Sayfa 559/1312 İlkİlk ... 594595095495575585595605615696096591059 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Hala vatandaşı ezmekten bahsediyıorsun.. forum kurallarına aykırı olacak ama "direkt .iksinler" istersen?

Diğer adı ile kapitalizm Atatürk'ün savaşıdır ve bu yüzden kapitalistler tarafından sevilmez. Atatürk ilkelerinden devletçilik ve halkçılık kapitalizmin antivirüsüdür. Devlet kontrolünde Kiralama şirketleri kurmak devletçiliğe sarlarak halkçılığı korumaktır. Mustafa Kemal Atatürk ne demiş "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir."

😉🤔

2.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    hükümet salak olduğu için değil para dövize gitmesin diye bunu mecburen yapıyor. bugün konutu dezavantajlı hale getir anında para dövize kayar.
    Para emlak yatırımına gitmesin, dövize de gitmesin, alıntı yaptığınız üyenin mesajından anladığım kadarıyla para borsaya falan gitsin istiyor.
    1929 öncesi amerika gibi. Herkes borsada.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3. duyduğum duyuma göre boş duran evlerle ilgili ekstra vergi gibi şeyler var...

bazı projelerde adam gidip 10 tane daire alıp yıllarca boş tutuyor...

herhalde onlara ekstra vergi gibi haller var...

4.  Alıntı Originally Posted by Hakin Yazıyı Oku
    Kiralar dünyaya göre pahalı değil hatta ucuz buna karşın insanların gelirleri çok düşük.Çözüm ne yazık ki zor olan cari açık vermeyecek şekilde yüksek katma değerli ürünler üretip ihraç etmek.
     Alıntı Originally Posted by beklemeli Yazıyı Oku
    Dünya süratle dönerken onlar rüzgarından etkilenmesinler diye dağları özel bir sistemle yerleştirdik. Halamı mucize ister inanmazlar." ;
    Dunyanin donmesiyle daglarin arasindaki baglantiyi anlamadim

Siz anladiysaniz aciklarmisiniz?

5. ben burda kiracı ev sahibi kavgasında ortadayım...

ne kiradayım ne kiracım var...

ev sahiplerinin kirayı fazla ister gibi gösterip tukakak ilan etmek yanlış...

herkes malı değerlenince kirasını yüksek ister...

adamın evi 2 milyon iken farzı misal 3,000 kira alırken değer 4-5 milyona çıkınca...

adam 6-7 bin kira istiyorsa neden yadırganıyor...

burda halkı ve ev sahibi karşı karşıya getiren sistemin kendisidir...

hükümet bugün toplanıyor...kiralarla ilgili önlem almak için...

arkadaş daha 1 ay olmadı sıfır faiz verip ev fiyatlarını alevlendiren siz değilmisiniz...

ev fiyatı artsın kira sabit kalsın olur mu?

temelde ev fiyatlarının artışını ortaya koyan nedenleri kaldırmadan sonuçla yani kiranın miktarıyla uğraşmak bişeyi çözmez...

burda temel sorun devletin emlak politikası...

şımarık çocuk gibi devamlı sıfır faizi sektöre pompalarsa istanbulda 10,000 lira kiranın altında ev kalmaz...

6.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku

Alıntı yaptığınız üye önce bir ayet paylaşıp sonra da Atatürk'ten dem vurunca ben "çöp konteynerinin 15 temmuzla ne alakası var" diyen adamla aynı karmaşık duyguları yaşayıp tartışmayı bıraktım.

Ezanı dindiremeyeceksiniz, bayrağı indiremeyeceksiniz, tüfeden fazla zam da yapamayacaksınız. O kadar!

Son düzenleme : djoz; 24-05-2022 saat: 18:16.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku

Uçağa binmediysen, uzun gemi seyahati yapmadıysan bilimle uğraşmadıysan tarih okumadıysan anlatamam rüzgarın kudretini ama kuran derki " öldükten sonra dirileceklerine inanmazlar lakin dilersek onları parmak uçlarından yeniden diriltiriz. (Kriminal ve parmak izi 19 ncu YY da keşfediliyor) you got it

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku

Çünkü dağlar çivi görevi görüyor, dağların deniz seviyesi altında da derinliklere doğru zirveleri vardır, görünürde 1000 metre yüksekliği olan bir dağın deniz seviyesi altındaki derinliği daha fazla olabiliyor, eğer bu dağlar olmasaydı çamaşır makinasında 1000 devirde döndüğü vakit çamaşırların tanburun iç yüzeyine yapışması gibi dünya döndüğü vakit herşey fırlayıp uçar giderdi. İnternette buna dair değerlendirmeler oldukça fazla. Şuradan başlayabilirsiniz:

http://www.islamquest.net/tr/archive/fa4549

Sayfa 559/1312 İlkİlk ... 594595095495575585595605615696096591059 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •