Sayfa 156/1001 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256656 ... SonSon
Arama sonucu : 8008 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXI

1. Vergi kaçaklarını tespit ederken yapay zeka kullanıyorlarmış...

Tey tey tey

Bizim mahallede esnaflar çay maden suyu söylüyorlar, sohbet ediyoruz zaman zaman geçerken sesleniyorlar. Birisi yeni inşaata başlayacak, laf arasında hesap kitap yaparken söyledi (geçen sene filan) ayda 65 bin TL net karı varmış, bu sene de 150 filandır herhalde, mekanda çalışan aile bireyleri de asgari ücretli görünüyor, vergi ne diye baktım, nerdeyse zero...

3 yılda bir araba değiştiriyorlar vergi vermemek için, nasılsa işte hesabı kitabı, oradan da vuruyorlar mala. Geçen karşıdaki esnaf hayvani bir pikap almış, full donanım, dedi nasıl bak bakalım beğenecek misin, bi lastik var mübarek otoyoldaki orta bariyeri aşacak nerdeyse....Dedim hafta sonu domuz avına gidiyorsunuz sanırım arkadaşlarla. Dedi yoo, ben seviyorum böyle arabaları, ee vergiden düşünce tabi, ballı kaymaklı oluyor.

Demem o ki, bu yapay zeka, iki ayak üstüne dikilip de, Robocop gibi sokak sokak cadde cadde dolaşmadıktan gayri zor tespit eder vergi kaçağını.

Memleket ekonomisinin direk yarısı kayıt dışı...

İşsizlik verisi yanlış, istihdam verisi yanlış, enflasyon yanlış, deflatör yanlış...milyonlarca insan kayıt dışı asgari ücretin altına çalışıyor, kimisi asgari ücret görünüyor, 3-4 bin TL sini elden geri teslim ediyor. Ne olduğunu bilen yok.

Düzenin adı Kara Düzen...-mış gibi ekonominin -mış gibi borsası....ver mehteri...

2.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Artık herkes borsacı. Maşallah yakında ne olur. Herkes zengin olursa vergi alınsın dıj ve iç borçlar ödensin.
    bende yakında benim dükkanı halka arz edecegim...ayçiçekyağına endeksli...lotbaşı 1tnk yağa denk gelececek şekilde...ayçiçek yağı 750 mi oldu senin hissende 750 olacak...seneye de 1500 olursa hissende 1500 olacak birde senede %10 da temettu verecegim..tutarmı acaba ... üfff kazanca bak yaww ...

3. Çevir kazı yanmasın...aman kız uyanmasın.

Ülkecek rezerv hesaplıyoruz takip ediyoruz ...sını satayım.

Rezerv arttıracaz dediler, şimdi de aldıkları geri verdiler.

Yarın Allah bilir yeter bu kadar faizleri indiriyoruz derler mi

4. uzun zamandir ilk defa bu kadar dusuk makas gordum

....

Mehmet Şimşek : Merkez Bankası’nın seviye hedefi gözeterek rezerv satışı ile kura müdahale ettiği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.

Hazine ve Merkez Bankası olarak sermaye piyasalarını ve TL enstrümanlarını geliştirmek ve cazip kılmak adına çalışmalarımıza yoğun şekilde devam etmekteyiz.

Zaman içinde bütün sorunların üstesinden geleceğiz.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

KKM cileri bu işten vazgeçirene kadar doları baskı altında tutacaklar...Bence bu süreç başarılı olursa istedikleri gibi oynayacaklar ;
    Arjantin örneği adamların masada duruyor..KKM kalktı dese başka bir evre dönemi başlıyor dolayısıyla bu para dövize dönmeden TRY de kalarak şek,lde borsa veya faize kaydırmaya çalışıyorlar....

Maaşlı kesim den memurlara %100 zam da verdiler...

Asgari ücret 600 usd

Esnaf %500 karla çalışıyor ...Keyfi yerinde

Geriye Emekli kalıyor ,Emekliyi diksen sesi çıkmıyor .... Misal 7500 maaşı olan 80 yaşındaki tanıdık hergün küfrediyordu ; Çocuklar baktı olmuyor babanın tüm masraflarını üstlendiler ,şimdi adam küfür etmeyi bıraktı maaşı öğlen lokantada eziyor

Bakalım başarılı olacaklar mı

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Mehmet Şimşek : Merkez Bankası’nın seviye hedefi gözeterek rezerv satışı ile kura müdahale ettiği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.

Hazine ve Merkez Bankası olarak sermaye piyasalarını ve TL enstrümanlarını geliştirmek ve cazip kılmak adına çalışmalarımıza yoğun şekilde devam etmekteyiz.

Zaman içinde bütün sorunların üstesinden geleceğiz.
    Valla adam haklı,hedef gözeterek satma yok,allah ne verdiyse yöntemi şeedildiğinden,o konuda haklı.

8. @heval

Emeklinin sesi çıkmaz,

Ama az ama çok maaşlar her ay yatıyor mu ?

EVET

Kemer sıkma önlemleri gerekçe gösterilerek maaşlarında kesinti yapılıyor mu ?

HAYIR

Sayfa 156/1001 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •