Sayfa 515/1000 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 4,113 - 4,120 arası.

Konu: Viop XLIII

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bugün kasada 95900 adet ceton eksilmiş, ekim vadeyede 104291 adet ceton taşınmış, ekim e yaklaşık 10bin ceton yeni atılmış. - 58
    Aralık vadeyede 46 adet yeni ceton atılmış
    bozkurt bunları her akşam veriyorsun bunları tane tane yorumlarsan sevinirim....
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

2. Sittirhatecimi söylüyorum şimdi.

Ykb kısa süre için vedalaştım.

6 senedir taşıyorum kar mar yok !

Endeks short, thy short, sasa short, hektas short.

Ülker long.

Spotta x30 yok elimde.

Tukas, bantas, ismen, arsan, Özak ana kagitlar. 15 tane kağıt var.

Buradan yapacağı geri cekilmede 200 günlük altında komple x30 ve endeks longa geçer 2 sene yatarım.

Açık yazalım yanlış olmasın.

3. Bugün şunu düşündüm, günün çoğunda müzik dinliyorum onlarca kez dinlemişim ama demek sıkılmıyorum, listeye koymuşum.

Öte yandan ses hoparlörden geliyor, ama hiç daha kaliteli hoparlör alayım vs aklıma gelmedi.

İnsan ilişkilerinde de ister istemez şekil, görünüm, sahip olunan şeyler etkilese de esas olan ruh. Ruh dedğimiz şey karakter, kişilik, bilgi, zeka, anlayış, alışkanlık bütünü olarak da belki adlandırılabilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

son dakika ...avrupa merkez bankası üyeside 0,75 faiz artırımı masa da olmalı diyor.....
    bunlar varya bunlar tam danışıklı...ayar veriyorlar ....

5. Burası akıllı zeki iinsanların yeri, bir problem çıkmış ise muhtemelen yanlış anlamadan çıkmıştır. Ben akıllı insanların problem yarattığını görmedim genelde çözümün parçası olurlar.

pala teorik fiyatın -1.45% altında
    ender durumlar.. pazartesi yukarı devam..gibi

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,255
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Piyasa kapanınca BBHT'de yazı geçti, faiz %4 olacak enflasyon düşünceye kadar 2023 boyunca inmeyecek vs FED yetkilisi bir şeyler demiş.

Dünyada yılda reel %4 kazanabilen büyük şirket bence sınırlı.
    peki anaparama yüzde 4 alınca ben kazanmış oluyormuyum ?
    enflasyon yüzde 8 iken mesela??

y.t.d.

8.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    peki anaparama yüzde 4 alınca ben kazanmış oluyormuyum ?
    enflasyon yüzde 8 iken mesela??

y.t.d.
    Orada almak istediğin şeylerin fiyat gidişine bakmak lazım bence. Mesela ev fiyatlarının ya da uzun vadeli tahvillerin fiyatının düşeceğine inanıyorsan o vakte kadar düşük faize razı olunabilir.

FED tanım olarak sıfır riskli paranın gecelik faizi %4 diyor, üzerine risk primleri olması gerekir.

Riskli bir yere %10 faiz ile vermek yerine sıfır faiz ile evde tutmak da bazen alternatif olabiliyor.

Sayfa 515/1000 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •