Onemli Gunler Banner
Sayfa 988/1012 İlkİlk ... 488888938978986987988989990998 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 7,897 - 7,904 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Ne kadar salak bir millet olduk !!!!
    Dünyanın en zeki halkı japonlar çıkmış. Türkiye sıralamaya bile girememiş.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

2. Fıstık, fındık, üzüm, kayısı ile narenciye dışında her şeyi ithal ediyoruz. Son 16 yılda, tarımda 185 milyar dolar ithalat parası ödedik.

Fındık borsasının bugün biri İsviçre’de, biri Almanya’da; halbuki üretim merkezi burada!

Biz 155 bin ton Antep fıstığı üretiyoruz, bunun 120 bin tonunu tüketiyoruz, yani 35 bin ton fazlalığımız var ama dışardan ithal ediyoruz

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/e...sey_ithal.html

Saygılarımla.

3. Çok severiz fıstıklı baklavayı...Ayranımız yok içmeye

4. Ziraat min. 0,20 kuruş olan EFT ücretini min. 4,5 TL yapmış.

Giydiği dona bakmadan Iphone X alıp kredi kartı borcunu takanların zararını tüm banka hesap sahipleri mi ödeyecek?

Ziraat açıkça EFT bende pahalı, enpara ya gidin mi demek istiyor, yoksa (enpara gibi mecraları bilmeyen) emekliye verilen ikramiyelerin bir kısmı bu yolla geri mi alınması hedeflenmiş?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

5. E herhalde...O zararlar bi türlü kapanmalı...

6.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    10.000 TL'ye kadar olan miktarı tutmak için önerebileceğiniz başka bir yer var mı? Ben en azından bu miktarı tutmak için kullanıyorum diğer bankalar 10 bine kadar olan rakamlarda aklımızla dalga geçiyor sanki sırf o his yüzünden diğer bankaları sıfırlıyorum otomatik ödemeler hariç.

Saygılarımla.
    Eski adıyla likit fon şimdiki ismiyle para piyasası fonunda değerlendirebilirsiniz. Hemen hemen her bankanın kendi para piyasası fonu bulunuyor. Şu an getireleri mevduat karşılığı olarak 22-24 gibi oranlara geliyor.

7. Öyle pis bir durum ki, paranın da para etmediği, malın da para etmediği durumdayız. Fiyatlar artıyor ama bakıyorsun enflasyon düşüyor! Faiz alıyorsun güya ama açıklanan enflasyonun bile 2-3 puan altı geçiyor eline nette. Piyasadaki fiyat artışlarına göre ise zaten %10-15 kemiksiz zarardasın oda en az. Döviz düştü fiyatlar geri çekildi mi? Hayır. Aksine daha da artıyor. Düşer mi? mümkün değil. Bu kadar kaynağı belli olmayan harcama varken, tüm üreticiler rakamlara şüpheyle bakarken olmaz. Market fiyatlarını zaten herkes görüyor yazmaya gerek yok. Artık kör ve tuttuğu ile arasındaki ilişki durumu geçerli. Üfe'nin %30-35 arası olduğu bir durumda Tüfenin 20-23 arasında olması zaten akıl ve tahlil dışı. Yani döviz düşerken biz kucağımızda yediğimiz kazıklarla kaldık ki zaten öyle olacağı belli idi.

Malın varsa zaten hepten ayvayı yedin. Evinin arsanın değerini döviz üzerinden değerini geçen 2 yıla göre hesaplarsan zaten ruh sağlığın bozulur. Asıl mevzuu bugün evini satmaya kalksan geçen yılın %10-20 altını da teklif ediyorlar. Arsan varsa hepten yandın, gelen teklif yarı fiyatı. Küllüm zarar yani.

Ama tüm bunlara rağmen her şeyin çok iyi olduğunu ve iyiye gittiğini çeşitli forum ortamlarında yazan acayip bir güruh var. Bunların ulaştığı kafaya neyle ulaşıldığını henüz bulabilmiş değilim. Mesela yurt dışında yaşayıp cebine kişi başına düşen gelir bazında bizimkinin 5 katını indirip, Türkiye'nin bolluk ve refah içinde olduğunu, benzinin Türkiye'de Avrupa'dan daha ucuz olduğunu iddia eden tipler var.(satın alma gücü denilen şeyden bihaber olarak) Şimdi bu adamlar bu kafayla nasıl para kazanıyor, kim niye veriyor çözebilmiş değilim.

Kısacası parada para etmiyor, mal da para etmiyor. Ne yapsın peki tasarrufu olan vatandaş? parasını kurtarmak için başka işlere mi girsin yoksa makus talihini mi beklesin? Sonra da bu halk niye tasarruf etmiyor deniliyor. E bu durumda tasarruf etmek için çok idealist olmak gerek! O yüzden herkes eline geçen parayı son kuruşuna kadar yiyor. Yiyecek ve içecek işletmelerinin tıklım tıklım olması da bu yüzden. Haklılar. Rahmetli Levent Kırca yaşasa idi çok malzeme çıkarırdı.

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Şu an aldığın dolar faizine ve Euro'nın geleceğini nasıl gördüğüne göre değişir. Ben 1.1540'tan verdim euroları dolar alıp faize bağladım bugün.

1.13 görürsem geri alacağım. Görmezsem faizden devam yapacak bir şey yok. %2 marjın peşindeyim. Euro'da o %2'yi 1 senede bile alamıyorsun faiz olarak. 1 sene içinde de 1.13'ü görür diye bekliyorum.
    1.1431'den geri alındı. 5 günde %1 kim kime veriyo

Sayfa 988/1012 İlkİlk ... 488888938978986987988989990998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •