Sayfa 49/630 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon
Arama sonucu : 5036 madde; 385 - 392 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    Her zarar edene karsi bir kar eden mutlaka vardir

2. Spk 1 günlük kararını hiç olmazsa 10 gün süreyle gözlemlemeyi becerebilseydi, eminim bu tablo oluşmayacaktı. Bu fiyatlardan gerçekten satan babayiğitleri görmüş olacaktık. Böyle dönemlerde hisse talep tarafı olmayacağı açık. Bir arkadaşın dediği gibi, sağ cepten al,sol cebe boşalt. Tekrarladıkça fiyat taban taban gitsin. Korkan namerttir. Elinizden geleni ardınıza koymayın.
    Mutlak otorite; etrafında liyakatli ve onurlu insanları değil, çıkarcı, itaatçi,yalaka ve onursuz insanları toplar. Tarihte hep böyle olmuştur ve sonu hep felaketle bitmiştir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    su anda Hakan'in yapmasi gereklen acil 4 sey var.

1) Deprem bolgesindeki tum illere adam gibi bir yardim: ASAP
    2) %14 Temettunun acilen dagitilmasi
    3) ISCTR hisse geri alimi icin 10 milyar TL ayrilmasi ve geri alimin 2 hafta icerisinde tamamlanmasi
    4) 10 milyar TL ile geri alinan hisse senetlerinin islemlerinin tamamlanmasindan sonra 15.3.2024 yilinda yapilacak bedelsiz hisse dagitiminin ilani

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Bitch kids bu arada ellerinden geleni yapabilir, götleri artik yerse tabi

Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Spk 1 günlük kararını hiç olmazsa 10 gün süreyle gözlemlemeyi becerebilseydi, eminim bu tablo oluşmayacaktı. Bu fiyatlardan gerçekten satan babayiğitleri görmüş olacaktık. Böyle dönemlerde hisse talep tarafı olmayacağı açık. Bir arkadaşın dediği gibi, sağ cepten al,sol cebe boşalt. Tekrarladıkça fiyat taban taban gitsin. Korkan namerttir. Elinizden geleni ardınıza koymayın.
    Mutlak otorite; etrafında liyakatli ve onurlu insanları değil, çıkarcı, itaatçi,yalaka ve onursuz insanları toplar. Tarihte hep böyle olmuştur ve sonu hep felaketle bitmiştir.
    Her taraf kokusmusluk.
    Yapilmasi gereken ilk gun oldugu gibi depoyu kapatmakti ki parasi olan ortada kalsin, mali olan satsin.
    Ben hisseme deprem destegi icin cok mal aldim vereceklerini bile bile. Iyi de karsiladim aslinda.
    Ertesi gun neye hizmet icin actilar belli degil.
    Ya da Pazar gunu kapayacaktin borsayi.
    Fazla kafa yormaya gerek yok boyle seylere. Deve-boyun. Timarhanede bugun.

0.9 F/K'dan islem gorur artik. Kagit 9. Yuh be.

7.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    su anda Hakan'in yapmasi gereklen acil 4 sey var.

1) Deprem bolgesindeki tum illere adam gibi bir yardim: ASAP
    2) %14 Temettunun acilen dagitilmasi
    3) ISCTR hisse geri alimi icin 10 milyar TL ayrilmasi ve geri alimin 2 hafta icerisinde tamamlanmasi
    4) 10 milyar TL ile geri alinan hisse senetlerinin islemlerinin tamamlanmasindan sonra 15.3.2024 yilinda yapilacak bedelsiz hisse dagitiminin ilani
    1 ve 2 belki ama 3 ve 4 şüpheli. %14 temettüden kastın herhalde 61.5x0.14=~9 milyar TL lik bir kar dağıtımı. Öte yandan SPK jargonunda %14 lük temettü hisse başına 14 kuruşa tekabül eder hem de brüt.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

8. (Yenileme) Borsa kapandıktan sonra TEFAS'tan geçen işlemler iptal edildi - bloomberght.com

Borsanın işlemlere kapatılmasının ardından TEFAS üzerinden yapılan hisse fonlarıyla ilişkili işlemler iptal edildi.

Borsada son günlerde yaşanan sert kayıpların ardından Borsa İstanbul yönetimi borsayı kapatma kararı alırken, kapatmanın ardından TEFAS üzerinden devam eden işlemler iptal edildi.

Bloomberg HT'ye konuşan kaynaklar borsada işlemlerin durmasının ardından içinde hisse senedi olan fonların Türkiye Elektronik Fon Dağıtım Platformu (TEFAS) üzerinden yaptığı işlemlerin iptal edildiğini belirtti.

BIST 100 'de deprem afetinin üçüncü gününde yüzde 7'lik kaybın ardından ikinci devre kesici uygulamaya girmiş, sonrasında Borsa İstanbul'un işlemleri durdurduğu açıklaması gelmişti.

Borsadaki şirketlerin 3 günlük piyasa değeri kaybı yaklaşık 800 milyar TL olmuştu. Borsada yaşanan düşük hacimlerin piyasa değeri üzerinde yarattığı tahribat dolayısıyla son zamanlarda piyasada borsanın kapatılmasına yönelik talepler de yükselmişti.

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bloomberght.com/borsa-ka...edildi-2324991
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 49/630 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •