Alıntı Originally Posted by Fibon@cci Yazıyı Oku
Maalesef 3 gün önceki tespitim de beni yaniltmadi. İşin b.ktan yani şu ki; böyle olunca sen aldıkça daha da düşmesi.. çünkü sen burdan alırken; malını aldığın tahta sahibi, senin aldığın mali senden geri almak için daha da aşağı basıp belki aylarca süründürüp senden bu mali almanın derdine düşüyor! Olan yine sana bana oluyor. Söylenecek tez söz: yazıklar olsun!
Açığa satışdan bahsediyorsun sanırım, alıcı geldikçe veriyor daha aşağıdan almak için. Taze ve sağlam para girerse, ellerinde patlama ihtimalide var. Kuvvetli alıcı gelmemesini fırsat yapdı bu ****ler. Bunlar emanet aldığı malları şu anda açığa satıyorlar büyük ihtimal. İnşallah rüzgar tersine dönerse yerine koymak için kıvranırlar. Çünkü bu kağıtta 1 yıl önce banada ödünç 1-2 aylığına kağıtlarınızı verirmisiniz belli bir faiz karşılığı diye , aracı kurumdan tel gelmişdi. Ben vermedim. Sonra arkasından sebebsiz satışlar geldi.Olayı çözdüm. Bu kağıtta her aracı kurumda portföyde kalıcı tutan çok az ( malum perfect kurumsal yapısı var ya.!!!) dolayısı ile açığa satarken ödünç mal bulmada zorlanıyorlar. Diğer kağıtlar ereğli, thy gibi kağıtlarda her zaman açığa satış kolay, her kurumda kalıcı portföylerinde uzun vade tutuylar.. dolayısı ile bir yerden buldular demekki. Ama yön dönerse yukarı panik havası eser inşallah.