Sayfa 791/987 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841891 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 6,321 - 6,328 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1. Growth hisseciler de patladı. Netflix 20% küsür negatif ile kapattı dün. Bitcoinciler yalnız değiller.

Demeddücüler en azından kar paylarını alıp cebe atacaklar. Faturalarını ödeyecekler oradan gelen parayla, migros alışverişlerini yapacaklar hisselerini satmadan.

Spekülatif takılanlar zamanında cashe dönmedilerse işleri zor. Temettü vermeyen hisselere niye kolay kolay para koymamam gerektiğinin sağlaması bir kez daha yapılmış oldu böylece.

ytd

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Growth hisseciler de patladı. Netflix 20% küsür negatif ile kapattı dün. Bitcoinciler yalnız değiller.

Demeddücüler en azından kar paylarını alıp cebe atacaklar. Faturalarını ödeyecekler oradan gelen parayla, migros alışverişlerini yapacaklar hisselerini satmadan.

Spekülatif takılanlar zamanında cashe dönmedilerse işleri zor. Temettü vermeyen hisselere niye kolay kolay para koymamam gerektiğinin sağlaması bir kez daha yapılmış oldu böylece.
    Ben de temettu vermeyen hisseye kurus koymam.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Çevremde daha 10-15 günlük zamlı tarifelerle ikiye katlanan faturalar var.gerçekten asgari maaşı geçtim, bugün kirada olup 6-7 bin tl giren evlerin bile geçimini sağlaması imkansız.3000 kira, 1500 faturalar, haftalık 500 market.bitti para.
    Bir evin ortalama geliri 2 asgari ücret desen yine yetmez...Çocuk okutan aileleri düşünün , herbirinin gideri asgari ücretin 3/2 si ..Adam çocuk mu okutsun kira mı versin evin masraflarını mı karşılasın...

Ben 1994 -2001 krizinde insanların ne ucuz sebze ne de ucuz ekmek kuyruğuna girdiğini gördüm...Para yeterli gelmeyince insanlar ellerindekini verimli kullanmak adına ucuz olanda kuyruğa giriyor...

Bence bu millet bunu fazlası ile hak etti...Hak ettiklerini ilerleyen zamanda daha güzel hissedecekler...

Neyse dünya liderinin ülkesinde ucuzluk kuyrukları normaldir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    En Çok Türkler Alıyor: Bu Metaverse Arsaları Yok Satıyor!

[/url]
    stadyum alan, kiraya verip para mı kazanacak....
    sanal takımlar falan da olsa, takımlar kapış kapış gider....

uygulanabilir olmaması lazım....
    pandeminin ilk günlerinde de, basit şeyler (sıradan tablolar, resimler, ilk mesajlar falan) çok büyük paralara saçma şekilde satılıyordu....
    Son düzenleme : azaz; 22-01-2022 saat: 11:49.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,027
    Eskiden bugün bu saatte uludağ beceren pistinde iğne atsan yere düşmez bir kalabalık olurdu, neyseki bu sene zengin fakir belli olmuş, kalabalık yok

6.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Ambalaj işi öyle uçuk seviyelere çıktı ki eskiden 1 ambalaja giren ürün şimdi gramajlar düştü vs derken 5 ambalaja giriyor.5 litrelik yağ alanlar 1 lt ye düştü tüketim.her üründe böyle. Millet çok almayı haftalık alıma düşürünce ambalaj yetşmez oldu. İnanılmaz bir tüketim var. Sırf ambalaj tedariği edemediler diye üretilemeyen 200 ml sütler, içecekler var.müşterilere bizzat kendim diyorum kendi kutusunu getirene pastayı 10 tl indirimli satın valla müşteri elinde kutu ile gelir diyorum. Bugün 1 tane yaş pasta kutusu 10 tl..
    Gençler hatırlamaz(en sonunda bu lafı söyleyecek kadar yaşlı hissettim kendimi)biz küçükken annemiz,elimize bir tas verir ve yoğurt almak için bakkala yollardı,bakkal yoğurdun olduğu büyük alüminyum tepsiyi dolaptan çıkarır,yoğurdu tartar ve bize verirdi,gelene dek o yoğurdun en az 4/1 i mideye iner,her seferinde de annemiz bize kızardı...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    stadyum alan, kiraya verip para mı kazanacak....
    sanal takımlar falan da olsa, takımlar kapış kapış gider....

uygulanabilir olmaması lazım....
    pandeminin ilk günlerinde de, basit şeyler (sıradan tablolar, resimler, ilk mesajlar falan) çok büyük paralara saçma şekilde satılıyordu....
    admin; yazılan mesajı değiştirme zamanı uzatılmalı.... çok kısa bence....

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    İnvestingde bitcoin topiğini okuyınca insan üzülüyor. Millet perişan olmuş
    Üzülmeye gerek yok. Fazla aç gözlülük yapan için risk yüksektir. Ama haydi iyiler yine ; bir söylentiye göre Bolivya devlet başkanı Türkiye ye gelerek Kur korumalı mevduatın inceliklerini öğrenmiş ve Coin korumalı mevduat çıkaracakmış.

Sayfa 791/987 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841891 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •