Sayfa 309/1032 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 2,465 - 2,472 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by sertan29 Yazıyı Oku
    Erdoğan gelemezse bu banka 2000 yılına döner hayır gelmez bundan, referans 80 yaşında bankanın 2000 yılına kadar ve 2001 den önce ki durumunu çok iyi inceleyin
    Şaka yapıyor olmalısın. AKP iktidarında hissenin nereden nereye geldiği bariz ortada. 17.5.2013 tarihinde 12 dolar olan hisse şu anda 1.5 dolar ancak ediyor, %90'a yakın düşmüş son 5 yılda dolar bazında. Topladığı %25 maliyetli mevduatları %11 den ev kredisi olarak veren banka yönetimi en kısa zamanda gönderilmeli ve bankanın vizyonu misyonu vs kökünden değişmelidir. Adamlar zarar yazan aktifleri mevcut aktiflere ekleyip duruyorlar, aktif kalitesini bozuyorlar. Bu durumda Fitch S&P Moody's elbette reytingi düşürecek, ne yapmalarını bekliyorsunuz ki? Ortada son derece kötü yönetildiği gibi tamamen arpalık olarak kullanılan bir banka ve ne yaptığını bilmeyen bir yönetim var. Bu durumun derhal değişmesi icap ediyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Almanya borsasında işlem gören Dolar bazlı Halk bankası tahvillerinin (değişik vadeli 4 tahvil söz konusudur) ortalama yıllık getirisi şu anda "dolar bazında" %12.5 civarında. Son günlerde HALKB tahvilleri satış yiyip duruyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. 2007 nisanında 8 tl den, 2012 kasımında 15.10 tl den halka arz edilen hisseler şu anda 7.43 tl. TCMB enflasyon hesaplayıcısına göre 2007 nisanındaki 8 tl bugün 20 tl ediyor, 2012 kasımındaki 15.10 tl ise bugün 25 tl ediyor. Dolar bazında bakıp dolardaki yıllık %3 değer kaybını baz alırsak halka arz fiyatları bugünkü dolar bazında ortalama 9 dolar ediyor, yarım dolar temettülere ayırırsak 8.5 dolar eder ortalama halka arz fiyatının bugünkü eşdeğeri, ki bu rakam bugünkü kurdan 40 tl dir. Hisse bugün 7.43 den kapattı yani halka arzdan alanlar dolar bazında ortalama %80 zarardalar.

4. Süprizlere hazır olun.. bu iş bitti arkadaşlar. İlk turda bile hayal değil M. İnce nin CB olması... eğer sadece ahaber izlemiyorsanız A.A. takip etmiyorsanız (şaka gibi, en az 2 milyon olan izmir mitingine 15 bin kişi var dedi a.a.) yani görme engelli değilseniz sessiz çığlığı duyar dip dalgasını görürsünüz. Az önce Ankara tandoğanda miting vardı insanlar 1 km mesafeden katıldılar mitinge, izmiri geçti. Yarın Maltepe mitinginde görevliyim. Meydan 2 milyon kişi alır diyorlar 5 milyon kişi bekleniyor. Gece 04 de orada olacagız dediler ben kazan kaldırınca 6 00 a tamam dediler. Hazırlığın boyutunu anlayın diye yazıyorum... heralde bu kadar insan stand up izlemeye gitmiyor.

Not: haftaya 11 liradan % 30 kısmını satacağım halkb hisselerinin ağustosta 15 liradan % 30 ofac sonrası geri kalanını yollayacağım Allah nasip ederse. Kalın sağlıcakla.

5.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Süprizlere hazır olun.. bu iş bitti arkadaşlar. İlk turda bile hayal değil M. İnce nin CB olması...Not: haftaya 11 liradan % 30 kısmını satacağım halkb hisselerinin ağustosta 15 liradan % 30 ofac sonrası geri kalanını yollayacağım Allah nasip ederse. Kalın sağlıcakla.
    İyi görevler Doktor. Kendine dikkat et, o kadar çok insanın olması "galeyana gelme riski" yaratır. Hissemiz AKP iktidarı süresince tam anlamıyla bombalanmış, 5 senede 21.80 tl den 7.43 e düşmüş, dolar bazında ise en tepeden %90'a yakın düşmüş. O zaman, mantık çerçevesinde İnce'nin seçilmesi hisseye yarayacak diyebiliriz, aynen senin de dillendirdiğin gibi. Hayırlı olsun.

6. Bu arada Deutsche Bank'ın batık olduğu ve Alman hükümetinin bu banka hakkında icraata geçeceği duyumlarını alıyorum. 1.5 trilyon euroluk aktiflerine karşın sadece 66 milyar Euro özkaynağı olan, ek olarak 50 trilyon euroluk bilanço dışı toksik türev pozisyonu taşıyan Deutsche batmayacak da kim batacak? Bunlar yetmiyormuş gibi bankanın batık veya batmaya aday aktiflerinde de büyük artış var. Doğal olarak Deutsche bank batamayacak kadar büyük bir banka. O zaman, başka bir Alman bankasının bünyesine katılacak demektir, aynen batık Merrill Lynch'in Bank of America'ya 2008'de katıldığı gibi. 1 Euro gibi sembolik bir bedel ile (hisse başına değil, toplam bedel) olur bu iş.

Yabanci kurumlarin analizlerine gore en olumli senaryo ince baskan ve cumhur ittifaki azinlik durumu. Erdogan baskan cumhur ittifaki azinlik olursa erken secim olma ihtimalinden dolayi baski devam eder. Erdogan ve cumhur ittifaki beraber olursa ilk etapta olumlu bir kac gun sonra olumsuza doner. Cunkj bu kezde tcmb buyume maliye politikalari yuzunden baski devam eder.

Goruyorsunuz piyasalar INCE eleyip SIK dokuyorlar.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Gelişmiş ülke borsaları için "blow-off top" senaryosu konuşuluyor. Bunun anlamı, yüksek hacimlerin eşliğinde yukarı yönde çok sert bir tepe oluşturma hareketidir. Bu tür bir top (tepe) genelde exhaustion (kendi kendini tüketme) türü bir tepedir ve mevcut çıkış trendinin son ayağını temsil eder.

Sayfa 309/1032 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •