Sayfa 158/851 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon
Arama sonucu : 6805 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

1. Karton un şuanki fiyatının 4.60 tl olduğunu düşünelim...(100 bedelsiz hali) dolaşımdaki lot sayısı da 550 bin böşünmemiş, 55 milyon bölünmüş varsayalım... 100 bedelsiz de bile sığ tahtadır. Alır 20 TL ye götürürsün, kimse yadırgamaz. Çok örneği var çünkü, karlılığına görede gider normalde. Ama cin ünal bu nalıncı keseri gibi hep kendine yontar. Kefenin cebi yok ünaaaaallll... Bi bez parçası ile gidiyon öbür tarafa... Çok beddua alıyon unutma! Tabi inancın varsa!

2. Biri bez bağlasın şu ünal ın altına. Kokutacak gibi... kademeler bomboş.. insan biraz onurlu olur, kendine laf söyletmez.. Ama eski spek olunca demekki onur monur hikaye...Bu borsada şimdiye kadar 2 onurlu şirketle tanıştım... Bu kadar. Birincisi BSHEV kottan çıkacak 135 TL çıkış fiyatı. Yanlış hatırlamıyorsam şirket yetkilileri açıklama yaptı benim şirketimin değeri 135 değil 165 TL dedi ve halktan 165 TL ye( yanlış hatırlamıyorsam rakamı) hisselerini aldı gitti. Diğeri de EGEEN patronu. Kağıdın borsadaki fiyatı 20 TL iken açıklama yaptı, 500 TL ye kadar alıcıyım diye. Bizim sümüklüböcek ne yaptı? Sırf milleti söğüşlemek için yıllardır bedelsiz havucunu gösterdi durdu kansız. Süt içeceğim diye ineği kesemezmiş... Agaaaa inek yaşlandı.. Sende öyle ünaaallll. Toprak seni almayacakkkkk.Yazıklar olsun....
    Son düzenleme : felix35; 15-05-2020 saat: 16:52.

3. Patron şanslı fiyat pahalı olduğu için küçük yatırımcı alım satımlarda gerekli mesajı veremiyor.yoksa ky ona tahta üzerinde çok ince ince mesaj gönderirdi.

OLMIP bilanço gelmiş.Geçmişte ortaklardı lakin korana buna yaramamış.

Aynı ürün bazında üretim yapmıyorlar lakin patron zihniyeti işte.

YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

5. Senet normalde F/K olarak pahalı görünüyor.F/K'ya göre doğru.Ama hangi F/K? 2019 F/K'sı.
    Peki ama bundan sonraki yıllarda F/K 'nın ne olacağını bilen var mı?
    Benim işim geçen yılın F/K sı değil.Ben 438.660 metrekare üzerine İzmit'in en müstesna yerine kurulmuş,bütün yatırımlarını tamamlamış,modası geçmeyen ürün üreten ve günden güne talebi artan bir modern fabrikadan bahsediyorum.Ve bugünkü piyasa değeri dolar olarak sadece 188 milyon dolar. Oysa benim fabrikaya biçtiğim yeniden kurulma değeri asgari 350 milyon dolar.Yani şu anki değerin iki katı.

Küçük bir araştırma yaptım ve tesadüf tam bizim Kartonsan'ın bitişiğinde 48.683 metrekare arsanın satılık olduğunu ve arsa birim metrekare fiyatının 1316 TL olduğunu gördüm.Buna göre Kartonsan'ın 438.660 metrekare arsa değeri 577 milyon TL dir. Bir de 101.270 metrekare kapalı alan inşaatı ve içindeki tesis maliyetini düşünün.
    İşte bu yüzden kimse F/K ya göre fiyat pahalı dememeli.Gerçeğe göre fiyat biçilmeli.
    Son düzenleme : behzat; 16-05-2020 saat: 16:56.

6.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Senet normalde F/K olarak pahalı görünüyor.F/K'ya göre doğru.Ama hangi F/K? 2019 F/K'sı.
    Peki ama bundan sonraki yıllarda F/K 'nın ne olacağını bilen var mı?
    Benim işim geçen yılın F/K sı değil.Ben 438.660 metrekare üzerine İzmit'in en müstesna yerine kurulmuş,bütün yatırımlarını tamamlamış,modası geçmeyen ürün üreten ve günden güne talebi artan bir modern fabrikadan bahsediyorum.Ve bugünkü piyasa değeri dolar olarak sadece 188 milyon dolar. Oysa benim fabrikaya biçtiğim yeniden kurulma değeri asgari 500 milyon dolar.Yani şu anki değerin 3 katı.
    Hesabımı buna göre yapıyorum.
    Bence bu patron bu mantalitesini değiştirmeden siz yine de böyle hesaplara pek girmeyin. Şirketin ederi hakkında kimse söylediklerinizin aksini iddia edemez zaten, sorun orada değil. Sorun patronun şirketinin değerinin düşük kalmasını istiyor oluşunda. Tercihi bu yönde. 2017 de karını 20 milyondan 120 milyona çıkardığında ne olduysa bu sene de o olacak malesef. Bu hisse bedelsiz vermeden işin değer kısmı asla ön plana çıkmayacak. Geçen sene ki genel kurulda patronun tutanaklara geçen sözlerini okudum ve açık açık bedelsiz vermeyeceğiz sözlerine denk gelen cümlelerini görünce anladım ki bu adamlar devletin bir zorlaması olmadıkça bu sermayeye hiç dokunmayacaklar. Maalesef durum bu.

7. Sayın Behzat öncelikle sizin gibi değerli bir abimiz ve üstadımızın verdiği çok kıymetli bilgiler için teşekkür ediyorum lakin bu hisse de daha doğrusu bu patronla değil o arazinin değeri 188 milyon dolar milyar dolarla da etse adam istemedikten sonra maalesef kağıt yürümüyor..Bu hisse bedelsiz verdikten sonra oda yüksek bir oran çünkü diğer türlü bir önemi olmaz tahtası sığlıktan kurtulduktan sonra alınır ben öyle düşünüyorum..Gelecek bilançoyu türlü oyunlarla kuşa çevirmezlerse 500 taban yapıp 550 civarı bir yere yerleşir diye düşünüyorum bakalım yaşayıp göreceğiz..

8.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Bence bu patron bu mantalitesini değiştirmeden siz yine de böyle hesaplara pek girmeyin. Şirketin ederi hakkında kimse söylediklerinizin aksini iddia edemez zaten, sorun orada değil. Sorun patronun şirketinin değerinin düşük kalmasını istiyor oluşunda. Tercihi bu yönde. 2017 de karını 20 milyondan 120 milyona çıkardığında ne olduysa bu sene de o olacak malesef. Bu hisse bedelsiz vermeden işin değer kısmı asla ön plana çıkmayacak. Geçen sene ki genel kurulda patronun tutanaklara geçen sözlerini okudum ve açık açık bedelsiz vermeyeceğiz sözlerine denk gelen cümlelerini görünce anladım ki bu adamlar devletin bir zorlaması olmadıkça bu sermayeye hiç dokunmayacaklar. Maalesef durum bu.
    Aynı fikirdeyim bedelsiz dışında bu kağıt sıradan bir kağıt olmak dışında hiç bir işe yaramaz..Yabancılar özellikle de kurumsal yabancılar böyle sığ tahtalara gelmez Ünal da herhalde bunu istiyor yani tahtasına kimseyi istemiyor olsa ki sermaye artırmıyor..

Sayfa 158/851 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •