Sayfa 505/637 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 4,033 - 4,040 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. Go dudu gooo, olumlu anlamda

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by mcosar Yazıyı Oku
    Merhaba. Aslında bu tamamen kişinin stratejisine bağlıdır diye düşünüyorum.

Şahsen portföyümde şu anda sizinde belirttiğiniz gibi EGEEN den aldığım temettü ile PETKM, PETKM den aldığım temettü EREGL, EREGL den gelecek temettü ile SODA alımı şeklinde işlem yapıyorum. Portföyümde bulunan firmaların temettü takvimini oluşturup sıraya koyarak, bir önceki firmanın temettüsü ile önümüzdeki günlerde portföyümde bulunan hangi firmanın temettü dağıtım sırası geldiyse ondan alım yapıyorum. Bu şekilde yapmak daha mantıklı geliyor. Sonuçta aldığın temettüyü bu şekilde katlamış ve portföy büyümesinin daha da hızlandırılmış olacağını düşünüyorum. Size başarılar dilerim.

D6603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Portföy büyüklüğünüzü bilmiyorum , belki sizin için önemli bir miktar olmayabilir ama ilk aldığınız temettüyü sürekli %15 stopaja tabii tutmuş oluyorsunuz bu şekilde.

MI 4W cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by thugz2gether Yazıyı Oku
    Portföy büyüklüğünüzü bilmiyorum , belki sizin için önemli bir miktar olmayabilir ama ilk aldığınız temettüyü sürekli %15 stopaja tabii tutmuş oluyorsunuz bu şekilde.

Teşekkür ederim uyarınız için. Bunun farkında olarak işlem yapıyorum. Daha bir yılını doldurmamış yeni yatırımcılardanım ben Portföyüm henüz küçük. Aylık alımlarla ve temettü alımları ile portföyümü büyütmeye ve temettümü artırmaya çalışıyorum. Dezavantajı olsa bile ilk birkaç yıl bunu gözönünde bulundurarak, alınan temettüler ile aynı veya büyüme odaklı hisselerden almak için yeterli bir miktara ulaşana kadar stratejim şimdilik bu şekilde.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
    Eger bu sekilde bir yatirim tarzi izleyecekseniz bari temettu beklentisi henuz fiyata yansimamis hisseleri secmeye calisin.
    Ben son 3 senede Nisan basi temettu odeyen iki ana sirketim ile Aralik'da temettu odeyen Hekts'i almistim. Bazi arkadaslar da Aralikta aldiklari Hekts temettusu ile Nisan ayinda temettu veren Tuprs ve Froto hisseleri aldilar.
    Iki donem arasinda 7-8 ay oldugu icin bu strateji guzel calismisti.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Eger bu sekilde bir yatirim tarzi izleyecekseniz bari temettu beklentisi henuz fiyata yansimamis hisseleri secmeye calisin.
    Ben son 3 senede Nisan basi temettu odeyen iki ana sirketim ile Aralik'da temettu odeyen Hekts'i almistim. Bazi arkadaslar da Aralikta aldiklari Hekts temettusu ile Nisan ayinda temettu veren Tuprs ve Froto hisseleri aldilar.
    Iki donem arasinda 7-8 ay oldugu icin bu strateji guzel calismisti.
    Syg,
    Sayın Dudu tavsiyeniz için teşekkür ederim uyarınızı dikkate alacağım.
    Saygılarımla

6.  Alıntı Originally Posted by thugz2gether Yazıyı Oku

Stopaja girmemek için ne yapmalı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Stopaja girmemek için ne yapmalı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    gyo'larda stopaj yok, ama gyolarin gelecegi var mi kestirmek zor. stopajin mumkun oldugunca iadesini hedeflemek daha guzel.
    saygılarımla

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
     Alıntı Originally Posted by mcosar Yazıyı Oku
    Sayın Dudu tavsiyeniz için teşekkür ederim uyarınızı dikkate alacağım.
    Saygılarımla

Ben buna ritmi yakalamak diyorum.
    Gavurlar dividend compounding diyollar.
    Verimi yuksek oluyor.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 505/637 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz