Sayfa 838/1002 İlkİlk ... 338738788828836837838839840848888938 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 6,697 - 6,704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Seçimden sonra hiçbir bahane üretilmeden MB piyasaya 2 ay müdahale etmedi dolar 28 lere geldi...Kadında -75 olan kasayı -45-50 seviyesine getirdi...Piyasaya müdahale etmeden doları salsalardı dolar şimdi gerçek değerinden işlem görüyor MB kasada pozitif bölgeye geçmiş olacaktı...Heteredoksçular Kadını yedikleri gibi piyasanın a.q...resmen...
    Ama geçen seçimde nebati seçim sonrası deval yapacağız demişti.Şu anda resmi gayrıresmi sözcülerin hepsi deval olmayacak diyor.Arada fark var.

Hoş yaptık işte sana mı soracağız hıyar dese ne diyeceğiz ki ))))))))) Çok tatsız bir ülke olduk çoook.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tam da bu nedenle ful dolara geçtim.Bloomberg i geçtim her yerde bu algı var.Yahu birinizde mi farklı düşünmez,deval bekliyorum demez.Bunlara telefon gitmiş bence.Bu ara dolar zamanı buna kesin emin oldum.Buna neden olarak bir olay olması lazım ki kılıf bulunsun,malum ah işte yapmayacaktık ta gördünüz işte şu olay oldu denmesi lazım.O olay ne olacak bahane ne onu merak ediyorum.
    1 aydır falan twitterda borsacıların neden tl reel değer kazanacak floodlarını okuyorum. yıl sonu dolartl 37-40 arası bekliyorlar bir kişi de çıkıp ya borsacı adamsın dolar bazlı %5-8 kazanç için 9 ay boyunca bu kadar riskli bir paritede faizde mi durulur dememiş. yine milletin ekmeğinden arttırdıgı paraya göz diktiler her yolla manipülasyon yapıyorlar.
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

4. İris Cibre ��
    @iriscibre
    Tam 7 iş gününde rezerv kaybı 6,4 Milyar USD

KKM'den dönen ve piyasadan çıkan paranın büyük kısmının dövize yöneldiği ortada.

23 Şubat haftası sadece DTH artışı 1.5 Milyar USD
    Eurobond yabancı çıkışı 300 Mio USD
    FX'den çıkan yabancı, yastık altına giden ve şirket talebini toplayınca

MB, 6,4 lük oluvermiş
    Hazirandan beri iyileşme 18 MLR USD'a düştü
    Tepe noktasından bozulma 13 MLR usd ve yarısı 7 günde

Artık, algıyı, özellikle seçim öncesi, yönetemediklerini fark edip bir önlem alırlar diyorum...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

5. Hani TL değerlenince bir şey olmaz diyorlardı.

Demek ki halk için oluyormuş...

Yeni deprem yaşamış birilerine depreme dayanıksız bir konutta yer göstermek gibi bir şey. O insan orada güvenle oturabilir mi?

6. Yahu halk neden altın, dolar alıyor?

Zira ucuz olduğunu düşünüyor.

Zira konutun, borsanın zirve yaptığını düşünüyor.

Zira yıllarca emekle biriktirdikleri paranın bir anda pul olmasını istemiyorlar.

Bu amaçla KKM yi çıkardınız. Şimdi KKM yok diyorsunuz.

Vatandaş ne yapsın?

7.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Yahu halk neden altın, dolar alıyor?

Zira ucuz olduğunu düşünüyor.

Zira konutun, borsanın zirve yaptığını düşünüyor.

Zira yıllarca emekle biriktirdikleri paranın bir anda pul olmasını istemiyorlar.

Bu amaçla KKM yi çıkardınız. Şimdi KKM yok diyorsunuz.

Vatandaş ne yapsın?
    Soyulsun.

Bu nedenle butun kacis noktalarini tikiyor.

Dolari satsin, TL.ye gecsin, TUIK'in acikladigi enflasyona inansin, %42 den vadeli mevduata koysun.

Butun plan bu.

8. Zira yapılan SAHTEKARLIĞA HALK ARTIK İNANMIYOR.

Madem ki enflasyon yüzde 64 sen ne bok yemeye ÖSYM ÜCRETLERİNİ YÜZDE 300 ARTIRIYORSUN?

Belli ki kendi bile inanmıyorsun...

TL deki değerlenmeyi TV deki SAHTEKAR YORUMCULAR gibi yüzde 64 ile ölçersen başka çıkar, gerçek, yaşanan ile ölçersen ÇOK FARKLI ÇIKAR.

Sayfa 838/1002 İlkİlk ... 338738788828836837838839840848888938 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •