Sayfa 127/502 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227 ... SonSon
Arama sonucu : 4009 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1. Anlamadığım...Kardeşin kardeşe bırak 3 milyar Tl yi, 3 bin lira vermekten korktuğu bir konjonktürde, savaş ortamında "birileri" patrona güvenip basmış bu parayı. Bizim gibi donsuzlar vay patron şöyle böyle. Her şey bitti, tüm argümanları çürüdü; sıra patron tukaka'da...

Tek bir alavere dalaveresi olmayan cillop gibi bilanço geldi halbuki, buna rağmen.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir...

2. Muhakkak ki, sayın asuGaGuGa en ince ayrıntısına kadar hesaplamıştır ancak kabataslak, operasyon sonrası 300 milyon Tl civarında finansal gider yükünden kurtulmuş durumdayız. 800 milyon sermayede...

ailecek severiz biz komplo teorilerini.

Her sey bekledigimden de guzel sekilde ilerliyor. Masallah diyelim.

4.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    ailecek severiz biz komplo teorilerini.

Her sey bekledigimden de guzel sekilde ilerliyor. Masallah diyelim.

Komlo teorieri iyidir, diri tutar kitleyi olası tehlikelere karşı sigorta görevi yapar. Fazlası da beyin yakar.
    Güven testinden geçmesi için reorganizasyon gerektiren yeni yatırım haberleri görmek istiyoruz KAP ta.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Muhakkak ki, sayın asuGaGuGa en ince ayrıntısına kadar hesaplamıştır ancak kabataslak, operasyon sonrası 300 milyon Tl civarında finansal gider yükünden kurtulmuş durumdayız. 800 milyon sermayede...
    zamaninda kabaca hesaplamistim. 2023Q2 icin finansal raporda kur 24.17 olarak alinmisti euro icin. Buna gore guncelledim 103 milyon euroluk borcu. Kurt artisini

2024 50%
    2025 25%
    2026 15%
    2027 ve sonrasi icin 10%

gibi mutevazi bir oran belirlemistim. Borclarimizin faiz oranini da (finansal raporda: 6-8.5%) 7.5% olarak sectim. Kabaca borcumuzu her yilin aralik ayinin son gununde odeyecegimizi varsaydim. Bu sekilde ki hesaplama da onumuzdeki 7 yilda 7.5 milyar TL finansal giderimiz oluyor. Bu 7.5 milyari 35%(kabaca risksiz getiri dedim kafamdan) ile bugune iskonto ettim(PV=present value). 2.97 Milyar ediyor. 3 asagi 5 yukari patronun odemesi ile ayni. Patron bizim yerimize borclari odedi, sagolsun.

https://eksiup.com/p/up6616093tp9

Sunu untmayalim, kur artisini cok mutevazi tuttum. Kur artisi benim belirledigim oranlardan yukarida olursa, gider artacaktir.

Dosya asagida, Finansal Gider Hesaplama sheetinde. Kendinize indirip, sari ile isaretli yerleri oynayarak, kendiniz hesap yapabilirisniz.

Bir de bu finansal gider hesabi sadece 103 milyonluk euro borcu icin. Diger finansal giderler dikakte alinmadi.

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

6. Gayet net, teşekkür ederim üstadım.

Gelen zamlar, AUF saçmalığının sona ermesi, şirketin finansal gider yükünden kurtulması ve kış aylarının etkisi sonrasında gelecek olan 4 ncü çeyrek bilanço gayet ilginç olacak. Sayın patron araya 1-2 ilave yatırım (belki de şirket satın alma ) haberi sıkıştırırsa tadından yenmez.

7. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gelecek dönemde önemli bir özelleştirme programını duyurdu. Bakan Şimşek, Elektrik Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) ait hidroelektrik santraller (HES), limanlar, otoyollar, köprüler ile arsa ve arazilerin özelleştirileceğini açıkladı.

Kaynak: Ulusal basın
    Önümüzdeki dönem parası olan güzel yerlerden güzel fırsatlar yakalayacak. Sayın patron borç kalmayınca parayı koyacak bir şeyler aramaya başlamıştır bence...Belki de sayın reis, Danıştay (EPDK mevzusu) işine karşılık bu özelleştirmelerden birinde bir kıyak yapar kimbilir. Zaten en başından beri diyorum, kankilerinin yaptığı hem de bu boyutta bir operasyondan kesinlikle "bilgisi / onayı" vardır.

8. Suyu bulandirmak için falan yazmıyorum , bu hisseyi çok güvendiğim Ömer Karamahmutoğlu önerdiği için almıştım. Aldıktan hemen sonra ceza muhabbeti ve şirket satışı ile 31-32 TL'den 20tl ye çakılmış çok kaybetmiş çok kızmıştım. Sonra bir iki defa yine al sat yapmıştım. Şu anda ovdugunuz patron aynı patron değil mi ? Yani burada sağlam zarar yazmıştık ve hala hisse 30lari göremedi bir daha. Baktığımızda çok sağlam dayak yendi. Ha Ömer Bey'in art niyetli olduğunu hiç düşünmüyorum. O da sizler de bence samimisiniz
    .İns patron bizi de düşünür ve kazanırız.

Sayfa 127/502 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •