Sayfa 64/1312 İlkİlk ... 14546263646566741141645641064 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 505 - 512 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    o.74 le geçen sene haziranda evin %90 ını kredi çekerek aldım
    kredi çekmesem 6.80 lerden döviz bozacaktım bir kısmı ile
    hem döviz cebimde kaldı hem ev 2 katına yakın arttı kredinin üzerine maaşıma 2 kere %4-5 zam geldi bu enflasyon oranı ile 2 sene sonra krediyi ödemek bile çok hafifleyecek
    Ha bakın zamanın ruhuna uygun bir hareket bu elbet.Zarar olasılığı sıfıra yakın.Ha bu arada bir devaulasyon olursa karı azaltır belki de sıfırlar,ama her enstruman için bu geçerli,bence de zarar olasılığı sıfıra yakın bir hareket olmuş ayhan hocam.Gerçi kira alayım diye aldıysan senle yaşıtız zor işler bunlar ama gene de hayırlı olsun.

2. Hayırlı olsun.
    Kredi taksitleri ödendiği sürece zarar etme ihtimali çok çok az.
    Sizin adınıza keyifli bir alışveriş olmuş
    hem döviz cebimde kaldı hem ev 2 katına yakın arttı kredinin üzerine maaşıma 2 kere %4-5 zam geldi bu enflasyon oranı ile 2 sene sonra krediyi ödemek bile çok hafifleyecek

3. Aynen öyle abi burada kendimizi kandırmayalım alan kazandı alamayan kaçırdı yapacak bir şey yok. Almadım diye kotuleyecek değilim, bence çok başarılı hamleler olmuş hayırlı olsun.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Estf. Abi ben borsaciyim düşse de çıksa da olayım bu döviz altın emlak arsa bilmem bilmediğim işe girmem çok pro olsam çok daha iyi olurdu ama bundan sonrası daha iyi olur inş. Diyelim.

Abi 1800 e ilan çıkıyor arayayım diyorum ben arayamadan satılmış. Bu nasıl piyasa nasıl kriz aklım ermiyor hadi önceki alımlar kredi dedik kredi de yok millet cat cat alıyor kabul etmek lazım emlakta masadaki keriz biz olduk malesef.
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şaka bir yana asıl cevap burda gelirler artmadı.Finansal sihirbazlıkla edinilecek servetin sınırına varıldığı ise nosfeçağrı gibi bu işe gönül vermiş gecesi gündüzü finansal yatırımlardan para üretmek olan nerdeyse profesyonel yatırımcıların bile artık çok para kazanamamasından belli.Yükselen piyasalarda para kazanmak kolaydır,ne alsan bir süre sonra kar yazar,düşen piyasalarda o iş çok ama çok zorlaşır,e reel gelirler de artmıyor,bu emlak piyasasına bu kredi faizleri ile gelecek taze para da belli,faizler düşürülmezse emlak piyasası sıkıntıya girer.Düşürülürse de gavur gözünün yaşına bakmam garantiye iki taban daha çekiveririm diyor,dolar zaten malumunuz.E nasıl olacak bu işler.Öyle emlak her zaman kazandırır falan yanlış mottodur,bazen kazandırır bazen kazandırmaz.Gerçi bu nosfeçağrı kardeşimizin dediği gibi her şey için böyle ya neyse.

5. Hocam konut sektöründe kredi oranları böyle devam ederse önümüzdeki dönemde mutlaka fırsatlar çıkar.
    Bu sektörde 2×2=4 olmuyor.
    Anladığım kadarıyla sabırlı birisiniz.
    Mutlaka size uygun bir fırsatta çıkacaktır
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Estf. Abi ben borsaciyim düşse de çıksa da olayım bu döviz altın emlak arsa bilmem bilmediğim işe girmem çok pro olsam çok daha iyi olurdu ama bundan sonrası daha iyi olur inş. Diyelim.

Abi 1800 e ilan çıkıyor arayayım diyorum ben arayamadan satılmış. Bu nasıl piyasa nasıl kriz aklım ermiyor hadi önceki alımlar kredi dedik kredi de yok millet cat cat alıyor kabul etmek lazım emlakta masadaki keriz biz olduk malesef.

6. Bir siteye sıradan 1500 teklif ettim ilanlar 1850 civarı idi. Herkes reddetti. 2 ay içinde de hepsi satıldı ( ara ara da tekrar yokladım kesinlikle vermediler )

O kadar sabırlıyım ki 8 sene oldu ama sabır bitiyor gerçekten artık
     Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Hocam konut sektöründe kredi oranları böyle devam ederse önümüzdeki dönemde mutlaka fırsatlar çıkar.
    Bu sektörde 2×2=4 olmuyor.
    Anladığım kadarıyla sabırlı birisiniz.
    Mutlaka size uygun bir fırsatta çıkacaktır

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yani di mi grafik ortada işte.5 direncini kırdı mı 8 milyona kadar önü boş,8 de bir direnç var onu da kırdı mı tutulmaz valla allah ne verdiyse moduna girer egeendüstri misal.))))))))))
    Bundan sonra konutun hicbir direnci yok hocam. Belliki buyükler konutlarin daha pahali olmasi icin elinden geleni yapacak...
    İşin garip tarafi enflasyonun düşmesi icin kendi savunduklari argümanlarla konut ta enflasyonu kendilerinin oluşturdugunun ya farkinda degiller ya da .... neyse burasi hic hoş degil. Insallah oyle degildir

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ha bakın zamanın ruhuna uygun bir hareket bu elbet.Zarar olasılığı sıfıra yakın.Ha bu arada bir devaulasyon olursa karı azaltır belki de sıfırlar,ama her enstruman için bu geçerli,bence de zarar olasılığı sıfıra yakın bir hareket olmuş ayhan hocam.Gerçi kira alayım diye aldıysan senle yaşıtız zor işler bunlar ama gene de hayırlı olsun.
    Teşekkür ediyorum kendim oturuyorum.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 64/1312 İlkİlk ... 14546263646566741141645641064 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •