Sayfa 340/494 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 2,713 - 2,720 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. ben şimdi şirkete de yazacam aynısını..

2.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    ben şimdi şirkete de yazacam aynısını..
    şirketin avukatımı...
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

3. tanıdık bir avukat vardı yarına görüşebilirsem bir fikir alırım..
    en azından yardımcı olur..
     Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    mevzuatı en iyi ,böyle durumlarda mahkemelik olmuş davalara bakmış bir avukat daha iyi bilir..

4. hayır şirkete yazacam..
    şirketin avukatımı...

5.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    hayır şirkete yazacam..
    niye yazıyon,minareyi çalmış zaten,hiçbir şey değişmez
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

6. hesaplarını ona göre yapsınlar..ben yazayım da keyifleri bilir..
    niye yazıyon,minareyi çalmış zaten,hiçbir şey değişmez

7. şöyle bir yazı buldum..

Anonim şirketler bakımından ise; TTK. 531e göre; haklı sebeplerin varlığında, sermayenin en az onda birini ve halka açık şirketlerde yirmide birini temsil eden payların sahipleri, şirketin merkezinin bulunduğu yerdeki asliye ticaret mahkemesinden şirketin feshine karar verilmesini isteyebilirler. Mahkeme, fesih yerine, davacı pay sahiplerine, paylarının karar tarihine en yakın tarihteki gerçek değerlerinin ödenip davacı pay sahiplerinin şirketten çıkarılmalarına veya duruma uygun düşen ve kabul edilebilir diğer bir çözüme karar verebilir.
    Çıkan ortak hisselerine karşılık olarak mali bilirkişilerce hesaplanan payın gerçek değerine isabet eden ayrılma akçesini de bu dava ile talep ve tazmin hakkına sahiptir.

bize lazım olan ise değerlemeden çıkan fiyata itiraz kısmı..bunu öğrenmek lazım

8. yazmışız zaten..

Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    Satma hakkı kullanım bedeli konusunda hâkim
    ortakla, azınlık ortakları arasında uyuşmazlık çıktığı takdirde, satma hakkında talep edilen bedel kısmen veya tamamen ortaklık hesabına yatırılmamış
    olacağından, pay devirlerinin ortaklık tarafından
    gerçekleştirilmemesi gerekir. Bu durumda azınlık
    ortakları hâkim ortağa aynen ifa davası açabileceği
    gibi, hâkim ortak da, satma hakkı kullanım bedelinin tespitini mahkemeden isteyebilmelidir. Değerleme raporundaki fiyata itirazlar da bu bağlamda dava
    konusu yapılabilir. Satma hakkı kullanım bedeli belirleninceye kadar satma hakkı süreci tamamlanamayacağından, fiyattaki uyuşmazlık halinde, çıkarma hakkının kullanılması da gecikecektir.

Sayfa 340/494 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •