Sayfa 631/1000 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 5,041 - 5,048 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. CDS 428, +%1,84.

460 üzerinde alarm çanları yine çalar.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. "..Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın McKinsey'den fikri danışmanlık hizmeti alınmayacağına ilişkin verdiği kararı hatırlatarak, yerel seçim öncesi muhalefetin kozunun elinden alındığını ileri sürüyor yazısında. Öte yandan kampta fiyat artışının öncelikli gündem olduğunu ifade eden yazar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomik krizin gündemden düşürülmesi ve halkın pahalılıktan şikâyetine son verilmesi için her türlü tedbirin alınmasını istediğini, Ekim ve Kasım aylarını çözüm açısından hayati bir dönem olarak gördüğünü, Erdoğan'ın "Bizim dönemimizde bu ülkede ekonomik kriz yaşatmamakta kararlıyız" dediğini iddia etti.

Selvi, hafta içi enflasyonla topyekûn mücadele süreci başlatılacağını duyurarak, fiyatlama, indirim ve stokçulukla mücadeleye girişileceğini, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ise "Elinizi taşın altına koyun" çağrısı yapacağını kaydetti. ..."

Tekrar başa sarıyoruz, daha sık sık yaşayacağız.
    Yumuşak iniş senaryosu bizim için imkansız ama onlar hala umutlu, umut azaldıkça işler çirkinleşecek.

http://www.paraanaliz.com/2018/ekono...silacak-26834/
    homo sum humani nihil a me alienum puto

3. Mckinsey'den ayrıldık mı, belki ayrılmamış da olabiliriz.

4.  Alıntı Originally Posted by AntalyaDR Yazıyı Oku
    “Yıllardır beklediğimiz evin inşaatının tamamen durdurulduğunu öğrendik. Onlar kendini kurtarmanın peşinde. İnsanları oyalıyorlar. Ben 2012’de daireyi aldım. Bütün taksitlerimi restoranda yıllardır çalışarak ödedim. Ama şimdi evimin inşaatını durdurup hiçbir bilgi vermiyorlar. ...........

4 bine yakın aile benzer biçimde mağdur vaziyette. Bu mağduriyetimizin derhal giderilmesi gerekir. Devletin bu tarz işlere el atması lazım”

--------------------------------------------------------------------------

Mağdur diyerek şimdi akla karayı da ayırmak lazım...Bu tip insanlar, hepimiz gibi başlarını sokacak bir ev almak zorunda...Gerçek mağdurlar bunlar.

Ama bugün 300 e alayım yarın 500 satarım diyenlere özellikle 1.000 lere ev alanlar hakketten rant ekonomisini yaratanlar...Ama inşaat firmalarına bende acımıyorum...100 mal ettikleri evleri rant bölgelerine göre 1000 e bile kakaladılar
    Hocam iyi niyetli yaklaşımınızı anlayabiliyorum, fakat bunlar sandığınız gibi başını sokacak ev arayan garibanlar değiller.
    Kiradan kurtulmak isteyen adam bitmiş veya birkaç ayda bitecek inşaattan ev alır, 3-5 yıl sonra teslim edilecek rezidansların peşinde koşmaz.
    Bunlar lüks ile etrafa hava atmayı seven rezidans goygoycusu.
    Ha tabi ki ne olursa olsun insanların kazıklanması hoş bir durum değil, lakin "devlet el atsın" diyerek kendi zararını halkın sırtına yüklemek daha nahoş.

Sonuçta bir riske girmişsin, ve risk gerçekleşmiş. Yapacak bişey yok.
    Ev denen şeyin "al parayı ver çokomeli" şeklinde alınması gerektiğini herkes öğrenmeli.

Bu inşaat furyasını körüklemek için bizim paralarımız TL mevduatta % 6 gibi akla ziyan faizlerle eritildi.
    Artık daha fazla bedel ödemek istemiyoruz. İnşaatçılar batarken ucuz krediyle beleş ev sahibi olmak isteyenler de batsın, maketten hayal satın alanlar da batsın, acımıyorum.
    Bize kim acıdı şimdiye kadar?
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Hocam iyi niyetli yaklaşımınızı anlayabiliyorum, fakat bunlar sandığınız gibi başını sokacak ev arayan garibanlar değiller.
    Kiradan kurtulmak isteyen adam bitmiş veya birkaç ayda bitecek inşaattan ev alır, 3-5 yıl sonra teslim edilecek rezidansların peşinde koşmaz.
    Bunlar lüks ile etrafa hava atmayı seven rezidans goygoycusu.
    Ha tabi ki ne olursa olsun insanların kazıklanması hoş bir durum değil, lakin "devlet el atsın" diyerek kendi zararını halkın sırtına yüklemek daha nahoş.

Sonuçta bir riske girmişsin, ve risk gerçekleşmiş. Yapacak bişey yok.
    Ev denen şeyin "al parayı ver çokomeli" şeklinde alınması gerektiğini herkes öğrenmeli.

Bu inşaat furyasını körüklemek için bizim paralarımız TL mevduatta % 6 gibi akla ziyan faizlerle eritildi.
    Artık daha fazla bedel ödemek istemiyoruz. İnşaatçılar batarken ucuz krediyle beleş ev sahibi olmak isteyenler de batsın, maketten hayal satın alanlar da batsın, acımıyorum.
    Bize kim acıdı şimdiye kadar?
    İmzamı atıyorum.

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Ama ağlıyorlar, birde utanmadan devlet bize yardım etsin diyorlar. Devlet kim ? Siz ben, yani bu beton beyinlere biz yardım edeceğiz öylemi ! Has ittir gitsinler, kime düdüklendilerse olmayan hukuk ile haklarını onlardan arasınlar. Beter olacaklar ki yeter olsun sonunda memleket kazansın . Dolarda yükseliş kaçınılmaz ,yükselmese bile hala güvenli liman, Doları olunca daha huzurlu oluyor insan.
    Doların bile önemi kalmadı, ıskaladılar her türlü zaten görünen köy..

Çok doğru yorum ve tespitler olmuş..

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    tatil bitti, sahalardayım. !!!

kavga, niza yok. !!!!
    saha derken.. yuvarlanıyoruz ki biz burda.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8. Arkadaşlar MCKinsey aslında Abdülhamid tarafından amerika yı icten fethetmek için kurulmuş derseler inanacak güzel insanlarımız var. Açılımı da Milli Cihat Konseyi falan derler. Haber geldimi iptal durumu için.

Sayfa 631/1000 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •