Sayfa 264/1078 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364764 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 2,105 - 2,112 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Maksat hasıl oldu. Bize de beyana itibar etmek düştü.
    Gençler hemen parlayıveriyor, bu adam bunu söylediyse bir bildiği vardır diye
    düşünmüyor.
    O zaman sizin unuttuğunuz ama takip listenizde takılı kalan MRDIN dışındaki
    5 hisseyi (VERTU, IEYHO ... ) silseniz iyi olur.
    Sâhi üstadım, bu liste nerede acaba? Cidden unuttum ben...

Bir zamanlar VERTU, IEYHO, AFYON gibi birkaç senedi takibe almıştım. Sonra onlarla işim kalmadı ve tek senede geçtim. Sonra onları unuttum bile. AFYON ve IEYHO 'ları sattığımı yazdığımı hatırlıyorum ama diğerlerini fazla bir işim olmadığı için yazmamış olabilirim...

Eğer bir yerlerde yazılısı kaldı ise düzeltmek isterim. Kimseye yanıltısıcı bilgi vermek istemem. Bilgi verirseniz memun olurum...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by mühendis ankara Yazıyı Oku
    sağolun var olun sayın T/A,

aslında sayın Don Kişot'un puanlama konusunda da bilgeliği olduğunu düşünüyorum.
    sayfasında puanlamanın inceliklerini seziyoruz.

bunlar arasında sıralama yapabilecek şekilde puanlama için en güvenilir olarak hangi
    göstergeden, nasıl faydalanabiliriz (tabloya yansıtmak için) hususunda sayın Don
    Kişot'un da değerli fikirlerini almak isteriz.
    Sn. T/A zaten göstergeleri birbiriyle karşılaştırıyor; bunlardan iyi sonuçlar verenleri
    ayırıyor, yaptığı analizlerde belirlediği hedefe götürecek olanları kullanıyor. Bunu
    yaparken geçmiş tecrübelerinden de yararlanıyor.

İnceliklerine vakıf değilim ancak sistem farklı iki periyottaki güç göstergesine göre
    çalışıyor. Kısa vadeli güç göstergesi birkaç günlük periyotta yüz güldürürken, uzun
    vadeli güç göstergesi daha geniş zaman diliminde başarılı oluyor. Nitekim bu
    sebeple dış etkenlerle bazen tökezlese de ilk fırsatta toparlanıp yoluna devam
    ediyor. Yine sistem banttaki genişleme ve daralmaları göz önünde bulunduruyor;
    buradan hareketle geleceğe ışık tutuyor.

Belki sistem bünyesinde vardır da ben çözemedim. Bir malın fiyatının artması
    için talep görmesi gerekiyor. Talep seviyesini ölçmek için de analize mal talep
    eğrisini (CCI) dahil etmek lazım. Ancak indikatör sert hareket ettiğinden
    günlük yerine daha uzun süreli bir periyot seçilmeli.
    https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Sâhi üstadım, bu liste nerede acaba? Cidden unuttum ben...
    ...
    Veriler bölümünde 2018-01-11 tarihli boş bir sayfa açarsanız liste
    karşınıza çıkacak.
    Gençlere de söyleyin olur olmaz celallenmesinler. Kırarım bacaklarını.

Veriler bölümünde 2018-01-11 tarihli boş bir sayfa açarsanız liste
    karşınıza çıkacak.
    Gençlere de söyleyin olur olmaz celallenmesinler. Kırarım bacaklarını.
    2018-01-11 tarihli sayfayı ben oluşturmadan kimse açamaz.

Dün kapanış verileri gelmeden önce tahmin ettiğiniz üzere Takip Listesindekileri güncelleyince ve bunu yayınlayınca bazı hisseler görünmüş oldu. Sanırım bundan bahsediyorsunuz...

Verileri MSDOwnloader ile alıyorum ve orada Takip Listeleri oluşturulabiliyor. Bu listelerden birinden hızlıca işime yarayan hisseleri görebiliyorum. Bazen peşinde olduğum ve fırsat kolladığım hisseler oluyor bazen de eski hisselerim oluyor. Daha sonra işim bitse de oradan silmeye üşeniyorum. Sayısı artarsa siliyorum. Çok artmadığı zaman sıkıntı olmuyor...

Vallahi üstadım sizden korkulur... Tüm açık kapıları anında görüyorsunuz. Tebrik ediyorum...

Meselâ listede ASELS var ama ben bugüne kadar tek lot bile alıp satmadım. Fakat hareketleri takip etmeyi seviyorum. Keşke biraz daha düzeltme yapsa da alsam diyorum. Belki halka arz fiyatı düşük olur ama sanmıyorum. Buralarda ortlama yaptırıyorlar. Son 3 ayın ortalaması diye bu fiyatlardan halka araz edeceklerdir. Sonra malumun ilanı alanın elinde kalacak...

Bir de ADBGR var. Vaktinde MRDIN 'i alırken yarısını ADBGR alayım dedim. Bir süre takip ettim. Baktım derinliği bana uygun değil vazgeçtim. Yine ondan da tek bir lot bile işlemim olmadı...

Meselâ THYAO 'yuda takip ederim ama O bu listede yok. Eklemeye üşenmişim...

VERTU 'yu bir ara aldım sattım. İşlem hacmi çok gibi görünse de ne hikmetse ben girince çöküyordu. Güven vermedi ve epeydir elimde yok. Çizimler eskiden kalmışlar. Fakat güzel çalışmış hani...

IEYHO ve AFYON malum yüklü miktarlarda aldım sattım. Şimdi her ikisinden de yok...

Bu listenin ahvâli bundan ibarettir... Denk gelir böyle yayınlarsam nelerle ilgilendiğim hakkında en azından fikir verebilir...

Sn. T/A zaten göstergeleri birbiriyle karşılaştırıyor; bunlardan iyi sonuçlar verenleri
    ayırıyor, yaptığı analizlerde belirlediği hedefe götürecek olanları kullanıyor. Bunu
    yaparken geçmiş tecrübelerinden de yararlanıyor.

İnceliklerine vakıf değilim ancak sistem farklı iki periyottaki güç göstergesine göre
    çalışıyor. Kısa vadeli güç göstergesi birkaç günlük periyotta yüz güldürürken, uzun
    vadeli güç göstergesi daha geniş zaman diliminde başarılı oluyor. Nitekim bu
    sebeple dış etkenlerle bazen tökezlese de ilk fırsatta toparlanıp yoluna devam
    ediyor. Yine sistem banttaki genişleme ve daralmaları göz önünde bulunduruyor;
    buradan hareketle geleceğe ışık tutuyor.

Belki sistem bünyesinde vardır da ben çözemedim. Bir malın fiyatının artması
    için talep görmesi gerekiyor. Talep seviyesini ölçmek için de analize mal talep
    eğrisini (CCI) dahil etmek lazım. Ancak indikatör sert hareket ettiğinden
    günlük yerine daha uzun süreli bir periyot seçilmeli.
    Sistem tamamen bunlardan bağımsız olarak çalışıyor. Daha doğrusu yılların tecrübesinin formülize edilmiş hali diyebiliriz...

Fakat sizin bahsettikleriniz de eklersem belki sıralamada işe yarayabilirler...

Hepsini ve belirtmeniz halinde diğerlerini de yeni çalışmalarda dikkate alacağım...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    ....
    Vallahi üstadım sizden korkulur... Tüm açık kapıları anında görüyorsunuz.
    Tebrik ediyorum...
    ....
    Gençler her bilgiye vakıf olduklarını sanıyorlar ama hayat yaşadıkça
    anlaşılıyor.

Sabah saatlerinde banka şubeleri genelde boş oluyor. Kartı okutup içeri
    girdim. Anında sıra numaram yandı ve kendimi bankoda buldum. Görevli
    memur adımı söyleyip günaydın dedi, hangi hesabımdan işlem yapmak
    istediğimi sordu. Ben şaşkınlıktan küçük dilimi yutacağım anda;

Siz şubeye adım attığınız anda isminiz, resminiz, hesap bilgileriniz benim
    ekranıma düştü deyiverdi.

İlaç yazdırmak için doktora gittim. Muhtemelen sizin kolesterol oranınız da
    yüksek bir de kan tahlili istiyorum dedi. Tahlil sonuçlarına baktığımda
    doktorun haklı olduğunu gördüm. Siz bunu nerden anladınız diye
    sorduğumda;

Çünkü göz kapaklarınızın altında torbacıklar oluşmuş cevabını verdi.

...
    İlaç yazdırmak için doktora gittim.
    ...
    Geçmiş olsun Sayın Don Kişot.

Allah dermansız dert vermesin.

Gençler her bilgiye vakıf olduklarını sanıyorlar ama hayat yaşadıkça
    anlaşılıyor.

Sabah saatlerinde banka şubeleri genelde boş oluyor. Kartı okutup içeri
    girdim. Anında sıra numaram yandı ve kendimi bankoda buldum. Görevli
    memur adımı söyleyip günaydın dedi, hangi hesabımdan işlem yapmak
    istediğimi sordu. Ben şaşkınlıktan küçük dilimi yutacağım anda;

Siz şubeye adım attığınız anda isminiz, resminiz, hesap bilgileriniz benim
    ekranıma düştü deyiverdi.

İlaç yazdırmak için doktora gittim. Muhtemelen sizin kolesterol oranınız da
    yüksek bir de kan tahlili istiyorum dedi. Tahlil sonuçlarına baktığımda
    doktorun haklı olduğunu gördüm. Siz bunu nerden anladınız diye
    sorduğumda;

Çünkü göz kapaklarınızın altında torbacıklar oluşmuş cevabını verdi.
    Geçmiş olsun Üstadım...

Genç derken ben kendimi de bu sınıfa katsam mı? bilemedim şimdi...

Çok zaman dikkatsiz oluyorum... Bazen bu tip yanlış anlaşılabilecek şeyleri, yaptığım işe konsantre olunca kâle almıyorum. Oysa her detaydan başka başka anlamlar çıkabiliyor. Çok haklısınız...

Daha dikkatli olmak lâzım...

Sayfa 264/1078 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •