Sayfa 286/1032 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386786 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 2,281 - 2,288 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Ben siyaset değil; siyasetin sonuçlarını yazarım...Analiz ederim...

Başka kapıya...
    Siyasetin sonucu seni kurtarıyor mu? İzlenen siyaset sonucu 10 dolara arz edilen halk bankası hissesi 1,5 dolar .. Sende 10 dolara bu bankaya yatırım yapmış olabilirdin( nitekim halk bankası olayı siyasi bir manevraydı Türkiye'ye daha fazla döviz girdisi sokma adına) bu siyasi gelişmenin sonucuna baktıysan , yandı gülüm ketan helva . Siyasetin sonucunu beklemeyeceksin , onu bizzat uygulama ama onunla yaşayacaksın ki ... Kaçırmayasın .

2.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Bazı özel bankalar da girdiler bu yükün altına...Haksızlık etmeyelim...Burada asıl maksat konut satmak değil, mevcut projeler için eldeki konutlar üzerinden çok düşük faizle finansman sağlamak...Şöyle düşünelim: Ben orta düzey bir müteahhidim ve elimde 50 adetlik konut stoğu var...Satışlar gayet kötü ve mevcut projem için yeni bir kredi almak istesem dünyanın faiz yüküne katlanmak zorundayım...Başka bir şirket üzerinden % 0.98 oranıyla çekilen krediyi inşaat şirketime yönlendirsem kim ne diyebilir ki bana ?...Neticede elde mevcut stok gayrimenkullerin ekspertiz değerinin % 75'i üzerinden oldukça düşük faizli ve dahi uzun vadeli finansman...Kim istemez ki ?.....
    Güzel diyorsun da bu zararına ev kredisi açma olayı sadece müteahhitlere yaradı, ellerindeki satılamayan konut stoğunu şişik fiyatlardan eritmede faydalı oldu, aksi halde satış fiyatları düşecekti ve böylece konut alanlar indirimden yararlanacaktı, ama ne oldu? Konut fiyatları inmek yerine biraz daha şişirildi. Konut alanlar faizden kazandıklarını alım fiyatından tümüyle geri verdiler. Banka zarar yazacak, ana hissedar devlet zarar görecek yani bakiyede halk kaybedecek, hissedeki yatırımcılar zarar görecek, sadece müteahhitler fayda görecekler. Oldu mu şimdi? Ekonomik anlamda geçerli bir neden olmaksızın konut sektörüne aşırım yatırım yapmış olan müteahhitler bu hatalarının bedelini serbest piyasa koşulları kapsamında ödemeleri gerekirken hükümet bunlara tamamen gereksiz bir yardım eli uzattı ve onları kayırdı. Bunun faturası da yatırımcılara, bankalara, devlete ve halka çıkarıldı. Böyle bir şey kabul edilemez.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by browjn Yazıyı Oku
    Türkiye'yi uçurduk diyorlar ya ... Nerdeyse Almanya'nın , Hollanda'nın seviyesine geldik geliyoruz havasına girdiler .. 16 yıldır yaptıklarımız ortada diye diye kafamızı şişirdiler .. Sanki diğer ülkeler 16 yıl önce bıraktıkları yerde duruyor da .. Biz uçtukda başımız ğöğe değdi ... Dünyada çoğu ülke bizi on katladı gitti .. 16 yıl önce aldığın yerde dursaydı bari Türkiye ... İstesen de durmazdı zaten ... Ben bile yönetsem bundan daha iyi olurdu ... Tabiki problem var böyle ülkelerde ... 5-10 yıl gelirinle orta segment bir arabayı anca alırsın .. Hatta ömür boyu hiç alamayacak 20 milyon insan var bu ülkede .. Kimse kimseyi kandırmasın ... 20 yıl önceki yaşam tarzını önümüze koyuyor ve bakkkk ben nerden nereye getirdim diyor ... Sanki diğer ülkeler yerinde saydı ... Olması gerekenin /25 'i bile ancak oldu bu ülkede ... dünyaya para saçıldı .. Akıllı ülkeler üretime fabrikaya gömdü paraları ... Biz yola, konuta, köprüye gömdük ... Hadi şimdi ; yolu , köprüyü , konutu ihraç et yurt dışına ve memlekete döviz girdisi sağla.. Buyur hadi ihraç et bu malları .
    Komutan güzel mevzulardan bahsediyorsun. Baksana, şimdi de Hükümetin aklına OHAL'i kaldırmak geldi. Seçimleri kazanırlarsa kaldıracaklarmış. OHAL devreye girdikten 2 sene sonra tam da seçim arifesinde bir U dönüşü yaptılar. Bugüne kadar OHAL'i kaldırmak gibi bir düşünceleri yoktu. Herhalde anket sonuçlarına istinaden bu cihete gidiyorlar.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Yetkisizcim, bu mevzu tatlılıkla halledilecek. Hele şu CB seçimi bir sonuçlansın.
    Umarım dediğin gibi olur...

Yikes.

Team Obama knew they were shredding US sanctions on Iran by issuing secret license for US banks to move money for Iran.

Kerry: "The obstacle is our primary US embargo... OFAC has now issued a specific license which we believe will remove the obstacles
    https://twitter.com/omriceren/status...18971079143424

Son 1-2 gündür ortada dönenleri getireyim buraya...Neticede HALKB ile emsal dümenler...Mevzunun başlangıcı da AP'nin aşağıdaki haberi...Adamlar, bir taraftan bizi mahkeme vermek için İstanbul'dan koli koli dosya götürürken diğer taraftan kendi koydukları ambargoyu nasıl deleriz hesabı yapmışlar...Hem de devlet düzeyinde...

https://apnews.com/amp/27e8179cf1014...mpression=true

Muhatap olduğumuz devlet haydut olunca, benim gibi kadim pollyannacı birinin bile iyimserlik duygusu törpüleniyor...Netice itibariyle bütün yaşadıklarımız "kuzuyu yemeyi kafaya koymuş kurt" hikayesinden farksız...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

5. Aha bu da Beyaz Saray sözcüsünün dünkü G-7 zirvesi sonrası paylaştığı twit :

https://twitter.com/PressSec/status/1005461191634882560

Hele Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un attığı twit, yenilir yutulur cinsten değil...Merak eden açsın baksın abi...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

6. Yahudilerden Beyaz Saray'da 'Trump'ı kutsama' ayini
    Son tahlilde karşımızda, büyük çoğunluğu ezoterik örgütlere üye manyaklar ordusu tarafından yönetilen bir ülke var...Elleri küreden inmiyor şapşalların...Gel de bunlara bakıp iyimser ol...Bildiğin sıyrık tipler, bizde olsalar hepsi "Bakırköylük"...

7.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Umarım dediğin gibi olur...

https://twitter.com/omriceren/status...18971079143424

Son 1-2 gündür ortada dönenleri getireyim buraya...Neticede HALKB ile emsal dümenler...Mevzunun başlangıcı da AP'nin aşağıdaki haberi...Adamlar, bir taraftan bizi mahkeme vermek için İstanbul'dan koli koli dosya götürürken diğer taraftan kendi koydukları ambargoyu nasıl deleriz hesabı yapmışlar...Hem de devlet düzeyinde...

https://apnews.com/amp/27e8179cf1014...mpression=true

Muhatap olduğumuz devlet haydut olunca, benim gibi kadim pollyannacı birinin bile iyimserlik duygusu törpüleniyor...Netice itibariyle bütün yaşadıklarımız "kuzuyu yemeyi kafaya koymuş kurt" hikayesinden farksız...
    Ayyyyyynen oyle... Bizim "Dollar for Gold" isinin yasa disi olmadigini en basindan beri biliyorlardi ki zaten!!!! Sonra Fetocu metocu doldurdular tape rusvet vs milletin kafasi hepten bulandi adamlarin kendileri bile neden yargilandiklarini anlamadilar simdi ise AMBARGOYU DELMEKTEN DEGIL CIRCUMSTANTIAL (YANI ABD ITIBARINI ZEDELEME VS UYDURUK NEDENLERDEN) CEZA KESME PESINDELER - KI BIZ ONU BILE ODEYECEGIMIZI BELIRTTIK....

Bence secimden RTE cikar ekonomi politikasini da Mehmet Simsegin eline birakirsa (VP olarak) buralar cok degerlenir..

8. Banka zarar yazacak, ana hissedar devlet zarar görecek yani bakiyede halk kaybedecek, hissedeki yatırımcılar zarar görecek, sadece müteahhitler fayda görecekler. Oldu mu şimdi?
    Hükümet = Hükmetmek; mevcut kaynakları Devlet aygıtını kullanarak bir yerden bir yere kanalize etmek...

Yazmıştık bütün bunları trendciğim...Çok politize oluyorsun son günlerde...Ve bizim gibiler için gerçekten oldukça sakıncalı bir durum bu...Kaldı ki biz bunları seneler öncesinde konuştuk tartıştık abi...Artık bunları aşmamız lazım...Biliyoruz ki İnsan beyni genellikle kendi görüşüne en yakın argümanları kullanır...Bu doğaldır...HALKB'nın içinde bulunduğu süreci bile bile bu hisseye yatırım yapıp ondan sonra vay hükümet, vay devlet, vay Zarrab diye viyaklamak da bu ilahî genin icraatları...

Zararda olanlar için gayet üzgünüm ama üzgün olmak içerisinde bulunduğumuz realiteyi değiştirmiyor maalesef...

Sayfa 286/1032 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •