Sayfa 7/19 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 150 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Kaybettiğinde neden suçu bir başkasında arıyorsunuz ?

1.  Alıntı Originally Posted by baba_baskan Yazıyı Oku
    Son bir yılda fiyatı artmayan Hiç birşey kalmadı. Sen almaya devam edersen artar.... Ama eninde sonunda bunun geri dönüşü olacak.
    En ilgincinde alacak parada bulunuyor. Çekecek kredide

sizce bu işte bir gariplik yokumdur ?

Bu Sadece bizim Ülkemizde değil Tüm dünyada aynı dönemdeyiz...

Oyunun Sonu geliyor... Bakalım neler olacak....

Kasım , Aralık ve Ocak bu 3 ay çok soğuk olacak.

Umarım ben yanılıyorumdur.
    tam 15 gün oldu. O soğuk hava firmaların kapısından içeri girdi.
    Vadeli satışları durdurmaya başladılar. Nakit satışa geçtiler. Nakit dediysem de TL kabul etmiyorlar. EURO_ USD döndüler.

2. Görmeyen, duymayan, konuşmayan maymunlar ilk Japonya’da görülse de, felsefesinin 8. yüzyılda Hindistan’da ortaya çıktığı, Budist rahipler aracılığı ile önce Çin’e sonra da Japonya’ya geçtiği sanılıyor.

Hindistan’daki kökeni ise ‘görmezsek, işitmezsek, konuşmazsak, şeytan da bize dokunmaz, işimize karışmaz’ şeklinde özetlenebilecek Vadjra düşüncesine dayanıyor.

Vadjra aslında üç gözü ve birçok eli olan bir Tanrı. Elleri ile sürekli gözlerini, kulaklarını ve ağzını kapatıyor. Böylece insanlara kötülüklere bulaşmama mesajı veriyor.

Japonya, Nikko’da üç maymun figürünün bulunduğu yerde maymunlar ile ilgili olan anlatılan hikaye biraz daha farklı…

Çok eski zamanlarda bir dağın bir yamacında iyi ve akıllı bir maymun kral, diğer yamacında da şeytan yaşarmış. Kralın çok yaşlı ama çok da akıllı üç danışman maymunu varmış. İnançlarına göre öbür yamaçta yaşayan şeytanı gören ve sesini duyanlar sonsuza kadar lanetlenip taş kesilir, maymun krallığı da felakete uğrarmış.

Bu üç danışman maymun bir gün kralları için tepede nadide çiçekler ararlarken, çalıların arasında bir hışırtı duymuşlar. Merakla çalıları aralayıp baktıklarında şeytanla yüz yüze gelmişler. Şeytan çirkin sesiyle çığlıklar atmaya başlamış.

Maymunlardan birincisi görmemek için gözlerini kapamış ama şeytanın sesini duymuş. İkincisi kulaklarını kapamış ama o da şeytanı görmüş. Üçüncüsü ise hiçbir şey yapamamış, şeytanı hem görmüş hem de sesini işitmiş, bu ölümcül sırdan kimseye bahsetmemek için hemen ağzını kapamış.

Kalplerinin taşlaşacağını bilerek ormanda dalları yere değen bir söğüt ağacının altına gizlenmişler. Orada saatlerce hareketsiz kalmışlar. Gece yarısı bu sırrı kimseye söylemeyeceklerine, krallarını ve halklarını tehlikeye atmamak için ellerini kapattıkları yerlerden çekmeyeceklerine dair birbirlerine söz vermişler.

O günden sonra insanlar ne zaman gözlerini, kulaklarını ve ağzını kapatmış üç maymun görseler anlamışlar ki onlar şeytanı görmüş ve duymuşlardır ama toplumun çıkarları uğruna bunu bir sır olarak saklamaktadırlar.

3. Geliyor mu gelmekte olan?

başladı mı büyük buğranın ayak sesleri ....

Ülkeler kendi içindeki krizi görüyor yaşıyor. Dışarda neler oluyor ?

Bu kriz sadece yaşadığımız ülkede değil tüm dünyada farkında olmayanlar var..

Her ülkenin en hassas yeri ne ise oradan vuruyorlar.

Aslında öyle bir bağırıyor ki ben buradayım beni görsene tedbirini al.....
    Son düzenleme : baba_baskan; 27-11-2021 saat: 15:55.

4. Önce gözlere perdeyi çektiler. Kolay para kazanma yöntemleri gösterildi.

Mallar yerine teslim edildi. Olmayan bir şeyi sattılar...

Neredeyse küçük çocuklar bile ekonomist oldu. Konuşulmayan yer kalmadı. Borçlarla yatırımlar yapıldı.

Talep arttıkça yükseldi.. Artıkça yükseldi.

Duyduk duymadık demeyin peynir ekmek yemeyin sudan ucuz misali satıldı...

( kripto, Emtia , Hisse senetleri, Araçlar, Evler, Arabalar ) Hepsi çok değerli.... İnanılması güç ama balon gibi şişmiş.

Patlamayı bekleyen bir balon gibi...( ki bir haftadır iğnenin ucuyla balonun etrafında geziyorlardı ki ) Dün biraz delindi......

Ah ah şimdide ( ucuzladı diye son kuruşlarına kadar bak ucuzladı diye yatıranlar olacaktır.

Burada yazdıklarım kendi düşüncelerim. YTDeğildir. Ben zaten yatırımı yapma diyorum bekle diyorum.

5. Lütfen okuyan arkadaşlarım;

Sizlerde düşüncelerinizi paylaşın. Okumakla kalmayın.....Fikirlerinizi belirtiniz....

Yorum yapmak ücretsiz

6.  Alıntı Originally Posted by baba_baskan Yazıyı Oku
    Lütfen okuyan arkadaşlarım;

Sizlerde düşüncelerinizi paylaşın. Okumakla kalmayın.....Fikirlerinizi belirtiniz....

Yorum yapmak ücretsiz
    Fiyatlar neden oynuyor diye yıllardır düşünürüm. Hatta bir enstrümanda o gün işlem yapanlar akşam bir araya gelse ve kim neden aldı neden sattı vs konuşulup bu iş nasıl oluyor tespit edilse diye de düşünmüştüm.

TV'de bir kaç kere insanların %6 aklını %94 duygularını kullanarak karar verdiği söylendi. Ben de arada gündüz uyuyup akşama doğru ekran başına giderim, bir şekilde dalgalanma oluyor ve onun etkisini etraflıca düşünmeden ister istemez işlem yapmak durumunda kalınabiliyor ve daha önceki düşünülmüş strateji bozuluyor.

Bugün bir hadis gördüm, ilginç ama kendi içinde tutarlı geldi. Trende karşı gelmemek için bir neden daha çıktı, oynaklıklarda ise uzakta durmakta fayda var.

>>>>>>>
    Enes -radıyallahu anh- anlatıyor:

İnsanlar Allah Rasûlü -sallallahu aleyhi ve sellem-'e gelerek:

"Ey Allah'ın Rasûlü fiyatlar yükseldi, bizim için fiyatları siz tespit edin." dediler.

Bunun üzerine Allah Rasûlü -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurdu:

«el-Musa'ir/Fiyatları koyan Allah'tır. el-Kabid/Tutan, el-Basit/Veren, er-Rezzak/Rızık veren O'dur. Ben; hiç kimseye kan ve malda zulmetmemiş olduğum ve hiç kimsenin de benden bir şey talep etmediği bir halde Allah'a kavuşmayı dilerim.»
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

7. Metaverse diye bir şey çıkmış, çok incelemedim. Bir ara second life da vardı şirketler orada mağaza açıyordu. Bir çok benzeri yapılanma vardır. Öte yandan bu iş tutar, 20 yıl sonra metaverse'de olmayan kalmaz.

Geçen yıllarda internette bir şey ararken bir forumda Türkiye - Yunanistan savaşı vs şeyler görünce biraz okudum, meğer sanal bir dünya imiş. Yani ilk başta gerçek şeyleri yazıyorlar sandım, sanal dünyada sanal ülkerin siyasetini konuşuyorlar. Tabi ben gerçekçi biri olduğumdan az bir şey inceleyip bir daha da oraya bakmadım.

Şimdi insanlar görünümlerinden, statülerinden, yaşlarından vs şikayet ediyorlar ve yeni bir kimlik ve rol hayali kuruyorlar. Metaverse tutar ise orada TIR şoförülüğü yapıp belki para bile kazanılabilir, ya da bir şirketin genel müdürü olursun yani ne işine geliyor ise. Oranın kendi gerçekliği olabilir, genel müdür işi rahat olduğu için az ücret verebilirler, ya da üste sen para verirsin vs.

Dünyanın kaynakları herkesi lüks içinde yaşatmaya yetmediğinden, el altından bu oluşum desteklenir. Zamanında tek kanal siyah beyaz TV vardı, akşam 18 de başlayıp gece 12'de sona ereridi. Şimdi çok fazla kanal var bir o kadar da youtube kanalı var, gerçek bir insan ile el sıkışmadan aylarca yaşamak şu an bile mümkün. Sanal dünya için zaten ortam ve teknoloji müsait gibi.

Bu bitcoin vs benim kafama yatmamıştı ama yavaş yavaş kripto para olmadan metaverse vs işlemeyeceği belli olmaya başladı.

Acaba metaverse'de de enflasyon, kıtlık, işsizlik, suç ve ceza olur mu bilemiyorum. Orada diyelim bir forumdasın, oraya suç teşkil edebilecek şeyler yazdın, gerçek alemdeki hukuk sen sanal ülkedeki siyasiye hakaret ettin der mi ya da orada ayçiçek yağı, benzin stoklamak akıllıca mı değil mi vs zaman ile oturur diye düşünüyorum. Kişisel görüşüm çok ileride oranın kendi ahlakı ve kültürü oluşur, orda tutanlar gerçek dünyaya adapte edilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8. Ben bu işin sonunu pek hayırlı gormuyorum gerçekten enflasyon ve deflasyon arasında ki ince bir cizgi deyiz biryerde kopacak bu iş
    Dengeler alt ust olacak arz talep dengesi cok degişken ongoru yapmak imkansızlaştı gibi ben açıkcası bu filmin sonunu tahmin edemiyorum
     Alıntı Originally Posted by baba_baskan Yazıyı Oku
    Önce gözlere perdeyi çektiler. Kolay para kazanma yöntemleri gösterildi.

Mallar yerine teslim edildi. Olmayan bir şeyi sattılar...

Neredeyse küçük çocuklar bile ekonomist oldu. Konuşulmayan yer kalmadı. Borçlarla yatırımlar yapıldı.

Talep arttıkça yükseldi.. Artıkça yükseldi.

Duyduk duymadık demeyin peynir ekmek yemeyin sudan ucuz misali satıldı...

( kripto, Emtia , Hisse senetleri, Araçlar, Evler, Arabalar ) Hepsi çok değerli.... İnanılması güç ama balon gibi şişmiş.

Patlamayı bekleyen bir balon gibi...( ki bir haftadır iğnenin ucuyla balonun etrafında geziyorlardı ki ) Dün biraz delindi......

Ah ah şimdide ( ucuzladı diye son kuruşlarına kadar bak ucuzladı diye yatıranlar olacaktır.

Burada yazdıklarım kendi düşüncelerim. YTDeğildir. Ben zaten yatırımı yapma diyorum bekle diyorum.
    PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 7/19 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •