Sayfa 298/1078 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398798 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by avcı Yazıyı Oku
    Sn. T/A elinize, emeğinize sağlık.Geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim... Geçer İnşaAllah.. 👍 😃

E6853 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Biraz uğraşsam da severek çalışıyorum. Bugün mecburi istirahatteyim. Yeni geliştirmeler yapamıyorum.

Tedavinin fayda sağlaması için 2-3 gün sadece siteyi güncel tutmakla yetineceğim. İyileşince inşaAllah güzel projelerim var...

Bu arada sitede olmasını istediklerinizi buradan yazarsanız ben de bunları zihnimde oluşturup yazılım haline getirmeye çalışırım...
    Allah sağlık sıhhat versin Sn. T/A, kendinize bu kadar fazla yüklenmeyin sağlık önemli.
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,989
    Üstad bırak bugün site işlerini kendine izin ver. Hatta çok ısrar edersen biz verelim sana izin.
    Bugün değişik bir şey yapalım,
    yeni halka arz TLMAN hakkında bilgisi olan var mı?

4.  Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Üstad bırak bugün site işlerini kendine izin ver. Hatta çok ısrar edersen biz verelim sana izin.
    Harun Kahraman Twitter da 24 TL ederi var yazmıştı, birde yarın piyasa iyi olursa ilgilenirim diyordu, bir göz atın isterseniz, bende yok, alacak paramda yok
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Allah sağlık sıhhat versin Sn. T/A, kendinize bu kadar fazla yüklenmeyin sağlık önemli.
    Eyvallah... Dikkat etmeye çalışıyorum...

Bugün zaten dinleniyorum. Siteyi güncellemek çok uğraştırmıyor. Bşraz rahatlayayım daha hızlı devam ederiz...

TLMAN hakkında bilgim yoktur...

E6853 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    son senelerdeki halka arzlar, küçük yatırımcı için enkaz devralmak gibi oluyor.

genel olarak, hakla arzlar ilk başta hayal kırıklığı yarattığı için prensip olarak uzak duruyorum. temeline pek girmiyorum, makyajlı/abartılı olabilir.

bir kendini ispatlasın, tekniğini oluştursun, sonra değerlendirilebilir kendi açımdan.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,989
     Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    alacak paramda yok
    Alemsin valla Sevgili lutfu001, sanki bizde para var. boğazımıza kadar zaten maldayız. Acil ihtiyaç olur diye %10 dışarda nakit duruyor.
    Genelde böyle büyülü halde halka arzların ardından hisse fiyatı uzun bir süre yerlerde sürünüyor.Hatırladığım kadarıyla sadece EKGYO bu engeli aştı fiyat bazında inişler çıkışlar olsa da çöküşler yaşamadı. Ama KLGYO u bilirim. hemde çook iyi bilirim.
    Benim dikkatimi çeken tarafım Yani TLMAN ın için %70 karpayı dağıtacaklarına dair açıklamaları oldu. Bu yüzden soruyu buraya taşıdım. Temettü yatırımcılığı diye bir trend başladı. Yani memur (tabi gelir seviyesi yüksek, kademesi yüksek memur sınıfından bahsediyorum ve ayrıca subayların emekliliklerinde rahat etmek maksadıyla aylık maaşlarından ufak ufak hisse aldıklarını duymuştum.)
    Tabi şimdiden bişey söylemek anlamsız, ancak bahsedilen oran çok yüksek geldi bana. Sanırım mevcut içinde en yüksek temettü verenlerin de bu oranlarda değildir.
    Gerçi sahiplik konusunda da 1-2 kelam etmek lazım. Bir ara TMSN ı ilgi ve merakla izledim. Sadece izlemekle yetinmekte ne kadar haklı olduğumu kısa zamanda anladım. Firma sahiplerinin, borsada yeralan firmalarına pek itibar etmediklerini yani (anladınız siz onu )
    Fiyat konusuda 1 TL nominal bedelli hisse için 15,50 tl belirlediklerini öğrendim Sonrasına bakmadım, Kahraman baktıysa 24 TL dediyse biz hiç bulaşmayalım.
    Kimileri kalemle trend çizer analist olur
    Kimileri parayla trend çizer trader olur.
    Kimileri zaten para yok, böyle boş boş yazar olur : )
    Cümleten hayırlı geceler...

8.  Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Alemsin valla Sevgili lutfu001, sanki bizde para var. boğazımıza kadar zaten maldayız. Acil ihtiyaç olur diye %10 dışarda nakit duruyor.
    Genelde böyle büyülü halde halka arzların ardından hisse fiyatı uzun bir süre yerlerde sürünüyor.Hatırladığım kadarıyla sadece EKGYO bu engeli aştı fiyat bazında inişler çıkışlar olsa da çöküşler yaşamadı. Ama KLGYO u bilirim. hemde çook iyi bilirim.
    Benim dikkatimi çeken tarafım Yani TLMAN ın için %70 karpayı dağıtacaklarına dair açıklamaları oldu. Bu yüzden soruyu buraya taşıdım. Temettü yatırımcılığı diye bir trend başladı. Yani memur (tabi gelir seviyesi yüksek, kademesi yüksek memur sınıfından bahsediyorum ve ayrıca subayların emekliliklerinde rahat etmek maksadıyla aylık maaşlarından ufak ufak hisse aldıklarını duymuştum.)
    Tabi şimdiden bişey söylemek anlamsız, ancak bahsedilen oran çok yüksek geldi bana. Sanırım mevcut içinde en yüksek temettü verenlerin de bu oranlarda değildir.
    Gerçi sahiplik konusunda da 1-2 kelam etmek lazım. Bir ara TMSN ı ilgi ve merakla izledim. Sadece izlemekle yetinmekte ne kadar haklı olduğumu kısa zamanda anladım. Firma sahiplerinin, borsada yeralan firmalarına pek itibar etmediklerini yani (anladınız siz onu )
    Fiyat konusuda 1 TL nominal bedelli hisse için 15,50 tl belirlediklerini öğrendim Sonrasına bakmadım, Kahraman baktıysa 24 TL dediyse biz hiç bulaşmayalım.
    Kimileri kalemle trend çizer analist olur
    Kimileri parayla trend çizer trader olur.
    Kimileri zaten para yok, böyle boş boş yazar olur : )
    Cümleten hayırlı geceler...
    Sn.Mühendisin kibarca yazdığı gibi şahsen halka arzlara güvenim sıfırın altında, son yıllarda halkın ırzına geçtiler çoğu başlıkta hala mağdurları bulmak mümkün, temmettü konusunda garanti vermiş ama dürüst bilanço garantisi var mı o da önemli, birde sahtekarlık resmen BİST’in hamurunda var dürüst şirket patron çok az, bende maldayım ah şu mal bir gitse biraz naktim olsa )

Temettü yatırımı için Sn. T/A nın daha önce söylediği gibi hatırı sayılır bir birikime sahip olmak lazım, benim o kadar param yok

Harun konusunda ne desem yalan adamı sadece yazdığı 3-5 satır yazı ile tanıyoruz, hiç söylediği kağıdı almadım, yani bende hiç hatırı yok, para kazanmadım ama dürüst bir insan imajı var bende, adam tabiki trade onun hızına yetişme ve imkanlarına sahip olma şansımız yok, ama ben açıp bakıyorum ne yazıp çiziyor ne yapıyor diye sonuçta piyasanın içindeki bir adam yazacağı 1-2 satır belki benim için önemli bir bilgi/tecrübe içerir diye, malum çoğu kişi gerçek tecrübesini öyle ulu orta paylaşmıyor yada paylaşılanları ben anlamıyorum

Neyse borsa benim için yeni bir mecra ve en değer verdiğim şey tecrübe,

Sizede hayırlı geceler.

Sayfa 298/1078 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398798 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •