Sayfa 435/852 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,473 - 3,480 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons da biden ın cuma günki "trilyonlar vereceğim" lafına dayanarak long alıyorum. Yanlız planlı yaptığım son ons işlemlerini tutturamadığımdan az miktarda alacağım. Ters yönde kırmızı uzun barlar görürsem hemen shorta dönerim. ons da davranış şeklim bu ve işe yarıyor.

usdtry leri şubat vadeye taşımaya başladım. Şu an epey yükseldi, yüksekten şubat shortları alıyorum, düşüncede ocak vade shortları kapayacağım. Ne zaman düşerse.

bol şans.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Zor bir gün oldu.
    XBANK bugün S&P nin düşüşünden çok daha fazla düştü. Resmen sapıttı. Kraldan çok kralcılık yaptı.
    BIST de yabancıların XBANK satışını hariç tutarsak, kimsenin satmaya niyeti yok gibi görünüyor.

Bugünlerde S&P, ONS ve EUR/USD deki volatilitenin(oynaklık) abd tahvillerinden kaynaklandığı söyleniyor. Direk beni etkilediği için oturdum 3 saat abd tahvillerini çalıştım. Neden yükselir, düşer. Hareket ettiğinde diğer araçlarla olan korelasyonu ne.? Bunları öğrenmeye çalıştım. Net bir sonuç yok. Bazı korelasyonlar var ancak onlarında garantisi yok. Anladığım kadarı ile, abd nin en büyükleri, kendi planlarına göre korelasyonları oluşturup kaldırıyorlar. Hangisi işlerine gelirse. Mekanizmayı yeterince anladım diyebilirim.

Bu kez abd 10 yıllık tahvil faizi yükselince(yani tahvilden çıkış olunca), her şeyi düşürdüler. ons düştü, eur/usd düştü, S&P düştü, petrol düştü.. hepsi kıpkırmızıydı. Halbuki tahvilden dev bir para çıkıyor, bunun girdiği diğer yerlerde yükseliş olmalıydı. Yastık altınamı koydular yaw.? Çıkardığım sonuç, abd devlerinin işine böyle geldi.

S&P vadeliler yarına kadar düşmezse yarın hissede yeşilleneceğiz gibi görünüyor. Ama yarında zor gün olacağa benzer.

---

ons da bir miktar long elimde duruyor. ons düşerken tahvil faizi grafiğine ve biden'ın cuma günü dillendirdiği potansiyel paketine güvenerek longu tuttum. Yükselir demek istemiyorum çünki ons da planlı yaptığım son işlemlerim tutmadı. Kimseyi bu konuda yanıltmayayım. Bu pozisyonumda tutmazsa, ons da ters indikatör haline geleceğim.

---

usdtry de şubat vadeye taşıma işlemini bugün başlattım. Şu an portfoyumde hem şubat vade var, hemde ocak vade duruyor. Riskli miktarda elimde short usdtry oluştu. Endeks düştüğünde ocak vadeyi kapatacağım.

usdtry endeks Bugün düşündüğümden biraz fazla yükseldi. Ancak S&P de bir realizasyon başlarsa, usdtry o esnada ne yapacağına dairde ip uçları verdi doğrusu. Bu shortlarla tırsmamak elde değil. Ocak vadeyi bir an önce elden çıkarmalı.

usdtry de fazla kontrat tutmamak lazım çünki düşüşü çok uzun vadeye yayılacak gibi izlenim veriyor. Tabi bu varsayımada güvenilmez, bir günde çakabilirlerde.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarl...r-kim-6205764/

Ziraat bankasının tek kalemde nasıl soyulduğuna ilişkin yazı. Tek işlemde 1 milyar 636 milyon dolar soyuyorlar.

Bu para bizim cebimizden çıkıyor. Ziraat bankası ve devlet kurumlarından çıkan her para, hazinede boşluk yaratır. Bu boşluğu da bizim ödediğimiz vergilerle doldururlar.

Sıkıntı çekiyorsanız, tek suçlu var, oda devleti soyanlar.

Aldığınız bürüt maaşın direk ve dolaylı vergilerle beraber en az %60 ını devlet alıyor. Emeğinizin sadece %40 ını alıyorsunuz, geri kalanı vergi.

Yüksek vergilerin sebebi de, yukarıdaki örnekte olduğu gibi, devlet içindeki hırsızlar.

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarl...r-kim-6205764/

Ziraat bankasının tek kalemde nasıl soyulduğuna ilişkin yazı. Tek işlemde 1 milyar 636 milyon dolar soyuyorlar.

Bu para bizim cebimizden çıkıyor. Ziraat bankası ve devlet kurumlarından çıkan her para, hazinede boşluk yaratır. Bu boşluğu da bizim ödediğimiz vergilerle doldururlar.

Sıkıntı çekiyorsanız, tek suçlu var, oda devleti soyanlar.

Aldığınız bürüt maaşın direk ve dolaylı vergilerle beraber en az %60 ını devlet alıyor. Emeğinizin sadece %40 ını alıyorsunuz, geri kalanı vergi.

Yüksek vergilerin sebebi de, yukarıdaki örnekte olduğu gibi, devlet içindeki hırsızlar.
    ilk haberi ben okudugumda cok zoruma gitmisti, 90 lardaki gibi kamu bankalarini ic ediyorlar diye ama
    virgin adalarindaki batik ziraat kredisi ile turkcele verilen kredi soylemi arasinda siradaglar kadar fark var.
    Karamehmet kredi ustune yatarsa devlet turkceli kamulastirir olur biter
    Ziraatin aciklamasi burda.

https://www.veryansintv.com/devlet-b...i-sirket-kimin

https://www.veryansintv.com/ziraat-b...ket-aciklamasi
    Son düzenleme : Yatirimciali; 12-01-2021 saat: 04:10.

Dolar patlar, Turkiye batar diyenlere inat sonuna dek Turk varliklarina yatirim, sonsuza dek Turkiye Cumhuriyeti...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yatırımcı, linklere girmedim.

Yani ülkede neler olduğunu anlamak için bu kredi haberimi gerekli.?

Bu konuda fikir yürütmek için virgin adaları dünyada neden ünlü bunu bilmek gerekir.

O kredide imzası olanların önceki ve sonraki servetlerini bilmek gerekir. Genelde siyasilerinde işin içinde olduğu pis işlere imza atan kilit noktadakiler. Sus payı olarak ödüllendirilirler. Terfi alırlar ve bazı yönetim kurullarına sırf yüksek maaş alsın diye dahil edilirler.

Çiller i denetleyen müfettiş, anında bölüm müdürü oldu.

O kredide imzası olanlarda şu an turkcell de en üst yönetimdeler.

Ekim 2020 de kredi ödendi deniyor, bundan 4 ay önce turkcell varlık fonuna devroldu. Yani ödenip ödenmediğini anlaman için varlık fonunun başındaki kişi tayyip i geçmen gerekiyor.

her neyse. Uzatmayayım, bugün benim için önemli, dünki kayıp çıkacakmı bakalım.
    Son düzenleme : alicemal; 12-01-2021 saat: 10:37.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dünyadaki dünki korku dalgası dün akşam yok oldu gibi. Dün Her şey kırmızıydı bugün yeşillenmeye başlamış.

S&P gaptırmış gidiyor. BIST bugün son tepeyi dener.

---

ons altında bu sefer tutturdum ons da Ters indikatör olmaktan kurtuldum sanki.

abd Tahvillerdeki ilk anda ani artış, üzerine FED faiz artışlarının dillendirilerek piyasaya korku salınması, bugün ortadan kalkmış görünüyor. Birde trump korkusu var. Acaba bişey yapabilirmi diye söylentiler var, piyasada korku hakim.

Sanırım hisse ve ons tarafındaki en büyük korku USD nin değerlenmesi. Bunlar USD ile fiyatlandığı için, USD değeri ile GENELDE negatif korelasyonlular. USD nin değerlenme korkusu ise FED faiz artıracakmı korkusunun dillendirilmesi oldu. Zincir gibi birbirine bağlı herşer. FED faizi korkusuda enflasyon artacakmı korkusundan kaynaklanmış. abd enflasyonunun gelmişine geçmişine baktım, bu korkuyu yaratacak bir şey yok. Demekki abd devlerinden biri, kendi kontrollerindeki medyayı kullanarak bir yere varmak istediler. Dünya medyasının %85 i siyonistlerin kontrolunde deniyor.

HİÇ BİRŞEY YAPAMAZ.

Rakibi siyonistler ve abd deki tüm devlet kurumları siyonistlerin elinde.

Bizde akp ve fetö ne zaman arsızlaştı. Orduyu hapse attıktan sonra. Polis zaten fetö nün elindeydi. CIA desteği suudi parası ile medyanın bir kısmı ellerindeydi, sonrada devlet parası ile medyanın çoğuda ellerine geçti. Polis asker medya ellerinde iken harekete geçtiler. Asker tam olarak ellerinde olmadığı içinde başaramadılar.

Ama abd, kurulduğundan beridir tam olarak siyonistin elinde. trump şu ana kadar ne yaptı ise siyonistin kontrolunde yaptı ve onların işine yarar şeyler yaptı. Bir dönem daha kalsaydı kalıcı zarar verebilirdi o sebeple trump denen deliyi bir dönem kullandılar ikinci dönem hile ile alaşağı ettiler.

Netçede trump tan korkup hareket etmek mantıklı değil ancak

BATILILAR KENDİ YARATTIKLARI DÜNYADA DEHŞET İÇİNDE YAŞIYORLAR.

Her şeyden aşırı korkuyorlar.
    Radikal islamı kendileri yarattılar, ölesiye korkuyorlar.
    Kendi ülkelerindeki köle sınıflarını dışarıdan getirip kendileri yarattılar, onlardan ölesiye korkuyorlar.

Bunun gibi bir kaç madde daha eklersin.

Merkel ablam, yaşlı avrupa, korkma canım. Herşey abiniz babanız amcanız dayınız siyonistin kontrolunde. Sizi korkutarak kendi yolunda tutmaya çalışıyorlar. Tadikallerde kölelerde siyonistin kontrolunde.

---

usd try de ocak vadeyi kapamam lazım. 7.40 altına inince, uygun bir yerde kapatabilirsem kapatacağım. Gönül isterdiki 7.30 lara yaklaştığında kapatayım. Ancak oraları zor görünüyor. Alıcılar çok hevesli.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Avrupa piyasası 11 de açılıyor. ons ve S&P vadelinin akşama kadarki yönünü onlar belirleyecek. Desem tam doğru olmayabilir. abd robotları Global piyasalar açık olduğu müddetçe 24 saat çalışıyordur. Planları uyguluyorlardır. Güç onlarda. Tabi FEDin parası ile güç sahibiler.

Bol kazançlaar.

Sayfa 435/852 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •