Sayfa 6/60 İlkİlk ... 456781656 ... SonSon
Arama sonucu : 474 madde; 41 - 48 arası.

Konu: GEDZA - Gediz Ambalaj

1.  Alıntı Originally Posted by bidbas Yazıyı Oku
    Zaten son 2 uc aydir paylasilan haber patron bile çatıdan video yolladi 18 Kasimdan gelen trendi aşağı kirmayacaksa 35.40 altina sarkmamasi lazım. Benimde isime geliyor açıkçası madem fiyatlanmiyor 3-5 ay daha fiyatlanmasin. Zaten yillik karda 90 civari bekleniyor supriz de olmaz. Bir yeni makine kurulum haberleri etki eder sanırım onlarda bekleyiversin. Alalim heybeyi dolduralim. Gerci fonlar artik kurt gibi firsat vermiyorlar o yüzden aşağı cok salmaybilir.
    Henüz yüzüne bakan herhangi bir fona rastlamadım, aralıkta aldılarsa onu da ocakta göreceğiz.
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

2. Temeli saglam hisselere geçiş yapiyorlar burda da gelecekler diye düşünüyorum. 3 vakte kadar.
     Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Henüz yüzüne bakan herhangi bir fona rastlamadım, aralıkta aldılarsa onu da ocakta göreceğiz.

Merhabalar,

- Yapılan Ges yatırımları, hammaddelerdeki düşüşler ve stabil döviz, kar marjlarını bu çeyrekten itibaren, özellikle 2023 ilk çeyrekten itibaren daha olumlu etkileyeceğini düşünüyorum.

- Yeni üretim bandının faaliyete geçmesi ile kapasite artışı olacak ve ciroda % 25 tonaj bazında artış göreceğiz.

- Teşvik kapsamında siparişi verilen 2.ci yerli makine (metal kesme makinesi; yeni nesil buzdolabı arka duvarı üretimi için) Temmuz 2023 e kadar teşvik süresi uzatılmıştı. Eğer, önümüzdeki süreçte bu makine de kurulumu yapılıp faaliyete geçerse kar marjları belirgin artacaktır. Zira, bu ürünün patenti Gedzaya ait ve kar marjı yüksek. Lakin şimdilik sadece teşvik süresi uzatıldı, henüz bir kurulum yok.

Saygılar.

Yatırım tavsiyesi değildir.

30 Eylül 2022 tarihli faaliyet raporuna ve Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği verilerine baktığımızda, 2022 yılı 9 aylık süreçte beyaz eşya sektöründeki % 1 lik değişime karşın, Gedza nın polipropilen oluklu levha üretimi tonaj bazında % 93.67 ( 2022 yılı: 2051 ton, 2021 yılı: 1059 ton) artmıştır. Durgun dönemdeki bu artış oranı, beyaz eşya sektöründe canlanma meydana geldiğinde daha da belirginleşecektir diye düşünüyorum.

Ayrıntılara inebilirsek, saklı kalan değerleri görebiliriz. Gedza da bunun var olduğunu düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    yatırım fonları 1 aralık: 506000 22 aralık:883000

6. Siz gidin de kumda oynayın
    BANTAŞ güneşi bitireli aylar oldu
    Üstelik yeni değerlendirmeye de gidiyor
    Kâr desen o biçim
    Almayın
    İnceleyin

Alıntı Originally Posted by güven06 Yazıyı Oku
    Siz gidin de kumda oynayın
    BANTAŞ güneşi bitireli aylar oldu
    Üstelik yeni değerlendirmeye de gidiyor
    Kâr desen o biçim
    Almayın
    İnceleyin
    aynı sektörde değil,aynı kulvarda değil, ne diye gelip burada bntas güzellemesi yaparsın? git metal eşya sektöründe bir hisse ile karşılaştır.

Katılıyorum sana dostum. Kaldı ki Gedza Bntasdan daha iyi gibi bişey de yazmadığımız gibi, Bntas kötüdür de demedik. Kumda oynayın falan, hoş olmamış.
     Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    aynı sektörde değil,aynı kulvarda değil, ne diye gelip burada bntas güzellemesi yaparsın? git metal eşya sektöründe bir hisse ile karşılaştır.

Sayfa 6/60 İlkİlk ... 456781656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •