Sayfa 9/106 İlkİlk ... 78910111959 ... SonSon
Arama sonucu : 848 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Temettu Etkisizligi

1.  Alıntı Originally Posted by kurtonder Yazıyı Oku
    Elbetteki...Temettüden gelen parayla hisse alıyorum denmez.
    Ben bugüne kadar , ne Koç'ların , ne Sabancı'ların vsvs nisan mayıs aylarında hisse alım açıklaması yaptığını duymadım.

Hangi para ile aldığının bir önemi yok .

Krizlerde açıklanan geri alım programlarını mı kastediyorsunuz ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Ben bugüne kadar , ne Koç'ların , ne Sabancı'ların vsvs nisan mayıs aylarında hisse alım açıklaması yaptığını duymadım.

Hangi para ile aldığının bir önemi yok .

Krizlerde açıklanan geri alım programlarını mı kastediyorsunuz ?
    İlla ki hisse alacak diye bir kaide yok.Almak isterse ,bunun yolu borsadan almak..Bu konuyla ilgili başka cevap yazmayacağım.Anlayan anladı zaten....

3. Ana hissedar, kurucu ortak,patron almıyorsa !!!

Temettü parası veya piyango parası olmasının da bir önemi yok !

Şirketin ciğerini bilenler neden almaz ?

Tartışıp, doğru analizi yapıp yapmamak size kalmış .

İyi günler.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

4. Tartısma olabilecek çok birşey yok arkadaşlar iki adet ihtimal var.

Ya alternatif daha iyi bir yatırım alanı bulup onu alıyor.

yada aldıgı parayı yiyor.

Burada sorulması gereken asıl soru.

Alternatif yatırım alanı buluyorsa bunu şirket adına almak yerine niye kendi adına yatırım yapıyor. Şirket adına arsa al. mesela

Ancak şirket adına alırsa şirket ortaklarının da payı olacağı için elde edilen kar miktarı düşecek mesela belkide ondan

asıl soru yatırım yapan bir patron varsa şirket adına niçin yapmıyor oluşu
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5. 2 ihtimalden hariç 3.cü ihtimali ben bugüne kadar görmedim .

3 cü ihtimal : Şirket sahiplerinin kendi hissesini alması.

Patronlar almıyor ise, yatırımcılar niye alsın ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,503
    Besim Tibuk neredeyse her gün hisse alıyor. Adam baş liberal tabii alacak
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Sadece alım mı yapar kendileri ?

8. bazı yazılara tahammul edemiyorum. Susmak istiyorum ama yapamıyorum. klawye başında sinir harbi geçiriyorum okurken.

bir arkadaş bir açıklamalarda bulunmuş. Düzeltelim hemen. satır satır gidelim kırmızı ıle cevabım belli olsun.

değerli üyeler

temettü vermeyen şirket in büyümesi beklenir ancak bir süre sonra büyüyüp karını artırdıktan sonra temettü iç edilmeye devam ediliyorsa bu yatırım tarzı tek taraflı aşktır yani yatırımcıyı korumaz,
    Bu soylenen şey temettü dağıtan bir şirket içinde geçerlidir. Bir şirketin için temettü dağıtarakta iç edilebilir.Zaten iç edilen şeyide bilancoda görebilirsin.

temettünün bir kenara bırakıldığı sadece sermaye değeri yükselişinin hedeflendiği hareketler en doğru zamanda (yaklaşık en dip ve yaklaşık en zirve bu zamanı amatör yatırımcının kontrol edebilmesi çok zordur) trade edilemediğinde burada bir getiriden söz etmek mümkün değildir.
    Çok amatörce bir yorum. sermaye değer yükselişi olmaz %900 temettü alsanızda kazanç 0 dır. Temettü extra bir getiri değildir öyle gibi yansıtılmış burada değer artışı yoksa temettü geliri yoktur. Değer artışı temettü alan içinde almayan içinde en önemli kriterdir. Hİç yükselmeyen bir hisse senedinde %50 verimlilikte temettü aldıgınızda kazancınız %0 dır. Trade zor iştir buraya katılıyorum fakat trade etmeni gerektirecek bir durum zaten yok.

değer artışı ne kadar yüksek olursa olsun bu değer nakit olarak realize edilmediği sürece ekrandaki bir rakam görüntüsüdür, ve yatırımcı sadece izlemekle ve avunmakla yetinir,

buraya katılmaktayım cebe girmemiş kar kar değildir bunun içinde temettü şart değildir. temettü kopyalamak üstelik vergisiz bir biçimde mumkundur. isteyen olursa bu konuyu anlatabılırım. Dolayısıyla savunulan temettü olgusuyla nakiti cebe indirme çürümektedir.

oysaki temettü sizin şirketle olan ortaklığınızın kar payıdır reeldir cebinizdedir ve pay senedinizi satmak zorunda kalmadan elde ettiğiniz irattır

cebe girecek olan her para reel dediğim gibi bunu illa nakit temettü ile yapılması şart değildir. Pay senedinizi temettüyü kopyalamak için bir kısmını satarsınız yanlız bu gelecekteki ve şimdiki kazancınızı etkilemez. Pastanın büyüklüğü yani yatırımda elde edeceğiniz getiriniz bire bir aynıdır. Hatta temettü vergiden dolayı daha az kazandıracaktır.

her uzun vadeci yatırımcı temettü getirisini hedeflemelidir

saygılarımla

her uzun vadeci yatırımcının temettüyü hedeflemesi için gerekçeleri olmadıgını üstteki maddelerle belirlediğimize göre uzun vadeci yatırımcı temettü dağıtsın yada dağıtmasın şirketin büyümesine karına bilancolarına odaklanmalıdır.

saygılarımla
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 9/106 İlkİlk ... 78910111959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •