Onemli Gunler Banner
Sayfa 90/124 İlkİlk ... 40808889909192100 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 713 - 720 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

1. EPİAŞ verilerine göre 3. çeyrek temmuz ayının yarısının verileri (toplam üretim/ciro) aşağıdaki gibi:

ŞAH RES (105 MWm)-----------> 22.977 MWh --- 30.379.539 TL (saatlik PTF ve 1450 TL AUF(Kaynak bazlı maksimum Fiyat) ile)
    MERSİN RES (62,7 MWm)------> 15.578 MWh --- 21.288.417 TL (saatlik PTF ve 1450 TL AUF(Kaynak bazlı maksimum Fiyat) ile)
    TAŞPINAR RES (67,2 MWm)----> 10.873 MWh --- 17.428.867 TL (9,4 cent/kwh YEKDEM ile)
    Çorum HES (9,4 MWp)----------> 0,825 MWh --- 1.870.464 TL (Erzurum Halk GES'ten orantılı üretim/ 13,3 cent/kwh)..
    Erzurum GES (24,7 MWp)-------> 2,168 MWh --- 4.914.944 TL (Erzurum Halk GES'ten orantılı üretim/ 13,3 cent/kwh)

Toplamda çeyreğin 16/92'sinde 49,4 MWh üretim ve yaklaşık 75 milyon ciro yapmış durumda..

Rüzgarlarda sadece ilk 16 günde toplam 49,4 Gwh üretimle birinci çeyreğin 4te 1'ine, ikinci çeyreğin ise 3te 1'i oranında üretime ulaşılmış durumda. Sadece bu çeyrekte AUF'a rağmen yaklaşık 400 milyon TL civarı ciro mümkün gibi gözüküyor. Böyle bir durumda ilk 2 çeyreğin toplam karı kadar bir kar, tek başına 3. çeyrekte gerçekleşebilir.

EPİAŞ'tan günlük ve saatlik takibe devam

Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2. https://pbs.twimg.com/media/FX3F509W...png&name=small

İlk 16 günlük üretimin saatlik grafiği...

Şah RES (%58 kapasite kullanım)
    Mersin RES (%68 kapasite kullanım)
    Taşpınar RES (%44 kapasite kullanım)

Taşpınar RES performansı biraz düşük maalesef...

Es Rüzgar Es...
    Son düzenleme : anyoranza; 17-07-2022 saat: 13:43.

3. Ben yıllıkta 700-750 bandını net kar bekliyordum lakin bu gidişata göre bu seviyeler aşılacak görünüyor.

Mwh değerleri bu şekilde devam ederse auf değerlerindeki olası artış ve kurdaki artışlarla beraber 900 -1.000 milyon arası net kar elde etme potansiyeli olur.

Göreceğiz bakalım, beklemeye devam.

Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Sn antoranza elinize sağlık,

Dostlar Şah Res 16 gündür Messi performansı gösteriyor, Mersin Res Suarez maşallah. Tüm çeyreği veya yılı bu üretim değeri üzerinden değerlendirmeyip yılın geri kalanında daha normal olacağını varsayalım, üstü olursa seviniriz. Temmuz ayını bize tabiat *****n bir hediyesi olarak görelim derim Bunları yazarken de nasıl esiyor tatlı tatlı

Ben de bilançonun açıklandığı gün genel bir değerlendirme ile beraber 3Ç ve sene sonu ciro kar beklentimi yazarım. Rüzgar performansı bugünden sonra ortalamalara dönse çeyrek cirosu 375 milyonu aşabilir diye görünüyor benim tabloda da. 15 günde normal beklentimin 30 milyon TL üstünde üretim olmuş, nerdeyse hepsi 3Ç net karına işlenecek, müthiş bişey.

5. hahahaahaha, kelimeyi küfür olarak algılayıp otomatik sansürlemiş

6. Biz anladık sıkıntı yok . Hakikaten Allah'ın lütfu rüzgarın bu performansı.

7. https://ritm.enerji.gov.tr/root/index.php adresinden önümüzdeki 3 günün rüzgar tahminini öğrenebiliyoruz.

Buna göre bugün Türkiye'de bir rekor gelebilir. Gelmese de çok yaklaşılacaktır, günlük RES üretimi 200.000 MWH değerini geçecektir. Bu tüm RES santralleri için yaklaşık %75 kapasite kullanımı anlamına geliyor...

Yarın ve öbür gün için de yaklaşık olarak benzer rakamlar gelecek inşallah.

%75 kapasite kullanım ile GWIND günlük üretimi 4 GWh civarı olup bu rakam günlük yaklaşık 5,5-6 milyon TL civarında bir ciro anlamına gelmektedir.

#GWIND
    #MAŞALLAH
    #ESRÜZGARES

Yatırım Tavsiyesi Değildir...

8.  Alıntı Originally Posted by anyoranza Yazıyı Oku
    https://ritm.enerji.gov.tr/root/index.php adresinden önümüzdeki 3 günün rüzgar tahminini öğrenebiliyoruz.

Buna göre bugün Türkiye'de bir rekor gelebilir. Gelmese de çok yaklaşılacaktır, günlük RES üretimi 200.000 MWH değerini geçecektir. Bu tüm RES santralleri için yaklaşık %75 kapasite kullanımı anlamına geliyor...

Yarın ve öbür gün için de yaklaşık olarak benzer rakamlar gelecek inşallah.

%75 kapasite kullanım ile GWIND günlük üretimi 4 GWh civarı olup bu rakam günlük yaklaşık 5,5-6 milyon TL civarında bir ciro anlamına gelmektedir.

#GWIND
    #MAŞALLAH
    #ESRÜZGARES

Yatırım Tavsiyesi Değildir...
    Sayın anyranza,
    Sosyal medyada rüzgar tahmini yapanları görüyordum, lakin bilgiye nereden ulaştıklarını bulamamıştım. Sayenizde öğrenmiş olduk. Paylaşımlarınız sektörü anlamak için faydalı oluyor.
    Çok sağolun.

Sayfa 90/124 İlkİlk ... 40808889909192100 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •