Sayfa 243/637 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 1,937 - 1,944 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,339
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Rapor için teşekkürler, şirketler kısmını okudum ancak makro kısma daha detaylı okumak için sonraya bıraktım.

Blogdan paylaştığınız yazılarda da en temel okunması gereken malum grup ile olan tecrübeniz bence, ilk iki kriterin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor.
    Demek o yaziyi da buldunuz okudunuz.

Yazinin ozunu de annamissiniz..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    Evet, bu işe başlamadan önce ve hala okuyabildiğim kadar şey okumaya çalışıyorum. Çünkü bir yanda finans teorisi olsa da öte tarafta pratik, tecrübe ve yaşanmışlıklar var.

araba bence de artık lüks oldu. kapının önünde bile dursa orta segment 10 yaşından küçük bir arabanın yıllık ortalama 3-4 bin lira masrafı çıkıyor. ortalama bir beyaz yakalı 1 ay çalışarak 1 yıl arabayı kapının önünde yatırma hakkına sahip oluyor.

tabii toplu taşıma da çok sıkıntılı ama mecbur kalınca taksi bile kullansak çok daha tasarruflu oluyor. ihtiyaçtan ziyade hobi olarak ilgilenenler tabii kolay vazgeçemez arabasından.

hükümetimiz yol köprü yaptık ama sakın araba kullanmayın diyor. bize de söz dinlemek düşüyor. olmadı pisiklete bineriz. bizim orda cin arabası derler.

dudu abi sabahki rapora genel olarak baktım. tuttuğum hisse kısımlarını dikkatlice okudum. çok iyi bir rapor. şirket detaylarına da son derece hakimler. eline sağlık.

iyi pazarlar cümleten.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    yazıyı burda da belirtmeniz mümkün mü?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,339
     Alıntı Originally Posted by topalördek Yazıyı Oku
    yazıyı burda da belirtmeniz mümkün mü?
    http://uzunvadeyatirim.blogspot.com....syonu.html?m=1
    Yaziyi blog sahibi benim anlatimima gore kaleme almis.
    Hatalar ve cumle dusuklukleri icin ozur dilerim.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,339
     Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    araba bence de artık lüks oldu. kapının önünde bile dursa orta segment 10 yaşından küçük bir arabanın yıllık ortalama 3-4 bin lira masrafı çıkıyor. ortalama bir beyaz yakalı 1 ay çalışarak 1 yıl arabayı kapının önünde yatırma hakkına sahip oluyor.

tabii toplu taşıma da çok sıkıntılı ama mecbur kalınca taksi bile kullansak çok daha tasarruflu oluyor. ihtiyaçtan ziyade hobi olarak ilgilenenler tabii kolay vazgeçemez arabasından.

hükümetimiz yol köprü yaptık ama sakın araba kullanmayın diyor. bize de söz dinlemek düşüyor. olmadı pisiklete bineriz. bizim orda cin arabası derler.

dudu abi sabahki rapora genel olarak baktım. tuttuğum hisse kısımlarını dikkatlice okudum. çok iyi bir rapor. şirket detaylarına da son derece hakimler. eline sağlık.

iyi pazarlar cümleten.
    Ben de raporu indirip masaustune kayit ettim ileride tekrar bakmak icin.
    Syg,

7. Düzenli ortalama yüzde 7 yada 8 temettü veren kurumsallaşmis şirketlerin temettu harici reel getiri lerine örnekler verebilirmisiniz? Bu nasıl. Hesaplanır ? Teşekkürler

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Araba kısmında çok yazılıp çizilmiş ama beyaz yaka işin atlanan bir faktör var. Evli beyaz yakaların çoğunda iki taraf da çalışır. Çocuk olunca bunun kreşi okulu vs var. Servis parası nerden baksanız 200-300 lira bu da yılda arabanın yakıt hariç diğer masrafları kadar ediyor zaten. Evli ve çocuklu olup da imkan varken araba almamak çok da mantıklı gelmiyor bana. Özellikle çocukla toplu taşıma konforu bir yana bıraksak bile güvenli değil. Ayrıca, özellikle Ankara'da toplu taşıma oldukça kötü.

Sayfa 243/637 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •