faaliyetlerine başlamamıştır."

şeklinde not paylaşılmış.

Finansalları ve faaliyet raporunu daha dikkatli bakınca en kötü çeyrek 1.3 milyar TL net kar üreten bir firma olarak görmeye başladım. Ben olumluyum açıkcası. Bence gereksiz bir satış oldu.

5. Aksen'in Kazakistandaki enerji yatirim firsatlarini takip ettigini biliyoruz. (yatirimci iliskilerinden gelen emaile istinaden)

Bakalim Aksen asagidaki ihalelere katilacak mi??

30 Eylul de 550 MW

https://www.korem.kz/eng/press-centr...cid=0&rid=7388
    https://www.gov.kz/memleket/entities...330781?lang=ru

Ve Sonbaharda irili ufakli RES ve GES ihaleleri...
    https://auction.korem.kz/eng/uchasti.../uchastie_vie/ RES kisminda ki schedule a tiklarsaniz gorursunuz.

6.  Alıntı Originally Posted by PLANNER Yazıyı Oku
    Metallurgist hocam, aynen katılıyorum. Faaliyet raporunda benim de Kongo ve Kamerun için paylaşılan notlar dikkatimi çekti.

Finansalları ve faaliyet raporunu daha dikkatli bakınca en kötü çeyrek 1.3 milyar TL net kar üreten bir firma olarak görmeye başladım. Ben olumluyum açıkcası. Bence gereksiz bir satış oldu.
    Bu Kamerun olayini sirkete sormak lazim, ben email attim, cvp gelince paylasirim. Bugun ki sirketin duzenledigi sunuma katilan var mi ?

7. Bu gün BofA mahvetti, 4 milyondan fazla satış yaptı. Yarın ola hayrola

8.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Bu gün BofA mahvetti, 4 milyondan fazla satış yaptı. Yarın ola hayrola
    Bofa cok satti. Baya satti yani.

Inanilmaz satti. Cok fazla satti. Yani oyle boyle satmadi. Inanilmaz satti, onunu alamadik yani oyle kotu satti.

Satti, satti, satti, bir yerden sonra daha satmaz diye bekledik, daha da satti. Artik satmasin dedik, iyice satti, artik biraktim bende izlemeyi.

Daha nasil satilir ya dedim, daha fazla satilmaz herhalde dedim. Bi yerde satmasi bitcek bunun dedim ama gene satti.

))) Feyyaz Yigit'e selam, https://www.youtube.com/watch?v=E4ovmLo3ffQ

Sayfa 556/601 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •