Sayfa 801/1024 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851901 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,401 - 6,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Oha merkez oha
    https://twitter.com/CanEmrahYILMAZ/s...62997682556928

6,65 ortalama ile 312 milyon TL satış yapmış merkez maşallahhhhhh
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tamam da acil servise kanamalı hasta geliyor doktor elinde bir mandal direk adamın burnuna takıyor nefes alamasın diye. İthalatçıya her türlü baskıyı yap, ciddi bir bürokrasi oluştur. Ama ihracatçıya yüklenmek niye, kanamalı acil hastasının burnunu tıkamak niye?
    Yemin ediyorum 1-2 senedir araştırıyorum sizlerde şahitsiniz. Şu anda Dubai'de %6.5, Malta'dan %7.5 brüt vergi ile ürünümü ihraç etmem mümkün. Avusturya'dan dahi ürünümü Türkiye dışı bir ülkeye ihraç edersem yıllık 14.000 Euro vergi avantajı oluşuyor. İlk ihracatımı 2004 yılında Avusturya'dan Türkiye'ye yapmıştım, sonra Türkiye'de işçilik ucuz diye atölyeyi buraya taşıdım. Ama inanılmaz şekilde şartlar yavaş yavaş tersine dönmeye başladı.
    2000'li yılların mantığı ile artık ülke yönetilemez.
    Zorda kalınca akla gelmedik yöntemler tercih edilebiliyor. Hatırlarsanız dün Arjantin ihracatçıya vergi getirdi. Pasta küçüldükçe eski aldığı payın küçülmesini istemeyen güç sahiplerinin güçsüz diğerlerinin payını azaltması şaşırtmamalı. Bir nevi daha önceleri çok değindiğiniz bencil insan doğası.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Merkez Bankasının ayın 13.ündeki toplantıda (kendisi karar mercii) ciddi faiz artışı yapabileceği dedikodusunu arkaya alıp, bu haberle milletin korkarak DTHlarını boşaltacağı olgusuna bir de 1,5 milyar karşılığında VİOP ta kısa kontrat satın aldığını ilan etmesi size göre bir piyasa düzenleyiciliği rolünün ifası mı olmakta?

Aynen benim gibi, devletin bu işlerden sorumlu en üst kurumu, elimde dolar yok öyleyse VİOP ta oynayayım demekte...

Eh Yani...
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 04-09-2018 saat: 17:00.

4.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Zorda kalınca akla gelmedik yöntemler tercih edilebiliyor. Hatırlarsanız dün Arjantin ihracatçıya vergi getirdi. Pasta küçüldükçe eski aldığı payın küçülmesini istemeyen güç sahiplerinin güçsüz diğerlerinin payını azaltması şaşırtmamalı. Bir nevi daha önceleri çok değindiğiniz bencil insan doğası.
    Evet ama bencilce de olsa yapılan hamlenin hiçbir faydası yok zararı var. Diyelim ki bir kanun çıkardık sınıfta en yüksek not alan öğrencileri o yıl sınıfta bırakacağız, en düşük not alanlar sınıf geçecek. Bana göre bundan farksız bir durum. Türkiye'deki güç sahipleri o güce sahiplerse ülkeye döviz getiren ihracatçı sayesinde, onların gücünü kısıtlamak güçlü olanın gücünü arttırmaz aksine daha da azaltır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

TCMB gecelik fonlama ile elde ettiği çok yüksek miktarlardaki faiz gelirlerinin bir kısmını feda etmeyi göze alıp, 13 Eylül'e kadar zaman kazanmaya çalışıyor.

6. TİM Başkanı İsmail Gülle:

Şaşırdık.

Keşke bizden de görüş alınsaydı.

Nereye nasıl ihracat yapıldığını keşke bu arkadaşlar (kanunu hazırlayanlar) biraz araştırsaydı.

Aklı selim olarak bu tebliğ düzeltilecektir diye düşünüyoruz.

Başka türlü spekülasyonlara girmek istemiyorum bu düzeltilmelidir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

7. Ula merkez 1,5 milyar TL lik dolar shortlamış 2 günde hani 100 milyon dolar deniliyordu bildiğimiz 1,5 milyar TL lik short açmış adamlar kaldıraçlı piyasada.
    Şuan dolar 6,70 eylül vade 6,74 viopda makası bunlar kısıp kısıp duruyor hani biri gelse koysa %10 doları çizse yukarıya merkeze girecek olan 1,5 milyar TL para yahu kafası yerindemi bu adamların.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

8.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Ula merkez 1,5 milyar TL lik dolar shortlamış 2 günde hani 100 milyon dolar deniliyordu bildiğimiz 1,5 milyar TL lik short açmış adamlar kaldıraçlı piyasada.
    Şuan dolar 6,70 eylül vade 6,74 viopda makası bunlar kısıp kısıp duruyor hani biri gelse koysa %10 doları çizse yukarıya merkeze girecek olan 1,5 milyar TL para yahu kafası yerindemi bu adamların.
    Görünen 100.000 kontratın harici başka kontratlar da mı var?. 1.5 milyar TL kaldıraçlı mı baz kaldıraçsız meblağ mı?

1.5 milyar TL merkez için büyük bir meblağ değil, piyasayı zaten günlük 160 milyar TL ile fonluyor şu aralar.

Sayfa 801/1024 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •