Sayfa 155/568 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255 ... SonSon
Arama sonucu : 4539 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Şimdi bir senaryo yazalım, mantıklı değilse lütfen sizde yazın.

Cemal bey ereğli seven bir aracı kurum yetkilisi. Bundan şüphemiz yok. Bende takip ediyorum, oda beni takip ediyor.

Fakat şu son yaşanan olayı ben tam çözemedim. Cemal bey 2 eylülde senet azaltın dedi, 18 gün sonra bugünde düşüş bekliyoruz dedi. Son 20 günün özeti bu.

Şimdi cemal bey 2 eylülde bunu yazdığında ereğli 28 lira ve sonra 34 lira gördü, endeks ise 3100 den 3700 gördü.

Benim tahminim, ereğli migros bim telekom takip eden bir aracı kurum görevlisi temettü olayı yüzünden endekse bakmaz, peki Cemal bey neden baktı.

Çünkü ona haber geldi, ama haber ters yönde geldi ve belkide tüm kurumlara 3100 endeks gerilecek denildi, bu sırada haberi yapan bir üst akıl endeksi 3700 rakamına götürdü. Keza son 1-2 gündür batan kurumlardan bahsediliyor yada teminat tamamlama sorunlarından. Bilmiyorum biraz komplo teoriside olabilir ama ihtimali var.

Bundan çıkarım şu olmalı. Bu üst akıl 3100 endeks de aracı kurumları dahi ters köşe yaptı, o halde bu düzeltme sonrası ikinci ve daha büyük ters köşeler yaşanabilir.

2. Bir üst akıl var, o üst akıl oturuyor, doları %80 düşürelim, düşürürken de böyle balıklama atlayanlara bir de tokat atalım diyebiliyor mesela... Görünürde, resmiyette olmasa da, her türlü arka kapı senaryoları uygulanıyor...

O üst akıl için 2023 seçimleri ölüm kalım meselesi, para dolara mı gitsin borsaya gitmesin de? Borsamız aynı zamanda muthiş ekonomimizin göstergesi değil mi?

Daha dün en büyük üst akıl ne dedi, dış güçler %8 enflasyon ile sarsılıyor, biz %80 ile ayaktayız

Adamların borsası çökse de bizimkini çöktürtmeyecekler, en azından seçimleri kaybedene kadar bu böyle... Bunu istedikleri için bu olmayacak, mecbur oldukları için olacak...

Zira Bono çıkartacaklardı, her şey hazırdı ama baktılar borsa bozulacak, bunu istemediler, sonra geri adım atmamak için GES diye anlamsız bir şey çıktı, o konu da öyle kapandı... GES' den bir daha da hiç bahsedilmedi.

Yazdıklarım beni bağlar ve yatırım tavsiyesi değil ama Endeksin gidecek yeri var... Ereğli / ISdemir ne yapar bundan çok emin olmasam da, şu an endeksi takip ediyor... Giderse gidecek, kendi hikayelerini yazmaları için daha vakit var gibi gözüküyor...

Yazdıklarım kendime ait görüşlerdir, kimsenin bu yazdıklarımdan dolayı zarar etmesini istemem...

3.  Alıntı Originally Posted by katti Yazıyı Oku
    Enerji firmalarında büyük pasta kaçırdık. Şayet orda olup şuan buraya geçseydik 7 sülaleyi temettü emeklisi yapardık.

Herşey güzel olacak.. Kesinlikle Ytd.
    Bu dediğinizi zoren de yaptım. Hedef lotlarıma ulaştım çok şükür. O arada ereğliden ayrı kalmak bayağı bir sıkıntılıydı. Özellikle 34 ü gördüğünde bende ki stresi tahmin edemezsiniz.

4. https://www.sozcu.com.tr/2022/finans...alimi-7375113/

Borsada bankacılık hisselerinde hareket sürerken Halkbank'tan hisse geri alım adımı geldi. Deneyimli bankacı Kerim Rota, hisse 5 TL'nin altındayken yapılmayan geri alımın hisse 8 TL'nin üzerindeyken yapılmasının normal olmadığını söyledi. Ekonomist Evren Bolgün de kararı "kurtarma adımı" olarak değerlendirdi.

5. izmir demir çelik ne iş yapıyor da iki günde %15 civarı arttı...

Ben hisselere kıyamadım ama boştaki para ile yaptığım al sattan eklemeleri yapıyorum. Birde 3 lü sepette 1 hisse yükü çekiyor umarım artık sıra isdemir e gelmeli.
     Alıntı Originally Posted by Polimen Yazıyı Oku
    Bu dediğinizi zoren de yaptım. Hedef lotlarıma ulaştım çok şükür. O arada ereğliden ayrı kalmak bayağı bir sıkıntılıydı. Özellikle 34 ü gördüğünde bende ki stresi tahmin edemezsiniz.
    Herşey güzel olacak.. Kesinlikle Ytd.
    Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

7.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Bunu bilemezsin ki? Şimdi fırsatları değerlendir ? Ne kaçırdın? Şimdi yok mu benzer bir fırsat... Olan olduktan sonra olanı yorumlamak kolay tabii... Onu alttan alıp zirveden sat sonra düşüğü al ondn kar yaz,sonra gel temettüleri al o arada afedersin pantolonu kaptırmazsan bravo ...
    Bilemeyiz tabi ama insan psikolojisi arada bunu yaptırıyor insana. Kendi hisselerimde de aynı durum var.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

8. iş bankası da hisse geri alımı yapmış
    İş Bankası Munzam Vakfı, dün 5 milyon lira nominal tutarda İş Bankası hissesi aldığını duyurdu.

Sayfa 155/568 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •