Sayfa 689/1009 İlkİlk ... 189589639679687688689690691699739789 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 5,505 - 5,512 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    En alttaki 70 mi( 500ml 0.4 acid) gözlerim yandı fiyatlardan.
    5 lt liklere bakacaksınız. O baktığınız ve onun gibiler sosyeteye para babalarına şirketlerin birilerine hefiye yollamaları için özel yapılmış kazık şeyler 5 lt likten bi tık tadımı güzel olabilir.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Mumkun oldugu olcude az tuketiyorum...

Iyice kistim harcamalarimi...

Yeni hic bir sey almiyorum.

Ev araba, yeni giysi bile almiyorum.

Bundan sonraki hedefim iki tane emekli maasi ile gecinmek olacak..

Yasasin pintilik

Syg,
    Pintilik degil üstad. En doğru yaşam biçimi.
    Avrupalı bu yüzden zengin ışte. Anlatmama gerek yok.Her şeyi benden daha iyi bildiğine eminim.
    Bizde senin gibi yatırımcıları örnek almaya çalışıyoruz işte.

3. Forumu okuyorum da kimseyi hedef almadan söylemek istiyorum
    Enflasyonun %30 olduğu yerde %19 ile TL faizi yapıyor insanlar.
    Sonra da tutumlu olmaktan, herşeyin ucuzundan veya az az almaktan bahsediyor.
    Yani mealen ben yiyemiyorum al TCMB sen ye diyorsunuz.
    Halbuki dövize geçseniz, harcayacağınız kadarını bozup market alışverişinizi yapsanız yaşam standartlarınızı değiştirmenize gerek kalmaz.

Neyse, dolar illa 9.50 olacak ki dövize geçenler olacak.
    Son düzenleme : cow_boz; 13-05-2021 saat: 20:26.

4.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Bankalarda satmaya basladi mevduatciyi.hic rekabet yok.hatta dusurmek icin can atiyorlar.keser doner sap doner gun gelir hesap doner.
    Vadelide kapanan hesaplarimin hepsini dolar euro ve altina çeviriyorum.

5. Bugün bir ayçiçek yağı gördüm markette 5lt.lik. Fiyatı 59 tl idi. Epey cazip geldi. Fakat yağın şişesinde kızartma yağı yazıyor. Sağını solunu çevirdim. Hiç bir yerde ayçiçek yağı yazmıyor. Muhtemeln gıda kodeksine göre içeriği ayçiçek yağı olmaya yetmeyecek kadar değişik olduğu için öyle çıkıyorlar.
    Aynı durum biliyorsunuz tost peynirinde de var. Tost peynirini kaşar peyniri diye satıyorlar ama ''tost peyniri ya da kahvaltı peyniri'' adı altında satılan ürünler başka peynirlerden elde ediliyor ve ambalajda hiç bir yere kaşar peyniri ibaresini koyamıyorlar.
    Kaşar peyniri ile aynı reyonda satıyorlar ve insanlar kaşar peyniri gibi alıyorlar.
    İnternette kaşar peyniri tost peyniri farkı diye aratırsanız çokça bilgi var.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by cow_boz Yazıyı Oku
    Üstadım kızmayın da dövizde %30 artış varken neden %19 faize razı geliyorsunuz?
    Size TL'de kalacaksınız diye sözleşme mi imzalattılar?
    Sokakta bir vatandaş gelse bana 100TL ver, sana seneye 89TL olarak geri vereceğim dese ne dersiniz?
    E o zaman TCMB'ye neden 100TL'nizi verip bir sene sonra 11TL'sinin hiç edilmesine razı oluyorsunuz?
    Paranız mı bol yoksa çok mu cömertsiniz.
    Bir yerden cesaret edin girin dövize.

Ben EUR 10.01 iken tüm parayla EUR'ya girince forumda çok hakaret eden olmuştu.
    Şu an iki aylık faizini kazandım.

YTD.
    Çok haklısın üstat,Tlde kalmak paranın yok olmasını seyretmekle eşdeğer... Uygun bir yerden dövize altına atlamak lazımdı, maalesef o trende kaçtı,şimdi atlarız faiz artırırlar zararımız iyice katlanır.. Milli paramız için çok üzgünüm bu şekilde olmamalıydı, hergün herşeye zam geliyor ve bu zamlara dolar altın felan yetişemiyor bu iş koşar adım sefalete gidiyor..

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bugün bir ayçiçek yağı gördüm markette 5lt.lik. Fiyatı 59 tl idi. Epey cazip geldi. Fakat yağın şişesinde kızartma yağı yazıyor. Sağını solunu çevirdim. Hiç bir yerde ayçiçek yağı yazmıyor. Muhtemeln gıda kodeksine göre içeriği ayçiçek yağı olmaya yetmeyecek kadar değişik olduğu için öyle çıkıyorlar.
    Aynı durum biliyorsunuz tost peynirinde de var. Tost peynirini kaşar peyniri diye satıyorlar ama ''tost peyniri ya da kahvaltı peyniri'' adı altında satılan ürünler başka peynirlerden elde ediliyor ve ambalajda hiç bir yere kaşar peyniri ibaresini koyamıyorlar.
    Kaşar peyniri ile aynı reyonda satıyorlar ve insanlar kaşar peyniri gibi alıyorlar.
    İnternette kaşar peyniri tost peyniri farkı diye aratırsanız çokça bilgi var.
    Şu devirde ne dışarıdan yemek yenir, ne marketten bilinmedik markalardan alışveriş yapılır. Durum bence o kadar kötü ki bilindik diye bilinen markalar bile yenmez durumda.

Hilenin en az olabileceği ürünleri tüketmeye çalışıyorum.

Yemeksepeti'nden dünya kadar sipariş verirdim önceden. Pandemi de bahanesi oldu son 1 buçuk senede sadece 1 kere sipariş verdim.

8. An itibariyle dolar 8,51 i geçti pazartesi ne olur bilmiyorum

Sayfa 689/1009 İlkİlk ... 189589639679687688689690691699739789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •