Sayfa 770/946 ÝlkÝlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 6,153 - 6,160 arasý.

Konu: Dolarda Yükseliþ Kaçýnýlmaz

1.  Alýntý Originally Posted by alenichev Yazýyý Oku
    Bu bir savas gibi, geri plan yada destek kuvvet mutlaka olusturulmali

Benim gordugum kadariyla son 2 gun bir senaryo cizilmis

1> TCMB nin ustu ortulu faiz mudahelesi
    Üstü örtülü faiz hamlesi baþarýlý olmadý. Çünkü sistem likidite açýðýný da o oranda düþürecek þekilde tepki verdi. 2 gün içinde eski repolarýn sonlanmasý ile faiz %24.70-80 lere gelmesi gerekirken 1.gün %24.11 ve 2. gün ancak %24.18'e ittirilebildi.

Pazartesi de bu böyle devam ederse merkezin ya zorunlu karþýlýklarý tekrar arttýrmasý gerekecek ya da ZK mahsuplaþma tarihini öne çekecek.

Merkezin politika faizi þu anda sisteme nüfuz edemiyor. Bu merkezin tercihi gibi de gözükmüyor. Zira böyle olsaydý ZK ayarlamasý yapmazdý.
    En güçlü veya en zeki olan deðil, DEÐÝÞÝME en açýk olan türler hayatta kalýr...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alýntý Originally Posted by rxpu Yazýyý Oku
    Üstü örtülü faiz hamlesi baþarýlý olmadý. Çünkü sistem likidite açýðýný da o oranda düþürecek þekilde tepki verdi. 2 gün içinde eski repolarýn sonlanmasý ile faiz %24.70-80 lere gelmesi gerekirken 1.gün %24.11 ve 2. gün ancak %24.18'e ittirilebildi.

Pazartesi de bu böyle devam ederse merkezin ya zorunlu karþýlýklarý tekrar arttýrmasý gerekecek ya da ZK mahsuplaþma tarihini öne çekecek.

Merkezin politika faizi þu anda sisteme nüfuz edemiyor. Bu merkezin tercihi gibi de gözükmüyor. Zira böyle olsaydý ZK ayarlamasý yapmazdý.
    Tek basina basarili olamadi. Yatirimcilar artik ezberledi bu hamleleri. Cunku surekli ayni hamleleri yapiyorlar.

O gun tcmb sadece bu hamle yetmeyince 2 hamle daha yapmak zorunda kaldi. Amac kuru 6.25 altinda tutmakti cunku gece satis yapilip bir gun sonra haber servis edilecegi belliydi.

Ben bunu demek istiyorum

SM-C5010 cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alýntý Originally Posted by BORA YAÞAR Yazýyý Oku
    Anket yapsanýz..."Türkiyeye yatýrým yapardým" kaç oy alýrdý sizce?
    Ben kendi görüþümden fazlasýný bilemem. Yabancý yatýrýmcý olsam bu kadar ince noktalarda bile aksiyon alýnan ekonomide uðraþmak yerine daha az aksiyonu olan piyasalarý tercih ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi
    O egeli ben deðilim

Alýntý Originally Posted by rxpu Yazýyý Oku
    Yatýrýmcýlarýn farklý tipleri var.

1-Uzun vadeli istikrar arayan yatýrýmcý.
    2-Kýsa-orta vadeli ama istikrar arayan yatýrýmcý.
    3-Kýsa vadeli yüksek spekülatif yatýrýmcý.
    4-Çok kýsa vadeli spekülatörler ve arbitrajörler.

1,2 olsaydým kesin çýkardým, 3 olsaydým pozisyon azaltýrdým ya da deðiþtirmezdim.

4 olsaydým yüksek risk yüksek getiri/kayýp stratejisi ile pozisyon arttýrmayý düþünebilirdim.
    Teþekkür ederim. Bende sizle hem fikirim tek kaygým 4. sýradakilerin þu anda mb’nin taktiklerini test ettikten sonra yavaþ yavaþ taþlarýný dizip zamaný geldiðinde bizi daha fazla para için sýkýþtýrmalarý

O egeli ben deðilim

5.  Alýntý Originally Posted by alenichev Yazýyý Oku
    Tek basina basarili olamadi. Yatirimcilar artik ezberledi bu hamleleri. Cunku surekli ayni hamleleri yapiyorlar.

O gun tcmb sadece bu hamle yetmeyince 2 hamle daha yapmak zorunda kaldi. Amac kuru 6.25 altinda tutmakti cunku gece satis yapilip bir gun sonra haber servis edilecegi belliydi.

Ben bunu demek istiyorum

SM-C5010 cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gece hamlesi daha rahat olur.pazartesi ucuzdan biraz daha dolar alsýn vatandaþ aah þu faizleri 0.98 cekselerde bankanýn parasýyla ev alsam mutahitler çok zor durumdalar..üretim boþver üreti mi ev iyi dir ..ev alak soðan patates yerine ev yerim..tam dibi görmek için bir kuþak kaldý..o kuþak ölsün z kuþak yani tüketim kuþaðý asýl o zaman zevk kuþaðý olacak.

Discovery cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alýntý Originally Posted by Egeli Yazýyý Oku
    Teþekkür ederim. Bende sizle hem fikirim tek kaygým 4. sýradakilerin þu anda mb’nin taktiklerini test ettikten sonra yavaþ yavaþ taþlarýný dizip zamaný geldiðinde bizi daha fazla para için sýkýþtýrmalarý

Ýþte o sýkýþma noktasýnda merkez bankasýnýn gücü yetmez ise yüklü bir faiz artýþý gerekir. 2. ve 3. tipteki yatýrýmcýlar 4. tipteki yatýrýmcýnýn oyun alanýný daraltacak þekilde piyasaya girerler. 1-2 yýl sistemi beslerler ve ayakta tutarlar ama eðer temel sorunlar bu süreçte yine çözümlenmez ise 1.tip yatýrýmcý ikna olmaz süreç baþa döner.

Ama temel sorunlar çözümünde ve yapýsal reformlarda yol kat edilirse bu sefer de 4. tip yatýrýmcý 2. ve 3.tip yatýrýmcýnýn oyun alanýný kýsýtlamaya baþlar. Faizi kalýcý olarak düþürecek olan her zaman 1. tip yatýrýmcýdýr.
    En güçlü veya en zeki olan deðil, DEÐÝÞÝME en açýk olan türler hayatta kalýr...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alýntý Originally Posted by Egeli Yazýyý Oku
    Siz yabancý yatýrýmcý olsanýz. Türkiyeye yatýrým yapar mýydýnýz. Yoksa daha öngörülebilir bir ülkeyi mi seçerdiniz.
    Yapardým ama önce tosuncuk veya Aðaoðlu gibi halkýn gönlüne girmeyi beceren sempatik bir ortak bulurdum

Alýntý Originally Posted by TRON Yazýyý Oku
    Yabancý yatýrým için daha öngörülebilir kaç ülke var sizce?
    Þimdi size ne söylesem yalan olur.
    Her halde geliþmiþ ülkeler
    rating kuruluþlarýnda yüksek not alan ülkeler büyüme modeli olarak üretimi seçen ülkeler dönemsel olarak emtia ihracatçýsý olan ülkeler,
    istikrarsýz bölgelerde istikrarlý olan ülkeler bu kapsama girebilir ama size sayý verecek yetkinliðe sahip deðilim.

O egeli ben deðilim

Sayfa 770/946 ÝlkÝlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •