Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 476/1002 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,801 - 3,808 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Hukuken çıkmak zorunda ,uğraşırsanız tüm zararınızı da tazmin edersiniz ama ne kadar zamanda)))) İşte o kısmı rezillik.Ha adam batıktır o tahsil konusuda sıkıntılı olur o da başka.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Hukuken çıkmak zorunda ,uğraşırsanız tüm zararınızı da tazmin edersiniz ama ne kadar zamanda)))) İşte o kısmı rezillik.Ha adam batıktır o tahsil konusuda sıkıntılı olur o da başka.
    Yaklasik bi 8 sene surer bu durum.

Hukuk devleti ya..

Konut Satış İstatistikleri (Bizim Menkul)

Konut Satış İstatistikleri

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) her ay yayımladığı Konut İstatistikleri verilerine göre Türkiye genelinde Nisan ayında, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre %55,5 düşüşle 42.783 adet konut satıldı.

İpotekli konut satışları 2020 Nisan ayında 17.088 adet gerçekleşerek geçtiğimiz yılın aynı ayına göre %23,9, diğer konut satışları 25.695 adet gerçekleşerek geçtiğimiz yılın aynı ayına göre %65,1 oranında azaldı.

İlk el satışları 14.848, ikinci el konut satışları ise 27.935 adet olarak gerçekleşti. Nisan ayında yabancılara 790 adet konut satıldı.

İstanbul'da Ocak-Nisan döneminde 69.872 adet konut satışı gerçekleşirken toplam satışlar içindeki payı %18,2 oldu.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

4. Şehirdışındaki mülkler için ödeme yöntemi bilen var mı .

Malum şehrdışına çıkmak yasakta .

Bazı ilçelere baktımda altyapısı yapamamışlar mümkün değil gözüküyor da

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,944
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn, nosfecagri,

Bir ay beklesen kiracı çıksa ve ardından girsen daha kolay olmaz mı?

Bizim burada da benzer bir hikayede kiracı vazgeçti ve mahkeme sürüyor. Eğer kullanacaksan doğrudan boş olması daha sağlıklı olur...
    Bence de kiracının çıkmasını bekleyip öyle alın. Ben kiracı değil de mülk sahibini satıştan sonra 2 ayda zor çıkarmıştım, hem de hiç pazarlık yapmadan dediği fiyattan almıştım evi. 15 sene önce. Bir daha asla içinde halihazırda oturulan ev almam, ne kiracı ne de mülk sahibi otursun farktmez...Boş ev alın derim...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Çok teşekkürler tüm fikir verenlere forumun ortak aklı sonucunda iyice bir konuşacağım avukata da danışacağım durduk yere başıma iş almak istemiyorum. 8 yıl diyen var neler neler...
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bence de kiracının çıkmasını bekleyip öyle alın. Ben kiracı değil de mülk sahibini satıştan sonra 2 ayda zor çıkarmıştım, hem de hiç pazarlık yapmadan dediği fiyattan almıştım evi. 15 sene önce. Bir daha asla içinde halihazırda oturulan ev almam, ne kiracı ne de mülk sahibi otursun farktmez...Boş ev alın derim...

7.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Çok teşekkürler tüm fikir verenlere forumun ortak aklı sonucunda iyice bir konuşacağım avukata da danışacağım durduk yere başıma iş almak istemiyorum. 8 yıl diyen var neler neler...
    Valla siz ticaretin içindesiniz,benden daha iyi bilirsiniz,bugün büfe işleten bir arkadaşımın yanına gittim,laf lafı açtı;geçici işlerde çalışan bir müşterisi gelmiş ''abi x bankasından krediye başvurdum 7 bin tl çıktı,babama da 25 bin tl vermişler bir şeyler yapacağım o parayla demiş,bizim arkadaş bunun durumunu bildiği için;kardeş nasıl ödeyeceksin o parayı diye sormuş? cevap:ödemeyeceğim abi deyip sırıtmış eleman...

Sözün özü;bir tarafta küçücük borcu için uykusuz kalan insanlar öteki tarafta devlet bankasından kredi alırken ödememeyi düşünen küçüklü büyüklü sahtekarlar,düşünün bu adam sizin alacağınız evde kiracı tüm kanunlar yanınızda olsa ne olur,adamın niyeti bozuksa....

8. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Valla siz ticaretin içindesiniz,benden daha iyi bilirsiniz,bugün büfe işleten bir arkadaşımın yanına gittim,laf lafı açtı;geçici işlerde çalışan bir müşterisi gelmiş ''abi x bankasından krediye başvurdum 7 bin tl çıktı,babama da 25 bin tl vermişler bir şeyler yapacağım o parayla demiş,bizim arkadaş bunun durumunu bildiği için;kardeş nasıl ödeyeceksin o parayı diye sormuş? cevap:ödemeyeceğim abi deyip sırıtmış eleman...

Sözün özü;bir tarafta küçücük borcu için uykusuz kalan insanlar öteki tarafta devlet bankasından kredi alırken ödememeyi düşünen küçüklü büyüklü sahtekarlar,düşünün bu adam sizin alacağınız evde kiracı tüm kanunlar yanınızda olsa ne olur,adamın niyeti bozuksa....
    Onu bir kere yapabilir bir kere yasal takip sistemine düşerse sittin sene yeni kredi alamaz ama sonra çok ağlar ama lazım olduğunda .

Sicili çok bozuk olanın ailesinin gayrimenkul satmasında bile birçok sorun çıkıyor hatta

Sayfa 476/1002 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •