Sayfa 694/1122 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 5,545 - 5,552 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1. Adanada hasat çoktan bitmiş olmasına karşın soğan neden 10 TL oldu?

Bugün A*101 de hiçbir mevya-sebze kalmamıştı. Halciler, kamyoncular da mı 9 gün tatil yapıyor.

Bugün pazarda yeşil fasulye tekrar 30 TL, pembe domates 20 TL den satılıyordu.

Asgari ücret epey yaramış piyasaya...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2. Dışarda yenilen yemekte kazıklanmayı gayet güzel anlatmış.
    https://twitter.com/whissskyy/status...e9POBQ1G4geYaQ

3. mesela giydiğim bir pantolon var pandemi zamanı 80-100-120 iken 3-4 tane alabiliyordum .

Şimdi aynısı kampanyalı yerlerde mağazada değil 700 lira 1000 lira oldu alayım mi almayayım mi diye düşünüyorum

Şimdi benim yaşadığım duruma ne demek lazım .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    en basitinden kendi sülalem , yaklaşık 60 kişi hanımın sülalesi 80 kişi yaklaşık 140 erişkin diyelim ...farklı eğitim düzeylerinden farklı sosyo ekonomiye haiz ve değişik yelpazade yer alan iş alanlarında mücadele eden 140 kişi emeklisi var çalışanı var kendi işi olan mühendisi dr şöför işçi olanı vs vs vs .bir tanesinden dahi geçim sıkıntısı diye bir şey duymadım bu fakirleşme kriz vs nerede ? harbi soruyorum.
    maaşların dolar bazında erimesi tek başına fakirleşme için yeterli. çevremde 50+ kişiler ömrümüzde böyle fakirleşme görmedik diyor. Bir ürünü alırken veya yemek kararı verilirken 40 kere düşünüldüğü olmamıştır. İstanbula bakarsak yanılırız , tüm Türkiye'yi dikkate almak lazım.

yüksek maaşlı ,düşük maaşlı ayrımı yapmadan, ülkedeki %1 kısmı hariç tutuyorum. Avrupa'nın gelir seviyesi en düşük ülkesinin vatandaşlarıyız.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
     Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    kkm'ci arkadaşlar bu kredi çekip kkm yapma konusundaki fikriniz nedir? yapanınız varmı? cihat çiçek diye bi yutuber var eleman yasa dışına çıkmadan çakallığın envai çeşidini öğretiyor: )tuhaf fikirler sokuyor insanın kafasına. hiçbirşey yapamazsanız kredi kartınızın asgarisini ödeyin kalanı lira dışındaki herşeye gömün diyor falan: ) %80 enflasyonda ödeyeceğiniz ayda %1,8 faiz gibilerden..
    Yakinda gotururler onu gece sabaha karsi evinden alip..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. %5 dolar faizi varken kkm'nin anlamı kalmadı artık.
    kkm'nin tek artısı dolar düşerse olur ki o da biraz zor.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Dışarda yenilen yemekte kazıklanmayı gayet güzel anlatmış.
    https://twitter.com/whissskyy/status...e9POBQ1G4geYaQ
    Çok iyiymiş.

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    en basitinden kendi sülalem , yaklaşık 60 kişi hanımın sülalesi 80 kişi yaklaşık 140 erişkin diyelim ...farklı eğitim düzeylerinden farklı sosyo ekonomiye haiz ve değişik yelpazade yer alan iş alanlarında mücadele eden 140 kişi emeklisi var çalışanı var kendi işi olan mühendisi dr şöför işçi olanı vs vs vs .bir tanesinden dahi geçim sıkıntısı diye bir şey duymadım bu fakirleşme kriz vs nerede ? harbi soruyorum.
    Emekli var emekli var 3500 lira alip ne varya pahalılık mi var diyen emeklinin akıl sağlığı yerinde degildir zaten .

Sayfa 694/1122 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •