Sayfa 778/914 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon
Arama sonucu : 7311 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. hatta dur tekrar düzelticem twitter kullanıcı adresimi amon olarak . kimsenin kafasında karışıklık kalmasın diye ve kedi videolarını da sileceğim . 2025 yılında sonra tekrar kedi videoları yaparım

edit: kullanıcı kodumu amonslayer00 olarak düzettim . Ama ismimi düzetemiyorum şu an hata veriyor. Ama onu da amon olarak düzeteceğim.

https://hizliresim.com/pxh23ej

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin
    Son düzenleme : lionnes1; 21-08-2023 saat: 12:14.

2. eşşek gibi geleceği satın alacaksın!!

sen bu hissenin tahtacısı olarak geleceği satın almazsan .. 6 milyon küçük yatırımcı bu hissenin tahtacıları oluruz ve biz geleceği satın alırız.

Bunun başka da yolu kalmadı.

Haid bunları yazdığım için , şimdi bana kız ve inat yap ..

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin

3. hayali de olsa tekrar paylaşmaya karar verdim..

2025 yılında dolar için minimum beklentim 50 lira olması( hesap kitap ortada , 2 senede yaşanacak enflasyonu , şu anki baskılanan doların üstüne koyduğumuzda minbimum 50-60 lira dolar kuru çıkar 2025 yılı için )

Şirket 2025 yılında 50 milyon dolar ciro yapsa( gerçi son 6 senedir ciro yerinde sayıyor.. ama hayal işte diyorum belki gerçekleşir. Bi de son bilançoda yurtdışı satışlarda çok iyi kıvılcım vardı)

Nerede kalmıştık ? 50 milyon dolar ciro çarpı 50 tl dolar durundan ? 2 milyar 500 milyon tl ciro yapar.

Brüt kar yüzde 85 ten =2 milyar 125 milyon tl brüt kar yapar.

Taş çatlasa faaliet giderlerini 2 senede 5e bile katlasa , yani 500 milyon tl faaliyet gideri yapsa 2025 yılında=

2 milyar 125 milyon tl brüt kar eksi 500 milyon tl faaliyet gideri= 1 milyar 625 milyn tl kar .

1 milyar 625 milton tl kar bölü şirket sermayes= 37,96 HSK. yani 38 diyelim.

hisse fiyatı şu an 28 lira bölü 38 = 0,73 F/K çıkar.

bu tip şirketler dünyada 60 hatta 100 küsür F/K lar fiyatlanıyor, sebebi de yüksek brüt kar marjı ve yüksek satış arge pazarlama yatırımları yaptıkları için.

60 F/K bölü 0,73 = 72 kat

100 F/K bölü 0,73 = 136,98 kat.

O değilde papya tuvalet kağıdının F/K düşük gözüküyor neden acaba? malum F/S 20 küsürlerde papya tuvalet kağıdının.

4. yukardaki hesap bu şekilde de olabilir..

PAM dan minimum yüzde 1 pazar payı eşittir= 40 milyon dolar.

geri kalan diğer ürünlerden toplam = 40 milyon dolar

konsolide 80 milyon dolar ciro .

var bir hayalimiz.

5.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    hayali de olsa tekrar paylaşmaya karar verdim..

2025 yılında dolar için minimum beklentim 50 lira olması( hesap kitap ortada , 2 senede yaşanacak enflasyonu , şu anki baskılanan doların üstüne koyduğumuzda minbimum 50-60 lira dolar kuru çıkar 2025 yılı için )

Şirket 2025 yılında 50 milyon dolar ciro yapsa( gerçi son 6 senedir ciro yerinde sayıyor.. ama hayal işte diyorum belki gerçekleşir. Bi de son bilançoda yurtdışı satışlarda çok iyi kıvılcım vardı)

Nerede kalmıştık ? 50 milyon dolar ciro çarpı 50 tl dolar durundan ? 2 milyar 500 milyon tl ciro yapar.

Taş çatlasa faaliet giderlerini 2 senede 5e bile katlasa , yani 500 milyon tl faaliyet gideri yapsa 2025 yılında=

2 milyar 125 milyon tl brüt kar eksi 500 milyon tl faaliyet gideri= 1 milyar 625 milyn tl kar .

bu tip şirketler dünyada 60 hatta 100 küsür F/K lar fiyatlanıyor, sebebi de yüksek brüt kar marjı ve yüksek satış arge pazarlama yatırımları yaptıkları için.

O değilde papya tuvalet kağıdının F/K düşük gözüküyor neden acaba? malum F/S 20 küsürlerde papya tuvalet kağıdının.

bu yazımı sadece burda paylaşmaya karar verdim . O da ara sıra hergün paylaşmayacapım.

Twitterda paylaşmayacağım bu yazımı . bu sebeble twitterda paylaştığım bu yazımı siliyorum.

Spek Bey bu da sana son iyiliğim olsun. Çünkü senin inadın belli olmaz , çıkaracağın varsa da çıkarmassın hisseyi sonra, eğer tiwtterda her gün paylaşırsam .

6.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Bist 100 endeksini faiz artışı beklentisi sebebiyle satıyorlar ..

Lan ne adamsınız, yılın başından beri enflasyon en az yüzde 50 , önümzdeki 6 aylık enflasyonunun yine en az yüzde 30 belki de yüzde 50 bile olma olasılığının olduğu bu zamanlarda, Koskoca bist 100 kurumsal şirketleri hisselerinin daha fazla düşmelerine izin verirler mi? Hem bi sürü yatırımlar yaptılar , yapıyorlar.. Koç, Sasa, sahol THyo , Şişeceam , Froto, Tofas , Hekts vs vs

Holdingler, Koş sabancı şirketleri , hepsi geri alım yaparlarlar.. Enayi mi lan onlar size ucuzdan hisselerini mi verecekler bu yüksek enflasyonist ortamda hem de bu kadar yatırım yaparlarken bu şirketler ? Size diyorum gerizakalı Bist 100 un Spek Beyleri..

Perşembeden sonra bist 100 de faiz artışından sonra veya bi gün öncesi ,Bist 100de kısa vadede eski tl bazlı zirvenin geçilmesini ve ufak bi ralli bekliyorum.

Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    endeks şu an eksi yine eksi 4 ..

endeks için daha önce 5 bin puanken ve o gün endeks eksi 4 kapattıktan sonra yukardaki alıntıladğım yazıyı yazmıştım.. sonra 8 binlere dayandı endeks..

şu an da benzer olay yaşanıyor endekste bana göre.

Bist 100 endeksinin 6-8 ay içinde 12 bin puana gelmesini bekliyorum.

2025 yılında ise 25 bin puan ile 32 bin puan arası bi yere gelmesini bekliyorum ,bis100 endeksinin.

endes kaldığı yerden devam ralliye devam .. yüzde 3,5 artıda şu an bist 100 endeksi. Endeks , cuma günü eksi 4 yaptığında yazdığım yazıyı yukarda alıntıladım. Tıpkı endeks 5 bin puandayken yazdığım yazı gibi ve o gün yine endeks eksi 4 yapmıştı.

Bu hırsızlar ise çalmaya devam ediyor .Yazıklar olsun sizze.

7.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    hayali de olsa tekrar paylaşmaya karar verdim..

ulan şeytan diyor ki ; 2025 yılına kadar her gün bu yazıyı paylaş diye twitterdan.

her gün fonları yerli yabancı fonları etiketleyerek paylaş diye twitterda .. .. bu yazıyı yerli fon yöneticlerine linkd den , her gü hergün mesaj olarak at diye ... hatta bu yazının tıpkı aynısını ingilizceye çevirerek yabancı fon yöneticlerine linkden her gün mesaj at diye..

ama işte şeytan diyor .. yaparmyım ? şu anlık yapmam . Tabi şeytan aklımı çelerse ilerde (kısa bi zaman içinde) ne yapacağım da belli olmaz.

Benim bu yazımı görenler ve paylaşmak isteyenler sakın paylaşmayın ha benden habersiz.. . Sonuçta bu benim yazım ancak benden izin alıp öyle paylaşabilirsiniz...

Son düzenleme : lionnes1; 21-08-2023 saat: 18:02.

8.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    yukardaki hesap bu şekilde de olabilir..

PAM dan minimum yüzde 1 pazar payı eşittir= 40 milyon dolar.

geri kalan diğer ürünlerden toplam = 40 milyon dolar

konsolide 80 milyon dolar ciro .

var bir hayalimiz.

Şirket 2025 yılında 80 milyon dolar ciro yapsa( gerçi son 6 senedir ciro yerinde sayıyor.. ama hayal işte diyorum belki gerçekleşir. Bi de son bilançoda yurtdışı satışlarda çok iyi kıvılcım vardı)

Nerede kalmıştık ? 80 milyon dolar ciro çarpı 50 tl dolar durundan ? 4 milyar tl ciro yapar.

Brüt kar yüzde 85 ten =3 milyar 400 milyon tl brüt kar yapar.

3 milyar 400 milyon tl brüt kar eksi 500 milyon tl faaliyet gideri= 2 milyar 900 milyn tl kar .

2 milyar 900 milton tl kar bölü şirket sermayes= 67,75 HBk. Yani 68 diyelim.

hisse fiyatı şu an 28 lira bölü 68 = 0,41 F/K çıkar.

30 F/K bölü 0,41 = 73 kar ya da 2048 bölü 68 HBK =30 FK

60 F/K bölü 0,41 = 146 kat ya da 4088 lira bölü 68 HBK = 60 F/K

100 F/K bölü 0,41 = 243 kat ya da 6804 lira bölü 68 HBK = 100 FK

papya tuvalet kağıdı sdttr link gibi hissere F/S 25 lerde fiyatlanıyor.

Sayfa 778/914 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •