Sayfa 807/1000 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,449 - 6,456 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. 4.08-4.98 tahmini yine gelmiş bu kaç aylık devasa sapma tahmininizi patlatmamıştır hatta tuturmuş sayılırsınız.

2.  Alıntı Originally Posted by betterking Yazıyı Oku
    17 Ekim Çarşamba 17:33
    POMPEO: İRAN PETROLÜ KONUSUNDA TÜRKİYE İLE İLERLEME SAĞLANDI -BN

Bu haber olabilir sanırım son düşüşün nedeni, bakalım bizi muaf mı tutacaklar, yoksa biz de ambargoya katılmayı kabul mu ediyoruz görmek lazım.
    Niye olumlu algılanıyor ki ABD kendi açısından bakar, onlar için ambargo uygulanmalı dışında bir formül yok, onlar için olumlu adım Türkiye'nin ambargo kararına uyacak olmasıdır, ekonomi kötü olduğu için ne isterlerse vermek durumundayız, şu an dolar düşüyor olabilir ama gelecekten yiyoruz, düşüş manipülatif.

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Görüyorum ve kontrespiyonaj olarak arttırıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=kSuAbU3hY04
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. bu kaldırma indirme operasyonuyla (arada başka bir operasyon da var ama onu yazmadım) üretici fiyatları düşerken tüketici fiyatlarının aynı kalması sayesinde satıcıların kar oranlarının tekrar eski seviyelere gelmesi de başarılmış oldu.

böylece tüketici fiyatlarına zam yapamazken bir vesile ile zam yapabilmiş oldular...
    yatırım tavsiyesi değildir.

5. Herkes dolarda benim gibi fizikiye geçsin 3.39 lardan beri fiziki tutuyorum. Özellikle terste olanlar dolarını çeksin fizikiye geçsin.

6.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    bu kaldırma indirme operasyonuyla (arada başka bir operasyon da var ama onu yazmadım) üretici fiyatları düşerken tüketici fiyatlarının aynı kalması sayesinde satıcıların kar oranlarının tekrar eski seviyelere gelmesi de başarılmış oldu.

böylece tüketici fiyatlarına zam yapamazken bir vesile ile zam yapabilmiş oldular...

Ekonomiyi resesyona soktuktan sonra bunun pek bir faydası olmaz. Ağustos öncesi bu olsaydı bir faydası vardı şimdi faydası çok çok sınırlı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    yanlış alıntı olmuş düzeltiyorum
    Ölü kedi sıçraması ise başka birşey. Ölü kedi zemine çarpıp sıçradıktan sonra hızlanarak yukarı doğru gitmez,zıplayıp yeniden zemine düşer

8.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Niye olumlu algılanıyor ki ABD kendi açısından bakar, onlar için ambargo uygulanmalı dışında bir formül yok, onlar için olumlu adım Türkiye'nin ambargo kararına uyacak olmasıdır, ekonomi kötü olduğu için ne isterlerse vermek durumundayız, şu an dolar düşüyor olabilir ama gelecekten yiyoruz, düşüş manipülatif.
    Ambargoya dahil olursak bu kış çok zorlanacağımız kesin zaten, ama oradaki "ilerleme" sözcüğü (bizim için taviz anlamına gelse de) piyasa tarafından olumlu algılanmış olabilir; ABD ile ilişkiler düzeliyor vb. bağlamında...

Sayfa 807/1000 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •