Sayfa 949/1003 İlkİlk ... 449849899939947948949950951959999 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 7,585 - 7,592 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1. Bu rsi ve uyumsuzluk işini şundan sordum. borsa 140 olacak derken 80 bine geldi ya, hemde 3-4 günde, ne gösterge dinledi nede para, bastı geçti. Sıfıra kadar short diyenleri bile yedi bitirdi. Dolarda aynı şeyi söyler mi, yediden bir başlasa, uyusuzluk var diye kimse almayacak, 12 liraya kadar götürse. Hazır merkez ve rezerv sorunlarıda yaşanıyorken ve s400 kurulacak diye ısrar ederken.

2. Halkbank için gecen hafta bir tobo oluşacaktı, ama bozdular. 5,15 hikayenin devamı için önemli, 5,00 altı rakamlar görülmemeli.

3. Abd havayolları boing %-6,5 , diğer delta %-13, united %-13

4. Merkez bankası altınları rehin göstererek SWAP kullanacak. Bunu yapamazsa kesinlikle uzun vadeli başka tedbirler almak lazım. Mesela biraz uç bir örnek olacak ama, parada yada altında fizikiye yönelmek gibi.

5. "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Merkez bankası altınları rehin göstererek SWAP kullanacak. Bunu yapamazsa kesinlikle uzun vadeli başka tedbirler almak lazım. Mesela biraz uç bir örnek olacak ama, parada yada altında fizikiye yönelmek gibi.
    Sezgin üstadım;
    Evdeki dolarları piyasaya sürme zamanı gelmedi mi?

Swap günlük ya da haftalık bir zaman içindeki anlık sıkışıklıklara çözüm.

Döviz ihtiyacımızın miktarına nisan ayı ithalat ve ihracat rakamları az çok bir fikir verebilir.

Dolarin 8,10, 12 olması sadece tavuk/yumurta sonucu olabilir.

Petrol ithalatımız faturası ne kadar azalacak göreceğiz.

Tüketime yönelik ve yerli alternatifleri olabilecek ürünlerin ithalatıni zorlaştırıcı tedbirler alınmak zorundayız.

Korona günlerinin getirdiği zorunluluk bunlar.

7. Borsa dövizin bir alternatifi değil. Alım güçünü varlığı korumak İçin izliyoruz. Dışa bağımlı bir ülkeyiz. Turizm şehirlerinde bugün kısıtlamalar kaldırıldı. Bu bile büyük bir işaret. 27 milyar TL kredi verilmesi gibi tedbirler üretkenliğe yönelik değil. Gürcülere sağlam ihracatımız vardı, onlarda ekonomik olarak topun ağzında. İran sınırı açılmıyor, orasında ticaret için çok önemli. Dövizi kendi içimizde üretemiyoruz. Kısıtlı kaynakları tüketmeye son sürat devam ediyoruz. Devlet kendi içinde her hangi bir ekonomik tasarruf açıklayamıyor. Döviz dengesi kısa bir süre sonra bozulacak. Reel sektör bu bozulmaya öncü olacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,798
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    RSİ güç göstergesi. Secbul hocam sence itibar edilmeli mi edilmemeli mi. Çünkü ileride çok konuşulacak. Düz mantıkla gör, buna bakıp dolar 7 lirada satılır diyebilirmiyiz. Sağcılar satılır diyor, solcular satılmaz dolar yukarı diyor. Sen sağcı da olma solcu da olma, hakem ol.
    Güç fizikte başka bir şey. Rsi kelime olarak içeriyor ama daha çok ivmeye benziyor. Veya ivme gibi hesabı var.
    Rsi itibar edilecek ise yanina başka.bir gösterge daha koyulabilir bence. Hareketli ortalama gibi.

Öte yandan sağcılar da solcular da satılmaz diyor veya benim çevrem hep böyle.

Bir de şu yönden bakmak lazım bu kadar ciddi dünya çapında olay varken doların sadece 7 olması bence tuhaf. Ben ciddî güçsüzlük görüyorum.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Sayfa 949/1003 İlkİlk ... 449849899939947948949950951959999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •