Sayfa 574/1002 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 4,585 - 4,592 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Merkez Bankası Ağırlıklı Ortalama Fonlama Maliyeti %13.40 (Önceki %13.08)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Oturduğunuz bölge zemini veya binada sıkıntı olabilir. 7.2 ve 7.4 ü yerinde ve yerine çok yakın bir yerde yaşayan birisi olarak yazıyorum. İnanılmazdı.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sayın Jas,konunun uzmanı değilim ancak okuduğum kadarıyla depremin ölçümü tek başına yeterli değilmiş,örneğin aynı şiddette 2 depremden yüzeye daha yakın oluşan çok daha fazla hasar vs oluşturuyormuş.

99 depreminde Bandırma da izindeydim,ailemin evi eski müteahhit yapılarındandı ve yüzey eski dere yatağı buna rağmen 2014 haziranında Edirne de yaşadığımız merkezi Bozcaada olduğu söylenen ve ölçeği 6.00 açıklanan deprem daha sarsıcıydı bizim için..belki zemine yakınlık,fay kırığının yönü vb,bulunulan bölgede depremin hasarını daha fazla veya az yaşanmasına neden oluyordur.

3.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Her nokta kilitli.
    Teşekkür ederim bilgi için Sayın News. Tünel de kapatılmış. Geri döndüm.

Kusuru bakmayın yeni gördüm. Umarım sorunsuz ulaşmışsınızdır.

5. Valilik açıkladı, Izmir'e girişler yasaklanmış..

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Jas,konunun uzmanı değilim ancak okuduğum kadarıyla depremin ölçümü tek başına yeterli değilmiş,örneğin aynı şiddette 2 depremden yüzeye daha yakın oluşan çok daha fazla hasar vs oluşturuyormuş.

99 depreminde Bandırma da izindeydim,ailemin evi eski müteahhit yapılarındandı ve yüzey eski dere yatağı buna rağmen 2014 haziranında Edirne de yaşadığımız merkezi Bozcaada olduğu söylenen ve ölçeği 6.00 açıklanan deprem daha sarsıcıydı bizim için..belki zemine yakınlık,fay kırığının yönü vb,bulunulan bölgede depremin hasarını daha fazla veya az yaşanmasına neden oluyordur.
    Ben hayattımda böyle deprem yaşamadım. Depremde iki türlü psikoloji vardır. Kocaeli depremini yaşıyanlar deprem devam ettikçe korkuya kapılır işin gideceği yeri bilir. Bizim gibiler deprem sürdükçe biteceğini düşünür zira bugüne kadar hep bitmiştir. İşte izmirliler için artık bu eşik değişti.
    Zemin ve depremin yönü önemli zira bina dalga yönüne göre salınım gösteriyor. Devamımda binanın yapı kalitesi önemli arz ediyor. en son japon depremindeki videoları izlerseniz sıvılaşma nedeniyle bildiğiniz zeminden su kaynıyor.

https://youtu.be/FWhRS_iI-A8

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Kusuru bakmayın yeni gördüm. Umarım sorunsuz ulaşmışsınızdır.
    Sayın Egeli tünel kapatıldığı için geri döndüm.
    Sayın Başkara il girişinin kapatıldığını yazmış. İyi ki devam etmemişim.
    4 arkadaş(1981'de başlayan dostluk) yılda 5 gün buluşuyorduk. Bu yılın 5.buluşması için yola çıkacaktım.

8. orman bakanının kurtarma ekibine müdahale edip görevlinin elinden telefonu alarak enkaz altındaki kişiyle görüşmesini her TC vatandaşı utançla izlemeli..

Sayfa 574/1002 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •