Onemli Gunler Banner
Sayfa 81/195 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 641 - 648 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

1. biraz inceledigimde icinde ters repo miktari fazla olan fonlar daha iyi getiriyior misal finans fonu gecen hafta %23 m.k idi vebicindeki repo %67 idi ..simdi baktim repo orani %90 a cikmis getiride %23.80 lere yaklasti

para piyasası fonunun içinde çok büyük oranda repo- ters repo vardır. gecelik faiz vardır. mevduatta aylık faizden başlar. yani her ikisinde de bileşik faiz olur. lakin fonun dezavantajı stabil olmamasıdır. yarın ne faiz olacağı belirsizdir. merkez bankasının faizi düşürdügünde bu faizler hayal olur. kısaca sürdürülebilir bir durum değildir. 1-2 ay daha iyi getirisi olacaktır, ki bileşik getirisi olsa ne olur, olmasa ne olur?

3. Nazar değdi galiba ANL Yarınki Oran MK 21,25

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    tesekkurler cevaplar icin .o zaman yilda 2 puan kazaniliyorsa 6 ayda 1 puan kazanilir ..su an pp fler kabaca mevduatin 3 puan uzerinde getirisi var.eger boyle getiri devam ederse ..6 ay durmak bile avantaji ...(piysasa faiz oranlarinin degisimine gore hareket edilerek tabi)
    belkide ben yanlis yorumluyorum
    Evet yorumunuz doğru. 6 aya kalmaz faizler birbirine yakınsar herhalde o zaman PPF'ler ile mevduat arasındaki getiri farkıda kapanmış olur. Mevduat yatırımcısıda tekrar banka banka gezmeye başlar

5.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Nazar değdi galiba ANL Yarınki Oran MK 21,25
    TI1 istikrarlı gidiyor. Yarınki oran 23.41

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    onu demek istemedim.misal 100.000 tl var 110 bin oldu..normal mevduatta vade gunu gelince 110 bine faiz isler .bu fonlarda .100 110 olunca .yani getirisi de degerleniyormu
    ppf'lerde de birleşik getiri var.

Örneğin 100 binlik fon aldınız ve 1 gün sonra %0.05 artarak 100.050 tl oldu, fon sonraki günde yine %0.05 artarsa 100.050 liranız %0.05 artarak 100.100,025 tl olacaktır.

7. Akportföy'ün şu iki yeni fonu talep topluyor.Ana para korumalı ve belli oranda getiri garantileri var.

--27 nolu FON:
    Fon, yatırım dönemi olan 4 Mart 2019 ile 15 Nisan 2020 arasındaki 409 günlük vadede; Altının Amerikan Doları (USD) performansından bağımsız olarak %15 getiri sunar. Ayrıca, belirlenecek bariyer seviyesine kadar Altının söz konusu vadedeki Amerikan Doları (USD) cinsi başlangıç değeri ile bitiş seviyesi arasındaki performans paralelinde ek getiri sağlar.

Paramın Tamamı Koruma Altında Mı?
    Evet. Vade sonuna kadar (15 Nisan 2020) fondan çıkmamanız durumunda, altın değer kaybetse dahi, %15 getiri elde etmeniz amaçlanır.
    Fona 22 Şubat-1 Mart tarihlerinde Akbank Direkt İnternet Şubesi ve Akbank şubelerinden 500 TL ve üzeri miktarlarda yatırım yapabilirsiniz.
    --28 nolu Fon:
    Fon ile dünyanın 6 teknoloji devinin hisse senedine dayalı yatırım yapın. Üstelik, vade sonunda, bu sepet değer kaybetse dahi en az %15 getiri fırsatı yakalayın!

Bu Fon Bana Ne Kazandırır?
    Google, Apple, Cisco, SAP, Microsoft, Facebook hisse senetlerinden oluşan sepetin getirisini (belirlenecek bariyer seviyesine kadar) iştirak oranı ölçüsünde elde edersiniz.

Bu 6 hisse senedinin değişimleri son 2 yılda yaklaşık %40 kazandırdı (Kaynak: Bloomberg, 31 Ocak 2017 – 31 Ocak 2019).

Paramın Tamamı Koruma Altında Mı?
    Evet. Vade sonuna kadar (15 Nisan 2020) fondan çıkmamanız durumunda, hisse senetleri değer kaybetse dahi, %15 getiri elde etmeniz amaçlanır.
    Fondan ayda 2 kez, ayın 1. ve 10. iş günlerinde hesaplanacak fiyat üzerinden çıkabilirsiniz. Vade sonundan önce fondan çıkmanız durumunda, anapara koruması geçerli değildir. Bununla birlikte fondan çıkış yapılan tarihte piyasa şartlarına bağlı olarak getiri elde edilebilir.

Bu Fona Nasıl Yatırım Yapabilirim?
    Fona 22 Şubat-1 Mart tarihlerinde Akbank Direkt İnternet Şubesi ve Akbank şubelerinden 500 TL ve üzeri miktarlarda yatırım yapabilirsiniz.

PPF'lerde artık konuşulacak konu kalmadığı için biraz değişiklik olsun dedim.

8.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    ppf'lerde de birleşik getiri var.

Örneğin 100 binlik fon aldınız ve 1 gün sonra %0.05 artarak 100.050 tl oldu, fon sonraki günde yine %0.05 artarsa 100.050 liranız %0.05 artarak 100.100,025 tl olacaktır.
    evvellki sayfalarda bir arkadas yoktur dedi.siz var diyorsunuz ..biraz inceledim ve haklisiniz .

Sayfa 81/195 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •