Sayfa 489/1195 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 3,905 - 3,912 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Bu şahısın 5 maaş alıyorlar yazısını paylaşmışım guya beni hakim suçlu buldu idari para cezası,avukat parası ve 5 sene gözetimlen serbest kaldım,üstelik sahısın yazısını aktrol paylasım yapmıs milleti tuzaga çekmek için,çogu benim gibi yargılanmış,bunu özgür özel belirtti,yani tepedekilere söz yok,onlar yasalarca korunuyor,yasalar masumlara karşı,bu en bariz örneği,özdil iyi özetlemiş,işin tuhafı,haksızlığı paylaştığın an suçlusun,o yazılanlara hakimler,savcılar es geçiyor,sebep iktidar incinmesin,öyleya iddianemede belirtiyor,hükümeti yıkmaya teşebbüs,halkı isyana,nümayise sevk etmek,osman kavalada bu yüzden masum suçlu,bu sahısı suçlu göstermek için devamlı hakim deistirdiler,devamlı derim,iktidar ne kadar suçluysa,seçenlerde suçlıudur
    Gecmis olsun. Boyle seylerle ugrasmak zorunda olmadigim yerlerde yasamak cok guzel.

Birsey soracagim.

Ben dusunce ozgurlugu olan ulkelerde yasiyorum (BAE haric). Yazdiklarim bulundugum yerlerde suc teskil etmiyor.

Forum da ABD sunucularinda oldugu icin ABD yargisina bagli, Turkiye'ye degil. (Turk yargisi forumu bloklama kartini kullanarak istedigine erisebilir o baska).

Hukukta zaman ve mekan temel kaideler.

Bu durumda benim suc isledigim nasil ispat edilebilir?

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Gecmis olsun. Boyle seylerle ugrasmak zorunda olmadigim yerlerde yasamak cok guzel.

Birsey soracagim.

Ben dusunce ozgurlugu olan ulkelerde yasiyorum (BAE haric). Yazdiklarim bulundugum yerlerde suc teskil etmiyor.

Forum da ABD sunucularinda oldugu icin ABD yargisina bagli, Turkiye'ye degil. (Turk yargisi forumu bloklama kartini kullanarak istedigine erisebilir o baska).

Hukukta zaman ve mekan temel kaideler.

Bu durumda benim suc isledigim nasil ispat edilebilir?
    Eger sizin dediginiz dogru olsaydi yani hisse.net in kullandigi server amerikada o zaman turkiye degil amerika hukuku uygulanir kurali dogru olsaydi refa baba ya ceza kesilmezdi

Demekki o kural dogru degil

Bir süredir yoğun bakımda bulunan gazeteci Hıncal Uluç, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4.  Alıntı Originally Posted by 3520 Yazıyı Oku

Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Eger sizin dediginiz dogru olsaydi yani hisse.net in kullandigi server amerikada o zaman turkiye degil amerika hukuku uygulanir kurali dogru olsaydi refa baba ya ceza kesilmezdi

Demekki o kural dogru degil
    Dedigim dogru. Jurisdiction. Fiziksel olarak nerde ise oranin kanunu. Twitter'den alamiyorlar mesela. Arkadaslarimiz Seychelles'e, Isle of Man'e kuruyor ABD bulasamasin diye.

Site yonetimi vermezse siteye erisimi engellerler, onlarin pesine duserler diktatorluklerde.

Sonuc olarak benim demek istedigim fiziksel olarak orda degilim, bulundugum yerde suc teskil etmiyor, sunucunun bulundugu yerde de suc teskil etmiyor... sucum neymis peki???

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,858
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Bir süredir yoğun bakımda bulunan gazeteci Hıncal Uluç, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
    Sezen cenazeye katılır mı? Merak ediyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Dedigim dogru. Jurisdiction. Fiziksel olarak nerde ise oranin kanunu. Twitter'den alamiyorlar mesela. Arkadaslarimiz Seychelles'e, Isle of Man'e kuruyor ABD bulasamasin diye.

Site yonetimi vermezse siteye erisimi engellerler, onlarin pesine duserler diktatorluklerde.

Sonuc olarak benim demek istedigim fiziksel olarak orda degilim, bulundugum yerde suc teskil etmiyor, sunucunun bulundugu yerde de suc teskil etmiyor... sucum neymis peki???
    Bende diyorumki refababa ya cezayi kesmisler. E nasil kesmisler o zaman?

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Bende diyorumki refababa ya cezayi kesmisler. E nasil kesmisler o zaman?
    Olaya yonetim acisindan bakmiyorum. Turkiye'de kurulu bir sirket Turk kanunlarina uymak zorundadir. Yani kullanici detaylarini verme yukumlulkleri vardir olasi bir suc islendiginde.

Ama kullancii acisindan dedigim gibi. Refaba da Turk IPlerinden ciktigi icin "sozde" sucu Turkiye'den islemis oluyor.
    Son düzenleme : 666; 17-07-2022 saat: 05:08. Sebep: Refaba

Sayfa 489/1195 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •