Sayfa 742/1223 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792842 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 5,929 - 5,936 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

1.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ozellikle Avrupada bir cok basbakan, devlet adami tarifeli ucuslar kullaniyor. Fransada 6 ay kadar once Fransa baskani Tokyo dan Fransa ya 350 bin euroluk ozel ucakla geldi diye kiyamet koptu. Bizim CB sadece ilk 4 ayda sanirsam 700 milyon TL para harcadi.

Hatirliyorum bir keresinde ABD li disisleri bakani Turkiye ye kargo ucagi geldi. Biz gosterisi cok seven bir milletiz. Cebimizde para yok ama gotumuzde iphone x tasiyoruz.

bir ülkenin gücünü makam binaları gösteriyorsa, ingilterenin gdp'si bizim kaç katımız, yaklaşık 3..

adamlar geri zekalı mı başbakanlık ofisini 10 downing street gibi göt ucu kadar yerde tutyor, paraları mı yok..?

2. Bizde soyle bir durum var . Ozel sektor neredeyse sekreterine bile araba alacak .kiralama yada satin alma vergiden dusuyor nasilsa arabanin giderlerini de vergiden dusuyor.simdi devlet kadrosundaki birak müsteşar ilce milli egitim muduru bile bakiyor,lise mezunu siradan bir ozel sektor calisani sirketi araba cekmis altina benim neyim eksik diyor.hic bir sey olmasa is ilanlarina bakin yol+ yemek + sigorta yaziyor . Ben bir isveren olarak duz ehliyeti bile olmayan vasifsiz adama 3000 tl vereyim ama adam yemege gittiginde ister kavurma yesin ister simit ayran yapsin. Sigortasini gitsin istedigi bes i yapsin yaninda da saglik sigartasi yapsin .işe ister dolmusla gelsin ,ister bisikletle ,ister araba ile. Benim uzerimdeki vergi yuku hafiflerse hatta 3500 bile veririm vasifsiz adama . Ama bilecegim ki herkes vergisini ayni oranda odeyecek .cengiz gibilerin bir gecede 300 milyon dolar borcu silinmeyecek . Her 2 senede bir af falan cikmayacak vergisini birak senelerce odemeyeni 2 ay geciktirenin hesaplari bloke olacak .o zaman eskiye doneriz.eski derken bundan 40 sene once devlet memuruna ev gecindiremez diye kiz vermezlermis. Amcam insaat muhendisi devlet memuru idi. O zaman derdi para olan ozele gecer devlette de idealist inslar calisir.simdi herkes devlete kapagi atayim hic birsey yapmadan para kazanayim derdinde.

3.  Alıntı Originally Posted by Whitewalker Yazıyı Oku
    Ne oldu sonuç

Fitch geçirdi

GAP var mı eksi artı

Beklenti ne
    Sınırlı ekşi gap olur diyorum 500/700 puan,sonra bi 300 daha salar,ordan yukarı gibi geliyo...

4.  Alıntı Originally Posted by cemsoy35 Yazıyı Oku
    Bizde soyle bir durum var . Ozel sektor neredeyse sekreterine bile araba alacak .kiralama yada satin alma vergiden dusuyor nasilsa arabanin giderlerini de vergiden dusuyor.simdi devlet kadrosundaki birak müsteşar ilce milli egitim muduru bile bakiyor,lise mezunu siradan bir ozel sektor calisani sirketi araba cekmis altina benim neyim eksik diyor.hic bir sey olmasa is ilanlarina bakin yol+ yemek + sigorta yaziyor . Ben bir isveren olarak duz ehliyeti bile olmayan vasifsiz adama 3000 tl vereyim ama adam yemege gittiginde ister kavurma yesin ister simit ayran yapsin. Sigortasini gitsin istedigi bes i yapsin yaninda da saglik sigartasi yapsin .işe ister dolmusla gelsin ,ister bisikletle ,ister araba ile. Benim uzerimdeki vergi yuku hafiflerse hatta 3500 bile veririm vasifsiz adama . Ama bilecegim ki herkes vergisini ayni oranda odeyecek .cengiz gibilerin bir gecede 300 milyon dolar borcu silinmeyecek . Her 2 senede bir af falan cikmayacak vergisini birak senelerce odemeyeni 2 ay geciktirenin hesaplari bloke olacak .o zaman eskiye doneriz.eski derken bundan 40 sene once devlet memuruna ev gecindiremez diye kiz vermezlermis. Amcam insaat muhendisi devlet memuru idi. O zaman derdi para olan ozele gecer devlette de idealist inslar calisir.simdi herkes devlete kapagi atayim hic birsey yapmadan para kazanayim derdinde.
    Hocam devlet memuru yine az kazanıyor. Yoksulluk sınırında maaş alıyor. Kiralar 1000-1500 arası. İki kişi çalışması gerekiyor. Tek kişi yine devlet memuru maaşıyla geçinemez.

5. Makam araci dunyada her yerde var . Ama biz isin b..kunu cikardik neredeyse ptt sube mudurune bile makam araci veriyoruz.hazine müsteşar ini anlarim .bu adam devlette calisip atiyorum 10 bin tl maas aliyor.istifa etse ozelde bir bankanin hazinesinin basina gecse 20-25 bin alacak .o yuzden o adami devlet ayricalikli hissetirmek zorunda.ama sirada sube mudurlerine bile makam araci verilir oldu artik .

Bloomberg 4,8612 açılış
    Gösteriyor ki, düşük..
    Yarına eksi GAP fazla olmaz gibi..
    Kapanış önemlidir..
    -3.000 ya da+3.000

SM-A800I cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Bloomberg 4,8612 açılış
    Gösteriyor ki, düşük..
    Yarına eksi GAP fazla olmaz gibi..
    Kapanış önemlidir..
    -3.000 ya da+3.000

SM-A800I cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    24.00/02.00/10.00''dan sonraki hareketlere bakmak lazım,24'e kadar olan işlemler çok bi anlam ifade etmiyor;kaldı ki sabah iki yönlü çok sert hareketler olabiliyor...

Sayfa 742/1223 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •