Onemli Gunler Banner
Sayfa 7/1078 İlkİlk ... 5678917571075071007 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Şu andan itibaren imzama gerekli Linkleri ilave ettim.

Canınız ne zaman isterse üzerlerine basmanız yeterli.

Geriye gidip eski yazıları aramaya gerek yok...

Sistem CandleStick Twitter olarak imzamda görülüyor...

Aklıma geldikçe eklemeler yapıyorum. Bence güzel ve kullanışlı bir imza oldu...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Düşünmeniz bile yeterli...

Sizde benim gibi Pascal 'cısıymışsınız. Ben üniversitede Pascal 'ı çok sevdim ve bayağı geliştirdim. O zamanlar DOS 3.0 vardı. Çok süper programlar yazdım ama windows çıktıktan sonra Visual olayına yetişemedim. Araya birçok dönemler girdi ve uzak kaldım. Tekrar döndüğümde az buçuk DELPHI öğrenebildim. İşimi görebiliyorum ama internet işlerinde sıkıntım var. Bu konuya yabancı kaldım. İşler çok hızlı ilerledi, bizler geri kaldık.

Bir şekilde halledeceğiz inşaAllah. Şimdiye kadar kör topal idare ettik...
    Eskilerden kim kaldı ben 2001 yılında gördüm Pascalı ama sanırım sırf müfredatta yazılım dersi var diye görmek durumunda kaldık o zaman ki hoca da çok tersi birisi olduğu için bu yazılım işine hiç ısınamadım, sınavlarında kağıt üzerinde yazılan program vari karalamalarla geçtik gitti olduğum sınavları kolay kolay unutmam toplamda 8 sayfa yazmıştım ara ara geri dönüp düzeltmek için oraya buraya ok lar çıkartıp yeni komutlar eklemiştim...

Sınavın bir sorusu hep aklımda "random" komutu yazınız demişti hoca, sonrasında abim bilgisayarda yapılan hiçbir şey random değildir demişti mutlaka bir veri alman gerekir demişti o zaman jeton düşmüştü yani koca bir dönem boşu boşuna yazılım gördük olayın mantığını anlamaktan çok uzaktık.

Neyse eğitim olayı bana hep sıkıntılı gelmiştir, öğretmen olmak herkesin yapacağı iş değil yetenek lazım, emek sarfetmek lazım, benim abim hala ders çalışırı ders çalışmadan gitmez 18 yıllık öğretmen.
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

3. Neyse tekrar ellerinize sağlık, yavaştan yatayım

Cümleten iyi geceler
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Eksik olmayın...

Faydalanıyorsanız ne mutlu bana...

Biraz zor oldu ama SPK kurallarına uymak adına en uygun çözüm bu oldu gibi...

Yazılımı henüz yeni yeni yazdığım içn grafikler üzerinde Fibonacci çalışmaları görünmüyor. Ben grafikler üzerinde çalışma yaptıkça onlar da otomatik olarak görünecektir.

Temettü ve bölünmelerde fibo çalışmaları fiyatlar değiştiği için boşlukta kalacaktır. Böyle bir hisse ile karşılaşırsanız bildirdiğiniz anda derhal düzeltirim. Aksi halde ben görene kadar öyle devam eder gider!!!

Siteyi de kurabilirsem daha kullanışlı olacağına eminim...

Bu işlerden anlayan kimse yok galiba. Allah için 1-2 satır yardım eden olmuyor!!! Çok şükür ki; Allah her defasında bir çıkar yol gösteriyor...
    Bence anlamadıklarından değil de işlerine gelmedikleri için yardımcı olmuyorlar hocam Şifreli web sayfasından excele dış veri almayı bile bilen yok sanki koskoca forumda

Allah yardımcınız olsun...

5. hocam elinize sağlık güzel olmuş rica etsem mıpaz mrdın fmızp eggub rygyo ekleyebilirmisiniz.

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Eskilerden kim kaldı ben 2001 yılında gördüm Pascalı ama sanırım sırf müfredatta yazılım dersi var diye görmek durumunda kaldık o zaman ki hoca da çok tersi birisi olduğu için bu yazılım işine hiç ısınamadım, sınavlarında kağıt üzerinde yazılan program vari karalamalarla geçtik gitti olduğum sınavları kolay kolay unutmam toplamda 8 sayfa yazmıştım ara ara geri dönüp düzeltmek için oraya buraya ok lar çıkartıp yeni komutlar eklemiştim...

Sınavın bir sorusu hep aklımda "random" komutu yazınız demişti hoca, sonrasında abim bilgisayarda yapılan hiçbir şey random değildir demişti mutlaka bir veri alman gerekir demişti o zaman jeton düşmüştü yani koca bir dönem boşu boşuna yazılım gördük olayın mantığını anlamaktan çok uzaktık.

Neyse eğitim olayı bana hep sıkıntılı gelmiştir, öğretmen olmak herkesin yapacağı iş değil yetenek lazım, emek sarfetmek lazım, benim abim hala ders çalışırı ders çalışmadan gitmez 18 yıllık öğretmen.
    Ben size göre çok daha eskiyim. Sene 1987-1988 yıllarından bahsediyorum. O zamanlar delikli punch kartlara programlar yazılıyordu, devasa bilgisayarlar vardı. Tam bizim bilgisayar dersi aldığımız zaman sistemleri yenilediler. Terminaller yenilendi ve bizlerin de kullanımına açıldı. Hep içime dert olmuştur: O kartlarla program yazamamak! Nasıl yapıldığını gördüm ama kendim uygulayamadım ona yanarım...

Ben Elektrik-Elektronik mühendisiyim ama o zamanlar bir bilgisayar mühendisinden daha iyi bir programcıydım. Askerliğimi bile OBİ (Ordu Bilgisayar) subayı olarak yaptım. Bilgisayar mühendisleri sınavı geçemedi ben geçebilmiştim...

Sonra çok ara verdim ve arayı o zaman açtım. Bilgisayar o yıllarda çok hızlı gelişti ve bu hıza ben uzak kaldığım için yetişemedim. Sadece kullanıcı olarak kaldım ve yer yer onda bile zorlandım. Şimdi Web tabanlı yazılım hariç işimi görebiliyorum. WEB yazılımlarını hiç biliyorum ve öğrenecek ne kafa kaldı, ne yürek...

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Bence anlamadıklarından değil de işlerine gelmedikleri için yardımcı olmuyorlar hocam Şifreli web sayfasından excele dış veri almayı bile bilen yok sanki koskoca forumda

Allah yardımcınız olsun...
    Öyle bir devirde yaşıyoruz ki;

- Kimse maddi karşılığı olmadan hiçbir şey yapmıyor. Herşey karşılık için...

- Hisse analizi yapanlara bile dikkat edin, hep mal pazarlama derdindeler. Kendisi 3-5 kademe alacak diye yapmadığı kalmıyor.

- Twitter 'da birisi var çok ilginç: "Bana hisse sormayın, ben gözüme çarpanları yazıyorum" diyor. Neden sorulanlara cevap vermiyor acaba?

- Ben ne yapıyorum: Tamamen sizlerin isteklerini. Şu ana kadar hiç hisse tavsiyem olmadı, olmazda. Zaten artık SPK kuralları gereği hiç olamaz...

Allah yardımcı olacaktır ve siteyi kullanışlı bir hale getirebileğimi umuyorum. Dualarınızı esirgmeyin...

Alıntı Originally Posted by cloud Yazıyı Oku
    hocam elinize sağlık güzel olmuş rica etsem mıpaz mrdın fmızp eggub rygyo ekleyebilirmisiniz.
    Mevcut olanlar: (Yazım hatası yapmış olabilirsiniz)

MIPAZ
    FMIZP
    MRDIN

Eklenenler: (Ekledim, bakabilirsiniz)

EGGUB
    RYGYO

NOT: Lütfen kodları tam ve doğru giriniz... Eksik olanları derhal ekliyorum. Bildirmeniz yeterli...

İyi akşamlar...

Grafikleri güncelledim ve Sitemi de düzenlemeye başladım. Çok şükür bunu da kendi başıma yapabilmek nasip oldu!!!

Grafiklere daha kolay ulaşabilmeniz için Linkler sayfasında tüm hisseleri sıraladım. Üzerlerine tıklamanız yeterlidir...

AnaSayfa 'dan da ulaşabilirsiniz. AnaSayfa henüz tamamlanmadı. Sizlere bugün hisselere ulaşma imkanı verebilmek için karalama olarak paylaşmak zorunda kaldım. Siteyi birlikte yapalım diyeceğim ama kimseden fikir geleceğini sanmıyorum! Yine de her zaman her fikre açığım...

Sitenin linki : Teknik Analiz Sitesinin Adresi

Grafik Sayfası : Grafik Linkleri Sayfası

Twitter özelliği de ekledim. Doğrudan grafikler sayfasını twitt atabilirsiniz...

En azından belki bu özelliğini kullanırsınız ve birçok kişi haberdar olur...

Not: Renklere takılmayın, aceleyle seçtim; zamanla değişecek...

Sayfa 7/1078 İlkİlk ... 5678917571075071007 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •