Sayfa 912/1006 İlkİlk ... 412812862902910911912913914922962 ... SonSon
Arama sonucu : 8043 madde; 7,289 - 7,296 arası.

Konu: Vob 24

1. Makas 250 ye düştü teorikçi abiler ne der bu duruma
    Gecen vade son 10 güne girerken 1400 civarını
    Bu makas 2600 iken eksi makas bile göreceğiz demistim ;)

2. günaydın millet.

nasıl gidiyor?
    Yazdıklarımdan sorumlu değilim.

3.  Alıntı Originally Posted by istinyeli Yazıyı Oku
    günaydın millet.

nasıl gidiyor?
    Yağmur ☔ nedeniyle düşüş bekleniyor

Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    Sn. Deniz, dün gelmeyen talep bugün gelir mi? Talebin ne kadarı karşılanacak, faiz ne olacak elbette önemli ama sizin de belirttiğiniz gibi dün adamlar öğrenmiş satan satmış benim anladığım. Yani bugünkü olası olumsuzluk da fiyatların içine yansımış, adamlar dünden peşinen bugünü de satmışlar.

Ben hisse shortlarımı kapattım, yine de izleyelim, herşey olabilir.
    Böyle durumlar 2001 krizinden önce her hazine ihalesinde yaşanırdı,bütün piyasa yüreği ağzında hazine ihalesine talep gelecek mi diye ihale sonuçlarını beklerdi,uzun bir zaman aralığından sonra böyle bir durumu yeniden yaşıyoruz.İşsizlik fonu gibi büyük kamu alıcıları cephanelerini dün büyük ölçüde harcadılar,yabancılardan da talep yok,normal olarak bugün de öyle hazinenin talebini karşılayacak bir talep gelmesi zor,bankalar Bankalar Birliği başkanının söylediği gibi KGF kredileriyle büyük ölçüde fonlarını kullandılar ancak yarın ki itfada tahsilat yapacak bankalar yeniden alabilirler ama piyasa yorumcuları bugün yapılacak tahvil yenilemesinin önemli bir kısmının da yabancılara olduğunu ifade ediyorlar.Eski dönemlerde böyle sıkıntılı günlerde telefonun başına geçip ,hazine müsteşarı banka genel müdürlerini,hazineden sorumlu bakan da banka patronlarını arayıp Ariston'un deyimiyle ''hepimiz aynı gemideyiz'' deyip ihaleye ilgi talep ederdi,bankalarda tahvil alabilecek yeterince fon olmasa bile merkez bankasından bankalara her türlü desteğin verileceği ,bankaların fonlanacağı vaat edilirdi.Eğer bugün talep çok düşük gelirse yine aynı yola başvurup,bir şekilde hedefe yakın borçlanmayı yaparlar diye tahmin ediyorum ama bu arada faizler de muhtemelen biraz daha artar.

5. Dünkü satışlar ihale sonucu açıklanmadan başlıyor, ihale sonucu da geç açıklanıyor, ihale sonucu kamuya açıklanmadan öğrenen de sonra öğrenen de satıyor. (Bugunkü olumsuz beklenti de satılıyor bana göre.)

Böyle durumlarda sonuçların piyasaya açıklanmadan sızmaması mümkün değil..

6.  Alıntı Originally Posted by Drej Yazıyı Oku
    Yağmur ☔ nedeniyle düşüş bekleniyor
    Burada hava günlük güneşlik,

nerde yağmur yağıyor?

Yazdıklarımdan sorumlu değilim.

7.  Alıntı Originally Posted by kandyba01 Yazıyı Oku
    buradan tüm ky kardeşlerime tavsiyem.

borsa 3cent5cent çok ucuz laflarına inanmayın koca bir ya-lan-dır.

borsa = eregli tuprs kchol toas isctr gibi 7-8 kağıttır endeksin geri kalanı figürandır

şuan bu kağıtların büyük kısmı dolar bazlı eski zirvelerine göre bir hayli yüksek zirvede yukarı marj artık yok en fazla 8-10bin puan daha gider boğa tuzağı kurarlar

borsa 150 bin 200bin olacak çif sıfır atılacak vs bu hikayelere kulaklarınızı kapatın.

borsada en büyük müşteri her zaman sizin inanmak istemediğiniz ky dir yani halktır.

spot30 da iç dinamiklere göre hedef 90 küresel bir harekette 55-60 bindir.

saygılar.

YTD.
    spot30 da kafadan 15bin puan köpük var.

düzeltme olduğu zaman köpüğün üstüne koya koya verecekler.

8.  Alıntı Originally Posted by istinyeli Yazıyı Oku
    Burada hava günlük güneşlik,

nerde yağmur yağıyor?

İstinye'de 😏

Sayfa 912/1006 İlkİlk ... 412812862902910911912913914922962 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz