Sayfa 682/1002 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,449 - 5,456 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIII

1. Daha önce yazdım ya. Faiz 6 ya 7 bilmedin 7.5 da kur çakışacak orda satan sattı satamayan turlusunu kurar kabak tadı verir tek hane faizde fularda kalmak ben satarım çift hanede tutarım satmam. o gün faiz tek hanede dolarda durulmaz artık satılır kaçılır düşük faiz kredi çek elde az nakit koy üstüne gelsin hayalimdeki araba reno Toros 90- 95 model temiz kasa alırım taş gibiaaba dağ dere tepe bayıra vur yolda bırakmaz başka araç bilmiyorum almama da

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    7,923
    kur konusunu gectim

enflasyonu faiz artirmadan cozecek bir iktisat politikasi bilmiyorum

ekonomiyi.sogutmadan cozum imkansiz

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İki konu önemli.birincisi bronson krizi sonrası dolar baskilanirken 128 milyar dolar yakıldı.su anda böyle bir para yok.dolarda reel talep o zaman da vardı bedeli bizim tüm rezervlerimiz oldu.su anki talep eksi rezervle karşılayamaz o yüzden dolar artışı durdurulamaz.ha faiz artışı seçeneği elbet var ama bu da tüm kredi artışını bitirir.uzun süredir herkes ancak borçla bir şey alabiliyor.bu da ev araba aklınıza gelen her şeyin satışını bitirir.ekonomi tam stop eder.aslinda iktidar doğrusunu yapıyor.bedelini ödemeden bu krizden çıkış yok

3. Az önce döviz bürosunun önünden geçtim 10.76 yazıyodu tabelada.

Bu dolar artışı bal gibi cari açığı bitirir.tok sesli arabalar ithal edilmez o rezidanslar inşa edilmez ayfonlar alınmaz dışarı doviz akışı durur.e iş gücün Çin den ucuz üretimin ucuzlar ihraç etmen kolaylaşır.ha bu arada halkın kısık ateşte uzun süre haşlanır.e o kadarı da olacak.yillarca hiç bir şey üretmeden milletin malını ithal ettik durduk sonu elbet böyle olacaktı.reis haklı kazan bu kez oldu neden inanmıyorsunuz anliyamiyorum

5. Faiz arttırınca ekonomi duracak da... indirince durmayacak sanılıyor. Görelim bakalım...

ytd

Faizi artirdin yüksek faizi sistem nasil ödeyecek.o para nerden gelecek.o faiz para basmadan nasıl ödenecek.bence reis haklı.beratin yolu doğruydu.bedeli acı olduğundan korkulu.simdi doğrusu yapiliyor

7. Bir ufak araba 1milyon, asgari ücret 5bin tl olunca bakalım kim nasıl alacak sıfır arabayı. Buyur istediğin kadar kredi çek. 40 sene vade.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Faiz arttırınca ekonomi duracak da... indirince durmayacak sanılıyor. Görelim bakalım...

ytd
    Piyasada ürün bile bulunamayabilir. Adam önümüzdeki ay daha yüksek fiyata satarım deyip stokçuluk yapabilir uygun ürünlerde...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 682/1002 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •