Sayfa 441/785 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon
Arama sonucu : 6274 madde; 3,521 - 3,528 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Reel efektif döviz kuru TÜİK TÜFE ile hesaplanıyor.

2. NAS var NAS
    sana bana ne oluyor.
    Ben egonomistim.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

3. Şimdi dolar reel değerine ?!? gelince mazot benzin ucuzlayacak bekleyin

4.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Şimdi dolar 72 oldu diyelim, sonrasında zam olmayacak mı? Etin kilosu 1000 lira mı olacak aynı mı kalacak?
    6 ay sonra denilecek ki busefer dolar enflasyondan düşük kaldı 100 lira olmalı!
    Son 2 yıldır yaşananlar da bu değil mi?
    Faizi indir doları patlat.
    Hissedilen enflasyon skimpflasyon, shrinkflasyon greedflasyon dedikleri şey doların artması bahanesiyle de olmuyor mu?
    İşte Doların artmasını isteyen ya da artması gerektiğini düşünenler bunu göremiyor. Ya da işine gelmiyor. Ha dolar geliri varsa, çok büyük döviz serveti varsa onu bilmem. O zaman ister tabi.

Zaten en büyük sıkıntı dolarizasyon.
    Bunu tersine çevirmeden enflasyonu indirmek çok zor.
    İşlerine gelmiyor tabii ki...

Bu işler hep böyledir, pozisyonuna göre konuşursun...

Zamanında objektif bile olsan bir süre sonra pozisyonun seni esir alır, söylemlerin değişir...

Forumda örnekleri bolca...

Tabi onları da suçlamamak lazım, büyük ekonomistin eseri sonunda yaşananlar...

5.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    İşlerine gelmiyor tabii ki...

Bu işler hep böyledir, pozisyonuna göre konuşursun...

Zamanında objektif bile olsan bir süre sonra pozisyonun seni esir alır, söylemlerin değişir...

Forumda örnekleri bolca...

Tabi onları da suçlamamak lazım, büyük ekonomistin eseri sonunda yaşananlar...
    Buradakilerden ziyade bu işten para kazanmak için sosyal mecralarda televizyonlarda dolar goy goyu yapanlar gerçekten can sıkıcı. Dolar şu olacak bu olacak deval olacak deyip de birşey olmadığını bunlara inanıp zarar edenleri çook gördük. Onların Yatacak yerleri olacak mı bilmiyorum…. Ha ağzı olan konuşur YTD diyor o başka…

6. Arkadaşlar konu dışına çıkıyorum ama; sizinle paylaşmak istiyorum. Tarayıcı olarak Google Chrome kullanıyorum. İnternet bankacılığına girdiğimde (ilk kez başıma geliyor) Ekrana " Az önce kullandığınız şifrenin bir veri ihlali sonucu açığa çıktığı anlaşıldı.Google şifre yöneticisi şifrenizi hemen değiştirmenizi öneriyor " mesajı geliyor. Şifreyi değiştirdim. Aynı mesaj tekrar tekrar karşıma geldi. İnternet üzerinden araştırma yaptığımda bu durum üç, dört yıl önceden başlamış. Ama net bir çözüm bulamadım. Girdiğiniz site hacklenmiş şifreler ele geçirilmiş gibi bilgiler var ama şifreyi değiştiriyorum yine aynı şey. Bu durum bir haftadir devam ediyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mıdır? Aslında Firefox ya da Opera gibi tarayıcılar kullansam böyle bir durumla karşılaşmayacağım sabeb nedir anlayamadım.

7. KKM'den çıkanlar Dövize yönelince

Ne büyük sürpriz

hemen çark!

Döviz kuru baskısı altında devam edin yakında KKM'ye övgü düzmeye başlarsınız!

Yazık Bu kadar net görüneni görmemek

Türkiyede A.M.K. olayı bitmez...

Milleti Ahmak yerine koymaya devam...

Uzmanlar doların 60 tl olması gerktiğini söylüyorlar...

tl'deki vatandaşa ,mevduat sahiplerine muhterem bankacılık SÖVÜŞÇÜLERİ 35'lerden başlayan

saçma sapan teklifler veriyorlar...

% 100 negatif getiriden birde vergi kesiyorlar...

bunlarda ne utanma ne haya var...

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Tl mevduat yapıp (güya dolardaymış öyle yazıyor) dolar 25 olur algısı yapanlar bu yazdıklarınızı sakın unutmayın 1 sene sonra çok güzel gırgır geçeceğim
    ben kimseyle laf dalaşına girmek istemediğim için direkt kimseyi hedef alarak yazmıyorum ve dilimin de sert olduğunu düşünmüyorum . dolar 25tl olur demedim (iyi oku) ayrıca usd hesaplarımı kanıtlarsam tüm birikimini bana eft yapacakmısın?

kimseye tl ye geçin gibi bir tavsiyede de bulunmuyorum , sadece düşüncemi yazıyorum ve geçmişte "faiz doları herzaman ezmiştir" cümlesini kullanan da sendin bunu da hatırlatayım.

fakat kısa zamanda tl mevduata geçmeyi düşünüyormuyum? evet. aç gözlü olmadığım için ve doları 10tl gibi pahalı denebilecek bir fiyattan almadığım için tolare edebiliyorum (kendimce)

seni bu tarz yazmaya iten (mutlak tahmin yapamamak) ama bu kötü birşey değil aslınnda bunu kimse yapamıyor.

Sayfa 441/785 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •