Sayfa 629/1002 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679729 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,025 - 5,032 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Aklıma gelmişken yazayım , fona yatırım yapan kişilerde hakim olan düşünce , fon uzun vadeli bir yatırımdır , zırt pırt değiştirilmez /çıkılmaz

bu düşünceye şartlı olarak katılmıyorum ,şartım şudur , ileriye dönük , bir finansmanda istikbal görüyorsun yatırımını yapıp çekilirsin kenara beklersin , bunun en güzel örneği brenttir pandemi döneminde öyle bir düştü ki , korkudan kimse yanına yaklaşamıyordu , sonra varili 130 dolara kadar çıktı
    Bu örnek her zaman geçerli midir tabi ki hayır kriptolar öyle bir düştü ki aldık fonunu ve gördük şeyimizi ama unutulmaması gereken kripto ihtiyaç değildir ,dünyaca ünlü borsacı boşuna dememiş bitcoin 2 dolara düşse yine almam diye
    Bunu derken , asla ZFB yi temize çıkarmıyorum , o ayrı bir vaka , son bir haftada coincikler uçacak diye epey atlayan olmuş ve hepsi zararda , bu fon tüm samimiyetimle ve coinlerden bağımsız olarak şimdiye kadar gördüğüm en kötü yönetilen fondur ve devam ediyor buna,yarın eksi 1.80 veya 1.90 ezberledik kriptosunu
    peki senin ne işin vardı bunda diyenlere de cevabım vardır

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostlar burda miydi sohbeti ama elimdeki bazi hisse senetleri iceriklerini google sheets ile gerekli dosyalama islemini yaptim.
    Buna gore ADP te zaten oldukca az cesit hisse nin mevcut oldugunu bir kez daha gormus oldum.
    Buna gore fon iceriginde yuzde 93.41 hisse senedi var ve bunlar akbank albaraka garan isctr skbnk tskb vakbn ve ykbnk.. Bir de baktim ki bu fon zaten banka endex fon hehe

ayrica bir kac fon da sasa goze carpti umarim satmislardir kalanlari da
    Daha önce dediğim gibi, ayın yarısında eksi yapsa bile,aylık ciddi kazanıyor. 2 aydır ciddi para kazandı. bütün bankaların hisselerini almış oluyorsun

3. ben burada samimi yazan ve bilgili 3 kişi gördüm birisi hala yazar , diğeri ara sıra yazar, diğeri uzun süredir yazmıyor

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    tamam bist 2 yıldır soluksuz yükseliyor da fonlardaki hareketlenme son 2 yılda başlamadı. 2017 civarı başladı. ve 2018 boyunca bist düşerken bu fonlar yatay kaldı. daha önceki yıllarda endeksten daha hızlı düşerlerdi. yani bence konunun endeksin yönüyle ilgisi yok. fatırım fonları tüzüğü ve emeklilik fonları kanunu değişmişti 2017'de. ne olduysa ondan sonra oldu.
    Söylemeye çalıştığım yeri şurası ; fonlar tarih olarak eski olabilir ama yatırımcı ilgisi, bilinirliliği yoktu. Borsada başlayan ilgi ve yatırımcının paramı borsada nasıl değerlendiririm? arayışı özellikle son 2 yıldır Fonlar bilinir olmaya başladı. İyigelir gibi platformlar videolarla ve youtube yayını ile okuryazarlık kısmını öğretmeye çalışıyor. Daha dün son 3 ayda fonlara giren kişi sayısının grafiği vardı. Sayısı 1000 iken birden 9000 olan fonlar var. Yatırımcı sayısı ve fonun hacmi aynı zamanda başarılı olma gücü demek. Bu furya domino etkisini pozitif tetikliyor ama zarar ziyan kısmı olduğunda tabi ki işler değişecektir.

5. BİST 100 dışı fonlara son zamanlarda olağan üstü bir talep var , bunu fırsat bilen bazı patronlar hisse satıyor + fonlara giriş oldukça fon yöneticileri yeni hisseler arama çabasındalar
    dikkat edin derim ,bir vatandaş olarak uyarayım ,
    belki de %50 daha gider /gitmez falan bilemem ama ben fonda olsam dikkat ederdim

6. fonlarla hisselerin ayrıştığı en güzel nokta , bir hisse de taban taban operasyon başladığında asla çıkamazsın ve kaç tabanda çıkacağına sen karar veremezsin
    ama fonda çıkarsın , fonların güzelliği buradadır unutmayın

7.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    ben burada samimi yazan ve bilgili 3 kişi gördüm birisi hala yazar , diğeri ara sıra yazar, diğeri uzun süredir yazmıyor
    BİST fonları hariç bir numara olmadığı için , iştahlı da değiller

8.  Alıntı Originally Posted by Makyevelli Yazıyı Oku
    Söylemeye çalıştığım yeri şurası ; fonlar tarih olarak eski olabilir ama yatırımcı ilgisi, bilinirliliği yoktu. Borsada başlayan ilgi ve yatırımcının paramı borsada nasıl değerlendiririm? arayışı özellikle son 2 yıldır Fonlar bilinir olmaya başladı. İyigelir gibi platformlar videolarla ve youtube yayını ile okuryazarlık kısmını öğretmeye çalışıyor. Daha dün son 3 ayda fonlara giren kişi sayısının grafiği vardı. Sayısı 1000 iken birden 9000 olan fonlar var. Yatırımcı sayısı ve fonun hacmi aynı zamanda başarılı olma gücü demek. Bu furya domino etkisini pozitif tetikliyor ama zarar ziyan kısmı olduğunda tabi ki işler değişecektir.
    niye işler değişsin? yakın zamanı ele alalım eylül ayında bist %20 düştü değilmi? niye o zaman o düşüş süresince en popüler fonlar tcd, gmr sabit kaldı, hatta oph kar yazdı?: ) nispeten forumda yeni olduğunuz için nolur noolmaz sorayım, hisse bazlı fonları bistle alakası olmayan ayrı alınıp satılan kağıtlar sanma durumu yok değilmi? yazdıklarınızdan biraz öyle izlenim oluştu bende.

Sayfa 629/1002 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679729 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •