Sayfa 76/1038 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon
Arama sonucu : 8297 madde; 601 - 608 arası.

Konu: Tavuk Çiftçiliği Maliyeti ve Gerekenler

1.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    Yanaktan çarpışmalar fiziksel olarak en tehlikelisidir sn moruk. Small overlap diye geçer. Small overlap testlerinde markaların çoğu başarısızdır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Muhendis üstadim,
    Madem yeri geldi laf lafi acti, nacizane bi goruste bulunayim. Malum fiat egea carpisma testinden sedan modeliyle 3, avrupa icin uretilen ve tipo adiyla orda bilinen modeliyle 4 yildiz aldi. Bizdekiler toshack gectiler ancak şu var, testi yapan bagimsiz kurulus EuroNcap, test kriterlerini oyle yukseltmis ki 2007 yilinda 5 yildiz alan bir Bmw 3.18 ayni teste bugun girse 0 yildiz (yaziyla sifir yildiz) aliyormus.

Ön yolcu koltugunda bile isofix cocuk.koltugu baglantisi ve yayaya carpma durumunda az zarar vermesi icin kolay yamulup esneyen ön kaput istiyorlar. Yani aslinda bugunun 3 yildiz alan egea'sı 2007 de 5 yildiz alan bir focus, civic ya da corolladan daha guvenli. Aktif ve pasif guvenlik olarak.

Bir muhendis olarak senin de goruslerin vardir illa ki. Ben amatorce bildiklerimi yazdim. Ama ne demis Spartali Hondizyadis, ne kadar bilirsen bil, anladigin karsindakinin unuttugu kadardir.

Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    Yanaktan çarpışmalar fiziksel olarak en tehlikelisidir sn moruk. Small overlap diye geçer. Small overlap testlerinde markaların çoğu başarısızdır.

Bunu bilmiyordum sag olun
    Bı carpişma da Allah mahfaz
    Kafadan gireriz bizde :-)

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Muhendis üstadim,
    Madem yeri geldi laf lafi acti, nacizane bi goruste bulunayim. Malum fiat egea carpisma testinden sedan modeliyle 3, avrupa icin uretilen ve tipo adiyla orda bilinen modeliyle 4 yildiz aldi. Bizdekiler toshack gectiler ancak şu var, testi yapan bagimsiz kurulus EuroNcap, test kriterlerini oyle yukseltmis ki 2007 yilinda 5 yildiz alan bir Bmw 3.18 ayni teste bugun girse 0 yildiz (yaziyla sifir yildiz) aliyormus.

Ön yolcu koltugunda bile isofix cocuk.koltugu baglantisi ve yayaya carpma durumunda az zarar vermesi icin kolay yamulup esneyen ön kaput istiyorlar. Yani aslinda bugunun 3 yildiz alan egea'sı 2007 de 5 yildiz alan bir focus, civic ya da corolladan daha guvenli. Aktif ve pasif guvenlik olarak.

Bir muhendis olarak senin de goruslerin vardir illa ki. Ben amatorce bildiklerimi yazdim. Ama ne demis Spartali Hondizyadis, ne kadar bilirsen bil, anladigin karsindakinin unuttugu kadardir.
    Forumun ruhuna uygun yanıtlamak gerekir. Osmanlı da öyledi, kolay yamulup esnemeyi dalgalanma olarak kabul edebiliriz. Osmanlı da arkadan çarptığında dalganlanmalı kaputlar/kasalar tercih edilirdi. Avrupa’da bizi kıskandığı için taa özümüze gidip ordaki alışkanlıklardan başlamış. Bilimsel yanıtı vermem bu foruma yakışmaz.

Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Gavur o filmi mahsus tır ın o kısmının içini boşaltıp felan cekmiştir ya
    Yoksa biter o araba

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Bunu bilmiyordum sag olun
    Bı carpişma da Allah mahfaz
    Kafadan gireriz bizde :-)
    Kafadan girmekten ziyade öndeki araca arkadan girmek daha iyi olur. Zira o da belli bir hızda gittiği için daha az acı çekersiniz. Arkadan girin derim ben. Ama inşallah böyle bir durumla karşılaşmazsınız

Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    Kafadan girmekten ziyade öndeki araca arkadan girmek daha iyi olur. Zira o da belli bir hızda gittiği için daha az acı çekersiniz. Arkadan girin derim ben. Ama inşallah böyle bir durumla karşılaşmazsınız

Ben iyi sofor um yav bisey olmaz

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Ben iyi sofor um yav bisey olmaz
    O zaman gir abi nerden istersen kontrol sende nasılsa. Şöförün iyisi kendini yolda belli edermiş, görüntüye bakmamak lazımmış.

8. Burasi forum degil yav. Tavuk ciftligi sayfasi. Kural mural yok. Tek kural var o da altını olan kurali koyar.

Bilimsel cevaplarsak e eşittir em ce kare formulunden pi sayisini 4 alirsak Fener bu sene de zor champ olur.

Bu Beckham da hic yaslanmiyo yav. İksir mi buldu napti? Termodinamigin ikinci yasasi der ki kontrolsuz güc, güç degildir.

Sayfa 76/1038 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •