Sayfa 134/1006 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    yazlık var sanırım ,hangi bolgede ?
    Hem yaz hem kış egenin Turistik bir ilçesinde deniz kenarında kiralık müstakil bir evde yaşıyoruz. Değil yazlık, kışlık gayrimenkul bile satın almama gibi bir prensibim var. Finansal özgürlüğüme bu prensibim sayesinde kavuştuğumdan dolayı istesem şuan birçok gayrimenkul alabilme imkanım olmasına rağmen prensibime ölene dek sadık kalmayı ve onu çiğnememeyi düşünüyorum.
    Hemen likite dönüşebilen nitelikteki yatırımları tercih ediyorum.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu ikinci ihtimal icin her zaman %100 maldayim...

Ihtimal gerceklesirse millet mal alabilmek icin biribirini ezer benden soylemesi..

Ihtimalin ihtimali daha ufukta belirdigi anda almak isteyenler icin cok gec olacaktir..

Para kazanmak icin belli bir risk almak gerekiyor..

Biraz argo olacak ama ne kaa ekmek o kaa kofte

Oyle ben yatayim param fayisde para kazansin, boyle bir dunya yok, keske olsaydi ama uzun zamandir yok..

Syg,
    Buralarda pek değişiklik yok. Takım tutar gibi parti tutuyorlar. Netice çok çantada keklik değil

3. Bu 300 kuralı biraz zor 5000 TL için 1,5 milyonluk para lazım bu da bu devir de biraz zor gibi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,133
     Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Hem yaz hem kış egenin Turistik bir ilçesinde deniz kenarında kiralık müstakil bir evde yaşıyoruz. Değil yazlık, kışlık gayrimenkul bile satın almama gibi bir prensibim var. Finansal özgürlüğüme bu prensibim sayesinde kavuştuğumdan dolayı istesem şuan birçok gayrimenkul alabilme imkanım olmasına rağmen prensibime ölene dek sadık kalmayı ve onu çiğnememeyi düşünüyorum.
    Hemen likite dönüşebilen nitelikteki yatırımları tercih ediyorum.
    Sizin yasam tarzinizi begeniyorum..

Ben de ayni sekilde yapmaya calisiyorum yillardir..

Bir tek oturdugum ev kendimin..

Gerisi hep finansal yatirim cogunlukla borsa..

Egitimden taviz vermem..

Ister pahali olsun ister ucuz...

Kendim gibi 2 tane yabanci dili universite seviyesinde okur, yazar, anlar ve konusur benim cocuklarim..

Bu cok onemli idi benim icin ve o sekilde yetismelerini sagladim.

Tabii ucuz olmadi.

Temettu hisselerinden onlarin da ayri portfoyleri var..

Ve yaslarina gore oldukca da iyi seviyedeler..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Erken seçim olacağını düşünmüyorum. Hatta seçim zamanında yapılsın ona bile şükür derim.
    O yüzden temettü yatırımlarımda acele etmiyorum. O gün gelene kadar her gün tl faizinden elde ettiğim gelirlerimle temettü yatırımına devam ediyorum. Fiyat düşmüş çıkmış bakmıyorum bile.. Hatta borsanın düşmesine daha çok seviniyorum bile..
    Fiyat düşerse daha çok hisse alıyorum çıkarsa daha az alıyorum. Temettü yatırımlarım küçük çocuğumun geleceğine yatırım olduğu için vadem çok uzun. Onu özel okula gönderebilirdim ama özel okula inanmıyorum, devlet okuluna gönderiyorum özel okulun para tuzağı olduğunu düşünüyorum. Özel okula vereceğim parayla çocuğuma temettü hisseleri alıyorum. Aslına bakılırsa ben Ivan Illıch gibi "Okulsuz Toplum" felsefesine inanıyorum ama o konuya toplum henüz hazır değil maalesef... Neyse çocuğum büyüdüğünde bana dua edeceğine eminim. Gelecekte en iyi okullarda okuyanlar bile işsiz kalacak. Yapay zeka varken insanlara gerek kalmayacak. O yüzden Çocuklarınıza ne kadar çok varlık bırakırsanız o kadar iyi onlar için.

--------
    Yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim olup, Asla Yatırım Tavsiyesi değildir.
    Özel okul konusuna katılıyorum.Okulsuz Toplum konusuna katılmıyorum.en iyi okullarda okuyanların bile işsiz kalacak sözünüze katılmıyorum. Çünkü bugün bile en iyi okullarda okuyanlar işsiz. Çocuklara çok varlık bırakma konusuna katılıyorum. İyi günler

Okuyupta nolucak diyenler hakki cikti.hayat unv.mezunuyum diyenler kazandi.yandaslik zirveye cikti.matematikten sifir çekenler bile unv yerlestiriliyor.diplomalar duvarda.Elon Musk marsa uzay gemisi gönderiyor.
    Son düzenleme : blue70; 25-08-2021 saat: 19:34.

7. Bill Gates de üniversite terk

Üniversiteler lise mezunu patronlara kalifiye eleman yetiştirme merkezleri.

Çok kafası basan çocuğa iş kurup vereceksin (üniye yedirilecek para ile), daha az basanını üniversiteye, en az basanını da kaportacıya.

Bizler risk almayi sevmeyiz.oysa batida risk almak bir kultur.bir kizi bile dansa kaldırmak risk.risk almak icin tecrube+ bilgi lazim.elon musk hem risk aldi.hem cok calisti hemde unv.mezunu.(fizik)

Sayfa 134/1006 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •