Sayfa 506/1032 İlkİlk ... 64064564965045055065075085165566061006 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Mevcut konjonktürde ve şartlarda 30-40 tl ler hayal, ama şartlar değiştiğinde ve şu OFAC mevzusu karşılıklı uzlaşma ile makul bir sonuçla biterse hisse şu anki 6 tl lere oranla çok daha makul seviyelere gelecektir. Hissedeki nominal düşüş 7 Ağustos 2017'de başladı yani 13 ay önce ve hala da bu düşüş süreci bitmiş gözükmüyor. Trend bazında bakarsak, tam tamına 12 aydır düşüş trendindeyiz ve bu trend hala devam ediyor, hisse kendini 7 tl nin üzerine atana kadar da devam edecek. Bu düşüş süreci sonsuza kadar sürmeyecek, zaten olasılık teorisi kapsamında doğal ömrünü tamamlamış olması icap ediyor yani artık satış momentumu sönümlenmiş (enerjisini yitirmiş) olmalı. Kendi açımdan bakarsam beklemekten başka yapacak bir şeyim yok.
    Reyiz madem bekleme modundasin bari maliyet dusurme modunda da gir.. Biliyorum karsisin ama extreme circumstances require extreme measures biliyorsun..

2. Günaydın...Her zamanki dolu dolu burası, okumak büyük keyif verici...İzmir'den döndüm, ve uzun bir süredir bu derece uzun süreli bir ziyaretim olmamıştı...En son 1985 yılında Foça'daki Komando kursu nedeniyle 3,5 ay kadar kalmıştım ve aradan 33 yıl geçmiş...3,5 gün kalmama rağmen hemen her yerini gezdim...Ve İstanbul'a bakaraktan şunu net olarak söyleyebilirim ki bu şehre çok büyük haksızlık yapılmış abi...Resmen varoş kalmış...Çok üzüldüm...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    çok güzel dedin, bizim gibi diye bahsettiğin ülke TC, yıllık GSMH'sı 700 milyar dolar civarında yani küresel GSMH'nın %1'i, eğer TC şok geçirip iflas ederse hiç kuşkun olmasın tüm dünya ekonomisi çok derin bir krize girer hatta finansal çöküşün eşiğine gelir,
    Ekonomik olarak bu denli güçlü değiliz...Sonuçta montaj ekonomisi ve korumacı bir konjonktürde en tehlikede olan ekonomiler de bunlar...Ufacık bir sıkıntıda buradaki bir çok yabancı menşeili firma anında terk edecektir burayı...İran Bu konuda en açık örnek...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

Hosgeldin.

Cok sikistirdilar bunu artik. Hadi biraz kendine gel artik.

5. Madem konu sağlık üzerinden devam ediyor ben de ilave yapayım...Bizim gibi gelişmekte olan ekonomileri safra kesesine benzetiyorum naçizane...Doktorlar kurtarmak için elinden geleni yaparlar genelde, baktılar çare yok çıkarır atarlar bünyeyi daha fazla zehirlemesin diye...

6. Safra kesesi atılan vücutta Karaciğer derhal bu organın görevini üstlenir...Vücut farkına bile varmaz...Ha, ilk başlarda artık biraz daha dikkatli olmak zorundadır belki yeme içme konusunda ama sonra sonra o risk te kalkar tamamen...Kendimden biliyorum...10 yıldır safra kesesiz ve eski sağlığımdayım...Mekanı yakaladımmı aynı miktar da götürebiliyorum her türlü...Anladın sen onu...

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Dünya ekonomisi 2008'den bu yana gerçekten de yoğun bakımda tutuluyor, aradan 10 sene geçmiş, FED sadece göstermelik geri çekmeler yapıyor (4.5 trilyon dolarlık bilanço için zaman zaman yapılan bir kaç milyar dolarlık geri çekmeler nedir yahu?) ama ne AMB ne BoJ ne Çin MB ne de BoE ayni cihete gidemiyor. Demek ki 10 yıldır yoğun bakımda olan küresel ekonominin hala helvası yenmemiş, zaten yemeye de müsaade edemezler yani hasta yoğun bakımda kalmaya devam edecek ama iyileşemeyecek de. Hastanın yoğun bakımda kalması için de yeni QE'ler gerekiyor, bunun tercümesi de para bolluğu oluyor.
    Para basıp dağıtma olayına serum içerisine konulan ağrı kesici gibi bakmak lazım ...Burada sorulması gereken soru şudur: Bu süreç, global büyüme ve istihdam açısından kimlerin işine gelmiş ?...Cevap hiç şüphesiz ABD...Adam kendi halkının refahı için tüm Dünyayı gözden çıkarmış mı çıkarmış …Yakın bir zamanda diğer ülkelerde gerçek yangınlar başlayacak ve en güvenli yer yine ABD olacak...Bu yangın başlamadı henüz...Mesela Çin bu süreçte ilk yok olacak ülke olacak...Yarattığı o ucuz işgücüne dayalı ekonomi, mal satamadığı her gün biraz daha küçülecek...Kuşak-Yol projesini bu işin çözümü gibi görüyorlar ama yedirmezler abi...

8. Hacimler yine rezil... Bir tarafa kırılacak ama, ne zaman ne yöne allah bilir... şemsiyenin sadece ucu dışarıda o da içeri kaçarsa çıkması mümkün değil

Sayfa 506/1032 İlkİlk ... 64064564965045055065075085165566061006 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •