Sayfa 77/1230 İlkİlk ... 27677576777879871271775771077 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 609 - 616 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sanrılar ve kulaktan dolma derken Sn Cautionary? Algoritmik test kodlarının ve optimizasyonun sonuçlarını göndermemi ister misiniz? Ki birkaç ay önce test ettiğim stratejilerden biri, yanlış hatırlıyor da olabilirim. Fakat kulakaktan dolma ve sanrı ne demek?

Mucize formül dediniz de demedim; mükemmel demek için 1 yıl ve 2 sinyal çok kısa daha uzun test edilmeli dedim.

Bu üslubu hiç yakıştıramadım açıkçası..
    Polemik en son istediğim şey...attığım grafik bir yıllık, ve bu süreçte mükemmel çalışmış.

Gördüğüm kadarıyla bu konuda çok bilgilisin, özelden bir şey atmana gerek yok..burada paylaş herkes faydalansın...sidik yarışına girmeye hiç niyetim yok ayrıca.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Polemik en son istediğim şey...attığım grafik bir yıllık, ve bu süreçte mükemmel çalışmış.

Gördüğüm kadarıyla bu konuda çok bilgilisin, özelden bir şey atmana gerek yok..burada paylaş herkes faydalansın...sidik yarışına girmeye hiç niyetim yok ayrıca.
    İki mesajımda da üslubum belliyken aldığım cevaplar; sanrı, kulaktan dolma ve sidik yarışı.

Dolayısıyla bu tartışmaya devam etmem mümkün değil zaten. Fakat bir önceki mesajıma bir ekleme yapmıştım o arada siz yazmışsınız onu buraya ekliyorum ki okuyanlar için kopma yaşanmasın.

"Gözünüzle grafiği incelerken gayet iyi çalışıyor gözükmesi normal zira o kesişimlerin olması için fiyatın uygun yönlü hareket ediyor olması lazım. Sonuç olarak istatiksel testin gözle yapılmayacağını doktoralı biri olarak siz de biliyorsunuz."

Bunu da şu cümlenize istinaden yazdım.
    endekste 15-20 sene kadar geriye gidip inceledim, gayet iyi çalışmış...en önemli sorun yatay bantlarda fazla sinyal verir ve kar oranı düşer.

Özelden dememiştim aslında fakat buraya da atmaya gerek yok bence; zira aldığım cevaplara bakınca atmamın bir faydası yok gibi zaten konu başlığının da dışında.

3. En güzel sistem para kazandıran sistemdir...para kazanıyorsan sorun yok...burada açık açık aldığım hisseleri, hangi sinyalle portföyü hedge edip, hangi sinyalle hedge i kapandığımı yazıyorum...ayrıca kademe kademe nasıl alım yapıldığını, neye bakarak hisse seçtiğimi de yazdım.

Ayrıca şunu da belirtmeyim...hisse portföy yönetimi dışında endeks long-short işlemleri ile de aylık düzenli bir gelir sağlıyorum...yani orta uzun vade yanında kısa vade işlem yaptığım portföyümde gayet iyi gidiyor ( ikinci kısım bu başlığın konusu olmadığı için burada bahsetmedim daha önce).

Tüm arkadaslardan daha çok katkı beklerdim, özellikle bilgisine güvenen, ben bu işten anlıyorum ve iyi kazanıyorum diyenler...laf değil icraat görelim yani...teori iyidir, ama fazla teori karin doyurmuyor maalesef...azı karar çoğu zarar yani.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Brisa: portföyün ağır abilerinden...6 tl çok önemli bir destek...bugün ltını bir yokladı...burayı kırarsa 5 tl ye kadar geri gelebilir...ama ikili dip hatrına ciddi bir toparlanma da yaşayabilir buralardan...yakın takip edilmeli.
    Bu yazıdan sonra brisa 6 tl altını bir yolladıktan sonra hemen geri üstüne attı, sonra da gaza bastı...şu anda 7,25.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Uluse kuvvetli alıcılarla 8 seviyelerinde destek bulmuş gözüküyor...bugün de ciddi alım var...incelemeye değer.

portföyümde 10x lik uluse kotasının 8x i dolmuş durumda...yani ilk faz için alımlar tamamlandı gibi benim açımdan.
    Uluse ise şova devam ediyor...cuma 11,5 kapadı.

Bu süreçte endeks hemen hemen aynı bölgelerde takıldı...daha nasıl faydalı olalım bilemiyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    En güzel sistem para kazandıran sistemdir...para kazanıyorsan sorun yok...burada açık açık aldığım hisseleri, hangi sinyalle portföyü hedge edip, hangi sinyalle hedge i kapandığımı yazıyorum...ayrıca kademe kademe nasıl alım yapıldığını, neye bakarak hisse seçtiğimi de yazdım.

Ayrıca şunu da belirtmeyim...hisse portföy yönetimi dışında endeks long-short işlemleri ile de aylık düzenli bir gelir sağlıyorum...yani orta uzun vade yanında kısa vade işlem yaptığım portföyümde gayet iyi gidiyor ( ikinci kısım bu başlığın konusu olmadığı için burada bahsetmedim daha önce).

Tüm arkadaslardan daha çok katkı beklerdim, özellikle bilgisine güvenen, ben bu işten anlıyorum ve iyi kazanıyorum diyenler...laf değil icraat görelim yani...teori iyidir, ama fazla teori karin doyurmuyor maalesef...azı karar çoğu zarar yani.
    Cautionary Hocam ben bu işlerde çok yeniyim. Uzun vadede yatırımı sizin başlığınız sayesinde öğrendim ve kendimce okuyor uygulamalar yapıyor kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bu anlamda sizin ve Dudu Hocamın üzerimde emekleriniz vardır ikinizede teşekkür ederim.

Sizin zaten herhangi bir iddaınız yok, ortada yanlış anlaşılma oldu sanırım, Herkes kendi kararını kendisi verecek sonuçta, burada bilgi paylaşımı var kim neyi uygulamak istiyorsa onu uygular. Benim söylediğimde zaten şakayla karışık cautionary bandının hipotezinin teori olmaya doğru ilerlediğini söylemiştim. Bu size karşı yapılmış bir şakaydı diğer arkadaşlar farklı anlamlar çıkarmasın.

Burası sadece size özel Size şu kadarını söyleyeyim sizin cautionary bandı hektaş hissesinde de çalışıyor.

Saygılar

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

6. Tüm arkadaşlardan daha çok katkı beklerdim
    Naçizane...

Başlık sizin ve uyguladığınız stratejiler "bir yerlerde" not ediliyor üstadım...Bu tip platformlarda "yatırım anlayışı" bağlamında ortak bir konsensüs oluşturmanın mümkünatı da yok zaten...Kendi adıma gayet istifade etmekteyim...Teşekkürlerimi sunuyorum...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

7.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Cautionary Hocam ben bu işlerde çok yeniyim. Uzun vadede yatırımı sizin başlığınız sayesinde öğrendim ve kendimce okuyor uygulamalar yapıyor kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bu anlamda sizin ve Dudu Hocamın üzerimde emekleriniz vardır ikinizede teşekkür ederim.

Sizin zaten herhangi bir iddaınız yok, ortada yanlış anlaşılma oldu sanırım, Herkes kendi kararını kendisi verecek sonuçta, burada bilgi paylaşımı var kim neyi uygulamak istiyorsa onu uygular. Benim söylediğimde zaten şakayla karışık cautionary bandının hipotezinin teori olmaya doğru ilerlediğini söylemiştim. Bu size karşı yapılmış bir şakaydı farklı anlamlar çıkmasın.

Burası sadece size özel Size şu kadarını söyleyeyim sizin cautionary bandı hektaş hissesinde de çalışıyor.

Saygılar

Batuhan
    Sorun yok...ben şaka yaptığınızı biliyorum zaten...sonuçta bahsettiğim ema haftalık aylığı keserse konusu teknik analizin abc sini bilen herkesin bildiği evrensel bir parametre..benim keşfettiğim bir şey değil. Amacim ta kursu vermek değil, sizin gibi yeni arkadaşlara kestirmeden basit sinyallerle nasıl işlem yapabileceğiniz konusunda yol göstermek... detaylara boğulmadan hızlıca bir yerlerden işe başlansın istiyorum.

Şunu da belirteyim...Eskiler bilir...2000 yılında mba de Numan Ülkü den ta dersi almıştım( o zamanlar herkesin bildiği saygın bir analizciydi, şimdi napıyor bilmiyorum)...o anlatmıştı hareketli ortalamaları..ve basit güzeldir lafını ilk ondan duymuştum sanırım... o yıllarda buradaki bazı arkadaşlar belki de ana kucağındaydı��

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sorun yok...ben şaka yaptığınızı biliyorum zaten...sonuçta bahsettiğim ema haftalık aylığı keserse konusu teknik analizin abc sini bilen herkesin bildiği evrensel bir parametre..benim keşfettiğim bir şey değil.

Eskiler bilir...2000 yılında mba de Numan Ülkü den ta dersi almıştım( o zamanlar herkesin bildiği saygın bir analizciydi, şimdi napıyor bilmiyorum)...o anlatmıştı hareketli ortalamaları..ve basit güzeldir lafını ilk ondan duymuştum sanırım.
    Cautionary Hocam

Yazımda düzeltim. Burayada ekleyeyim. ''Bu size karşı yapılmış bir şakaydı diğer arkadaşlar farklı anlamlar çıkarmasın.''

Benim cautionary bandı hipotezi dediğim indikatörü, diğer takip ettiğim hisselerde de bakıcam size sonucu söylerim

Saygılar

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Sayfa 77/1230 İlkİlk ... 27677576777879871271775771077 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •