Sayfa 367/992 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Otomatik BES'e %25 desteği duyduğumda yüzümde oluşan ekşimenin bir benzerini, enflasyon korumalı mevduat hesapları ortaya çıktığında yaşadım.
    --Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

2. İş gereği Jakarta ,Endonezyadayım bir süredir .Burası biz sollamış geçmiş ,adamlar nerdeyse G7 ye girecek seviyeye gelmiş..

Biz birşeyi yanlış yapıyoruz ama neyi bulamadım , burda yerinde farkı görünce daha iyi anlaşılıyor..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    İş gereği Jakarta ,Endonezyadayım bir süredir .Burası biz sollamış geçmiş ,adamlar nerdeyse G7 ye girecek seviyeye gelmiş..

Biz birşeyi yanlış yapıyoruz ama neyi bulamadım , burda yerinde farkı görünce daha iyi anlaşılıyor..

Dunyanin en fakir ulkelerinden biri ama sen guzel bir otel gorup onun uzerinden ekonomik analiz yapiyorsun

4.  Alıntı Originally Posted by beyazcocuk Yazıyı Oku
    açıklarmısın. ne yapmam lazım. normali kaç ki? yada kaç olmalı.
    Fon senin çare....

5. Enflasyon hesaplamalarında ciro bazlı fiyat analizi geliştirilmiş.Beklenenden düşük çıkan enflasyonda bunun etkisi olmuş.

Merkezin bilançosunu makyajla,enflasyon hesaplamasını değiştir,mevduat faizlerini bankalara zorla dikte ettir.

Güven ve itibar kaybı üst noktada.

İnsanlar döviz ve altınla birikimlerini koruyabileceklerine inanıyor.

Kısa bir süre sonra burada TL faizinden çok daha farklı şeyler tartışılmaz umarım.

Ben dövize geçip para kazanmaktan çok paramı nasıl korurum modundayım.

Bu endişem hem değer kaybı ,hemde ihtiyaç halinde fiziki olarak parama ulaşma anlamında.

Sizler de var mı bu kaygılar,yoksa ben mi çok paranoyaklaştım.

6. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Enflasyon o yıl % 99'du.
    Ne günlerdi ama, ertesi yıl % 69' a düştü diye seviniyorduk.
    firmalar ve vatandaş o enflasyona alışkındı, şirket ve vatandaşın şimdiki gibi borcu yoktu. halk zengin, devlet fakirdi. vergi yükü bu kadar ağır değildi. şimdi resmen devlet vatandaşı yoluyor. hisse senetleri de o yüksek enflasyona rağmen kaybettirmiyordu, zira borçları olmadığından, karlılıklarını sürdürebiliyordu. şimdi ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,475
    Ekleme yapayim.
    Herkesde bi kac kurus birikim vardi adam faiz gelirini de ekleyip gecinip gidiyordu.
    Simdi herkes borc icinde.
    Milleti luks tuketime alistirdi kalitalizm.
    O zaman sadece gida dusunuyordu.
    Simdi cep telefonu faturasi, netflix faturasi, gym aidati, kayak tatili taksiti geldi.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 367/992 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •