Sayfa 666/1002 İlkİlk ... 166566616656664665666667668676716766 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,321 - 5,328 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. Bir örnek vereyim. Adamın mevcut 7 fabrikası var. Sekizincisini yapıyor ozkaynaklari ile 100 milyon avro tutuyor. Bu sene bitecek herhalde. Bakıyorsun piyasa değerine 2 kusur milyar. Şimdi arkadaş bu şirket pahalı mı ucuz mu?
    Kepazeliktir bu borsamiz ucuz ama fiyatlar bu mudur budur. Buna da birşey denmez.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    Akbank ucuz , Yapı Kredi ucuz , Sahol ucuz ,biz bunları bilmiyormuyuz , 450 tane hisseden 10 tanesi ucuz sadece, gerisi balon , benim sinir olduğum konu borsanın genel olarak ucuz olduğu algısı yaratılması.

Emin olun seçim olmasa çoktan 3000 e gelmişti borsa , sırf oy kaybetmemek için 5000 de tutuyolar...
    10 şehir 100e yakın ilçe..
    Bankaların verdiği krediler battı.
    Daha vahimi, (bankaların paranın batmasından korkmazlar) ipotekler gitti.
    Şu an o bölgede, herhangi bir konut,bina,dükkan,fabrika,işhanı ,otel her neyse TEMİNAT değeri=0

Böyle bakılırsa bankaların aşağı yönde uzun bir yolu var..

Gelecekte de şu an sağlam görünen bölgedeki fabrikalara verilmiş kredilerde riske girecektir..
    Bu bölgeden yazılan çekler, senetler ülke geneline bankalara ve SANAYİYE dağıldığına göre
    varın ZARARI siz hesap edin..

3.  Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    Allah bir daha sordurtmasın diyeceğim ama
    bu kafayla zor.
    Bozkurt halen önce 3000 sonra otuz bin bekliyor.
    Bu mesajı alıntılama sebebinizi anlamadım ? Bozkurt abiyle seans içinde aramızdaki bir diyalog burası zatem sohbet kanalına dönüyor zaman zaman. Nasıl bir anlam yüklediniz buna ?

Benim Her stratejiye saygım var. Bugün ölümüne short diyenler 2000 deyken de ölümüne short diyordu. Nereden geliyor mesela bu değirmenin suyu? Kendileri batmış herkes batsın derdinde yazı yazan çok burada tepkim onlara. Ortaya strateji koyup işlem açanlarla problemim yok. Abka aralıktan beri short yönlüydü stratejisini ortaya koydu kazandı ilk tebrik eden de bendim hala bir strateji koyuyor ortaya.

4. eline birkaç milyar dolar geçen herkesin dilediğince at koşturabileceği bir borsada temel analizin de teknik analizin de hiçbir önemi kalmıyor. ortada bir ucuzluk varsa bunun sazan avı olduğunu görmemek tamamen polyannacılıktır benim nezdimde. elbette borsalar savaş alanıdır, acımasızlık ve sahtekarlık bu işin doğasıdır ancak nasıl ki savaşın da kendi içerisinde kuralları, uyulması gereken ahlaki edimleri varsa borsanın da olmalı. aksi halde küçük yatırımcıyı büyük sermayenin insafına bırakmak savaş suçu işlemekten farksız olur. gerçi uyanıklık edip bir koyarak bin kazanmayı bekleyen küçük yatırımcıya her şey müstehaktır amma böylesi müdahaleler; bürokrasinin borsaya doğrudan ve tek yönlü baskısı, ekonomi ilmine küfredercesine günü kurtarmalık teşvikler, kısa ve ortada vadede para kazanmayı mümkün kılsa da uzun vadede çürük cesetlerin kokuştuğu bir meydan bırakacaktır.

Adamdaki mantığa bak arkadaş lahmacun 10 liraydı 40 lira oldu diyo , bu yüzden Thy ve Pegasus un 10 kat yükselmesi normal diyo....
    Tuvalet kağıdın32li 30 tl idi 200 tl oldu 7 tl ye aldığım 200 lü solo peçete 45 tl oldu
    Ama şunu görünce şok oldum
    Koçtaş ta satıyorlar

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Kerem Bey ben banka hisselerini ucuz görüyodum siz çok pahalı diyorsunuz , içime kurt düşürdünüz şimdi dediğiniz doğruda olabilir , önümüzü göremiyoruz bu ülkede...

Kerem Bey ben banka hisselerini ucuz görüyodum siz çok pahalı diyorsunuz , içime kurt düşürdünüz şimdi dediğiniz doğruda olabilir , önümüzü göremiyoruz bu ülkede...
    Ucuzdu..
    Ama bu gelen felaket bankaları doğrudan etkiledi..
    Bunu kamufle edip, görünmez hale getirebilirler mi? Bilemiyorum..
    Bilançolarda nasıl saklarlar? Kredi batmış, ipotek gitmiş.. 2 sene sonra mı karşılık ayırırlar?
    Sistemik riskte var..

Yine de belli olmaz..Bizim borsa da hesap,kitap işlemez....

KOZAL 150 den 600 e 3 ayda geldi.. şirket aynı şirket.. oyun büyük..
    Ya da GUBRF ..1 hafta gibi sürede 380...157 gördü.. şirket aynı şirket..

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Tuvalet kağıdın32li 30 tl idi 200 tl oldu 7 tl ye aldığım 200 lü solo peçete 45 tl oldu
    Ama şunu görünce şok oldum
    Koçtaş ta satıyorlar

Vay arkadaş bu ne la altı üstü 1kilo alüminyum.
    Acaib yerlere doğru gidiyoruz
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Sayfa 666/1002 İlkİlk ... 166566616656664665666667668676716766 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •