Sayfa 564/1032 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574614664 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 4,505 - 4,512 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Küçük büyük tüm borsacıların başına çok sık gelen bir olay vardır:
    Ne zaman hisse alsalar, aldıkları hissenin onlar alır almaz düşmeye başladığından yakınırlar. Benzer şekilde; ne zaman hisse satsalar, sattıkları hissenin onlar satar satmaz çıkışa geçtiğinden yakınırlar. Peki, bu durum neden ortaya çıkıyor dersiniz? Kiminle konuşursanız konuşun bu tür olayların başlarına çok sık geldiğini söyleyecektir.
    Benim hep basima gelen olaydir.galiba beni takip ediyorlar diye dusunmeye baslamistim bi ara

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Küçük büyük tüm borsacıların başına çok sık gelen bir olay vardır:
    Ne zaman hisse alsalar, aldıkları hissenin onlar alır almaz düşmeye başladığından yakınırlar. Benzer şekilde; ne zaman hisse satsalar, sattıkları hissenin onlar satar satmaz çıkışa geçtiğinden yakınırlar. Peki, bu durum neden ortaya çıkıyor dersiniz? Kiminle konuşursanız konuşun bu tür olayların başlarına çok sık geldiğini söyleyecektir.
     Alıntı Originally Posted by qumarbazz Yazıyı Oku
    Benim hep basima gelen olaydir.galiba beni takip ediyorlar diye dusunmeye baslamistim bi ara

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu yakınmayı yapanlar sadece ve sadece küçük yatırımcılar olmakla birlikte volatil hisselere özgü tamamen psikolojik durumdur, hem de kesin, zaten hareketli olan hisse, alım ve satım zamanları da büyük bir olasılıkla tam tersi hareketi yapacaktır, sabırsızca anlık kazanç peşinde olan hemen durumu ben aldım düştü, ben sattım çıktı düşüncesiyle kafasındaki işlem emri veren mekanizmasına hesap sorar.

Yine ciliz. Bakalim ne bekliyor.

4. BİRAZDA GÜLELİM EĞLENELİM KAS KAS... NEREYE KADAR

https://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/...cagim-2638417/

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    istatistiklere baktığımızda bu tür stratejilerin genellikle olumlu sonuç vermediğini görüyoruz Hocam, 7 Ağustostan bu yana 13.5 aydır satış yiyip duran bir kağıttan çıkan birisi muhtemelen en düşük seviyeden çıkmış oluyor demektir, tabii bu dediklerimi Allah'ın emri olarak algılamayın, sadece istatistiksel bağlamda konuşuyorum, belki de böyle yapmanız sizin için tam tersine oldukça hayırlı da olabilir, karar size aittir,
    Evet biliyorum benzer şekilde hissenin 15 liradan %60 üzerinde düşmesi de istatistik olarak pek mümkün değildi, tarihinde yoktu böyle bir düşüş, ama oldu.
    Siz yanlış hatırlamıyorsam düşüşün altıncı ayından beridir artık düşüşün sonudur satışlar bitmiş olmalıdır diye yazıyorsunuz ama gördüğümüz üzere daha bitmedi. Bu dip seviye civarında da aylarca yıllarca sürünebilir pekala.
    Hisse olağanüstü işler yapıyor maalesef.

Neyse moral bozmaya gerek yok, zarar etmeye hiç hevesli değilim, sadece hissenin çıkış potansiyeli arada geçen sürede epey törpülendi ve diğer bankalar da cazip hale geldi, bunları da gözönünde bulundurmak lazım, halkbanktan daha iyi bir fırsat olduğuna inanırsam geçerim.

Sn. 666'nın da yazdığı gibi taşıma maliyetinin katlanması da diğer bir etken, böyle bir artışı kimse bilemezdi, bu tür enflasyonist ortamda uzun vade yatırım çok zor, tuttukça zarar ediyoruz.

6. BDDK/AKBEN: EMLAK BANKASI MODELİ ÜZERİNDE CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR, SONRA AÇIKLAYACAĞIZ

Daha evvel emlak bankası ekgyo ve halkb üçgeninden bahsettim idi..
    Pek dikkat edilmedi ama halkb yatırımcıları bunun üzerine kafa yormaları gerek diye düşünüyorum!!

Sayfa 564/1032 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574614664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •